Logiranja i ostali problemi oko Foruma

Stanley

Poznati forumaš
Danas mi se pojavio problem kod logiranja, pa me zanima je li to samo kod mene ili se događa i drugima.
Naime, kada se prijavim pojavljuju se moji podaci i ova poruka:

Please correct the following errors: Usernames must be unique. The specified username is already in use.

Drugim riječima, umjesto prijave nudi mi registraciju.
Onda pokušavam otvori sliku nelogiran i pojavljuje mi se poruka:

Male željeznice - Greška
You must be logged-in to do that.

Nakon toga odem na vrh stranice i uredno me logira.
What a hell is this?
 

Davor

Veteran foruma
Danas mi se pojavio problem kod logiranja, pa me zanima je li to samo kod mene ili se događa i drugima.
Naime, kada se prijavim pojavljuju se moji podaci i ova poruka:



Drugim riječima, umjesto prijave nudi mi registraciju.
Onda pokušavam otvori sliku nelogiran i pojavljuje mi se poruka:



Nakon toga odem na vrh stranice i uredno me logira.
What a hell is this?
Verovatno si greškog odabrao opciju da se ponovo registruješ pa kada si ukucao svoje korisničko ime, forum ti je dao odgovor da ono već postoji tj. da je pod njih neko već registrovan.
 

Stanley

Poznati forumaš
Verovatno si greškog odabrao opciju da se ponovo registruješ pa kada si ukucao svoje korisničko ime, forum ti je dao odgovor da ono već postoji tj. da je pod njih neko već registrovan.
Nije takva greška (ne bih je napravio desetak puta), a pronašao sam u čemu je bio problem.
Do sada sam se logirao automatski - kliknem na prijavu i logiran sam. U međuvremenu mi je valjda software izgubio ili pobrkao lozinku, pa mi se na njenom mjestu pojavi nick. Onda sam upisao pravi password, označio ''zapamti'' i sada će valjda opet sve biti u redu.
Da sam to primijetio prije ne bi gnjavio bez veze.
 

mr.0

Član foruma
Imam ja jedno pitanje, ili više obavjest;
kada se ulogiram preko mobitela, nemogu niti postati niti pisati poruke. To traje otkad sam sa registrirao, istina ja ne pišem mnogo, pa mi i nije problem pričekati da dođem doma i logiram se preko kompjutera, al čisto da znate za to.
 

Martin

Poznati forumaš
Pozdrav,

danas sam na forum, u oglase, dizao dosta materijala. Par sati nakon toga (dakle, sad, dok ovo pišem), forum mi je postao jako spor, ništa se ne može otvoriti. Isto je na Exploreru, Mozilli i Chromu.
Isto mi se dogodilo i pred jedno dva tjedna, kad sam također dizao dosta materijala. Nakon otprilike 24 sata, sve je radilo normalno. Ima li kakva interakcija između uploada i usporavanja, ili, što bi mogao biti razlog?

Mladen
 

Mon

 
Osoblje foruma
Meni nije poznato da se nešto desilo koje bi uticalo na rad foruma.
Proverite vaše internet konekcije.
 

andrej

Aktivan član
Pozz,
Meni se čini da se nedavno izgubila, tj. nisu stigle na odredište, jedna, a možda i više PP-a. Tako je bilo i prije one havarije.
I kod logiranja se čudno ponaša već neko vrijeme. Netko je već prije primjetio.
Vrijeme za Back-up?

:vrag3:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nakon prošle havarije dogovor sa hostingom je da se Back Up-ovi automatski prave ali ćemo da proverimo, za svaki slučaj!

Martine i Andrej, hvala na upozorenju. :palac_gore:
.
 

RailMaster

Član foruma
Meni se dešava da se tokom kucanja teksta gubi onaj trepkajući tekstualni kursor i ispisivanje karaktera nakon kucanja je nekako trzavo, kočuckavo i sporo. Kad pritisnem slovo ili bilo šta, forum prvo "razmišlja" ponekad i po celu sekundu šta treba da ispiše. Pošto i inače brzo kucam, ponekad se sve pauzira dok kucam a onda se odjednom izbace po čitave reči (a ponekad se neki delovi reči jednostavno ni ne itkucaju zbog tog poglavljivanja). Kada prebacim na BB kod za pisanje poruka/postova, onda sve radi normalno. Ovo sam primetio pre izvesnog vremena. Da li još neko ima sličan problem?
Kompjuter radi normalno, sve je u tip-top stanju i ovo se dešava samo na ovom forumu (od nekog vremena unazad, ranije je sve radilo kako treba).
 
Last edited:

Mon

 
Osoblje foruma
Ove simptome koje si naveo @RailMaster se mogu pojaviti iz više razloga, između ostalih:
kad se nešto u pozadini updatira (ili radi) kao na pr. OS, antivirus, neki program u PC-u i sl., kad hosting updatira/refrešira svoje servere, kad to isto radi internet provajder itd...
Ja mislim da te simptome nisu povezane direktno sa samim forumom - ja lično takvih problema na forumu nisam nikada imao.
 

RailMaster

Član foruma
Baš zbog toga sam i sam prvo isprobao "trial and error" da vidim da li nešto specifično utiče na to. Ali dešava se nevezano za sve gore navedeno, i kada komp ništa ne radi u pozadini. Čak i kad radi, svi ostali sajtovi/forumi/blogovi i ostale stranice na kojima je unošenje poruka moguće rade bez problema i kočenja, tako da samo forum pravi ovu smetnjicu. Kao što sam naveo, forum je od skoro počeo ovako da se ponaša (ranije je sve šljakalo super), a kad prebacim na BBkod tada takođe sve radi normalno, nevezano da li kompjuter nešto radi u pozadini ili ne. Očito ovaj "ne-BBkod" pravi neku smetnju.
 

Davor

Veteran foruma
Moguće je da te uspori opcija draft saved pa kako brzo kucaš treba joj koji sekund da snimi uneto.
 

RailMaster

Član foruma
Postoji li onda opcija da se isključi snimanje teksta u Draftu, da vidim da li će to doneti neku razliku?

Inače, ovo se dešava u Chrome-u, a u IE forum automatski i pokrene BBkod tokom pisanja poruka tako da tamo sve radi normalno, kao što u Chrome-u sve radi normalno kad se aktivira BBkod. Nešto u skriptu za "ne-BBkod" način ispisivanja zeza, jer sve ostalo radi normalno. No, ako ne može da se to reši, nije strašno. Već dovoljno dugo traje da sam navikao da uvek pre ili tokom kucanja aktiviram BBkod (pošto to konstantno zastajkivanje i kočuckanje tokom kucanja malo nervira), kompletiram tekst, a onda vratim na "ne-BBkod". Možda se i otkloni samo od sebe na tamo, kao što je naprasno samo od sebe i počelo da se dešava.
:palci_gore:
 

Pejc

Veteran foruma
Imam ja jedno pitanje, ili više obavjest;
kada se ulogiram preko mobitela, nemogu niti postati niti pisati poruke. To traje otkad sam sa registrirao, istina ja ne pišem mnogo, pa mi i nije problem pričekati da dođem doma i logiram se preko kompjutera, al čisto da znate za to.
Ja skoro sve u poslednje vreme gledam i pišem preko mobilnog i nemam nikakvih problema.
 

wiggum

Veteran foruma
Ako surfam po forumu preko racunala i kucnog wlana, onda foeum danas steka sve u 16. Ne otvara ga, nemoguce je nesto objaviti, stranice tema se otvaraju po par minuta (ako se uopce i otvore).
Istovremeno isprobam preko mobitela i mobilne mreze pristupiti forumu i svim temama kojima sam zelio pristupiti preko racunala i sve radi bez ikakvih problema!
Ali ako se spojim na wlan na mobitelu i opet otvaram forum i sve teme kao i prije, onda opet steka. Dakle, problem nije u forumu nego u mojem davatelju telekomunikacijskih usluga jer forum jesino steka kada se spajam na njega preko wlana. Preko mobilnog interneta sve radi bez problema.

Ponekad ocito forum nije kriv, nego telekom.
 
  • Like
Reactions: Mon

1borna

Veteran foruma
Ja sam trenutno na moru i radim preko jaako slabog WI-FI ja pa neimadem problema nikakovijeh....
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja sam ovo ljeto najmanje bio na "svom internetu" i primjetio sam da npr.nekad kad bi se spajo preko necijeg moba tj.Hot spota mi se forum cesto nije mogao "ucitati"..
Moj laicki zakljucak je da kod odredjenih rezima rada.. malo sporijeg interneta forum jednostavno nece da ucita forum ..zapne..
Mislim da ove okolne slicice i platforma zahtjeva odjednom dosta protoka..
Nisam informaticar al to temeljim na zakljucku tom.. da su u tim sitacijama Ebay i Face ..kao i neki portali j internet shopovi radili ok. Ne super ali ok..dok forum nije ucitavalo.m

ZAKLJUCAK; Forum je mocan i trazi dobru konekciju ;)
 

Bosphorus

Član foruma
Jedino pravilo koje sam ja primijetio je da ne smijem ostavljati otvoren forum u tab-u browsera - tada učitavanja traju jaaako dugo i praktički se prestanu otvarati stranice. Ponašanje je istovjetno na računalu i mobitelu. Kada pročitam forum, zatvorim ga i svaki put sve radi brzo.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh