London Ontario elektro motive division G26 Hrvatske Zeleznice

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
P1000145.JPG
nesto novo pravimo u zadnji 10 godina sam cesto navracao u Ludbrega moja mama potice iz Podravine tocnije Sveti petar , kada dodjemo u Ludbreg moramo prijeci preko pruge Varazdin Koprivnica tu su uvejek prolazile G26 , sad je dosao momenat u zivoti da takvu lokomotivu imam letz gou ......
P1000146.JPG
kao sto se vidi glavne stvari su gotove , radili smo sa raznim materijalima Resin aluminijum frezanje , zaista mnogo posla
P1000147.JPG
P1000148.JPG
evo jos malo slika ......
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
View attachment 121555
nesto novo pravimo u zadnji 10 godina sam cesto navracao u Ludbrega moja mama potice iz Podravine tocnije Sveti petar , kada dodjemo u Ludbreg moramo prijeci preko pruge Varazdin Koprivnica tu su uvejek prolazile G26 , sad je dosao momenat u zivoti da takvu lokomotivu imam letz gou ......
View attachment 121556
kao sto se vidi glavne stvari su gotove , radili smo sa raznim materijalima Resin aluminijum frezanje , zaista mnogo posla
View attachment 121557
View attachment 121558
evo jos malo slika ......
A ima i strojovođa u Svetom Petru koji ju voze
 

Krtica

Novi član
Fino izgledaju, uvijek se divim ljudima koji umiju nešto takvo sami izraditi. Ima li već kakvih probnih vožnja, kakva su iskustva? Jeli model iz uvodnog komentara isto resin?
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
Cvetko, je to 2044 ili 2062?
gospodine ,to je 2062 uzet kao koncept naravno kod crtanja su pravljenje opt neke promene dopune tako da sada kad crtez gotov mozemo slobodno reci da strasno lici na orginal , mada svi koji to vide sigurno ove dve zadnje slike
da se moze reci da su jako blizu orginalu , pa i orginel pravljen u Canadi bar prvi primerci nisu potpuno isti koji su kasnije pravljeni u Hrvatskoj , kasnie su te iste modernizirane u Hrvatskoj , gde su pak opet u mnogim detaljima razlikuju od prvih primeraka , tako da ja mislim da je ova lokomotima kompromis ,ZA MENE ,
 

robogovi4

Poznati forumaš
:pozdrav:

pozdrav, evo da malo dodam svoj "senf" ; dakle prvo čestitam na entuzijazmu za ovaj projekt.
Dalje, jedna mala sugestija, obzirom da je već bilo raznih projekata u tom smjeru od strane raznih kolega i ovdje sa foruma, no mnogi nisu završeni iz raznih, većinom meni nepoznatih razloga, no neke sam imao prilike vidjeti u živo pa tako uočiti i neke greške. Pri tome ne mislim na estetiku (nisam zakovičar) već prvenstveno tehničke prirode.
Obzirom da u tim lokomotivama ima jako malo mjesta a vidim na jednoj slici motor i "pločicu" na istom (8-pin za dekoder pretpostavljam) mislim da nije najsretnije rješenje (provjereno) jer na taj način motor grije dekoder a dekoder motor što u konačnici dovodi do bijelog dima nakon relativno kratkog vremena a i 8-pin dekoder više nije "state of the art". Moja sugestija bi zato bila da se za pločicu (i to ili plux22 ili mtc21/po veličini vrlo slićne) napravi mjesta u samom fremu ispod motora, u tom slučaju bi se sam dekoder upiknuo sa donje strane unutar rezervara. Ok problem grijanja se rješava samo djelomično ali barem ima mjesta za pošteni dekoder sa daleko više mogučnosti u odnosu na stari 8-pin a i smanjuje se gužva unutar kabotaže.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
gospodine ,to je 2062 uzet kao koncept naravno kod crtanja su pravljenje opt neke promene dopune tako da sada kad crtez gotov mozemo slobodno reci da strasno lici na orginal , mada svi koji to vide sigurno ove dve zadnje slike
da se moze reci da su jako blizu orginalu , pa i orginel pravljen u Canadi bar prvi primerci nisu potpuno isti koji su kasnije pravljeni u Hrvatskoj , kasnie su te iste modernizirane u Hrvatskoj , gde su pak opet u mnogim detaljima razlikuju od prvih primeraka , tako da ja mislim da je ova lokomotima kompromis ,ZA MENE ,
poštujem! samo mala sugestija, bočna rešetka ispod ventilatora nije izbočena nego je u ravnini sa fremom, a kratki dio mala hauba je na sredini izbočena prema naprijed, ostalo si pogodio gotovo fantastično. Bravo za projekt!!
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
:pozdrav:

pozdrav, evo da malo dodam svoj "senf" ; dakle prvo čestitam na entuzijazmu za ovaj projekt.
Dalje, jedna mala sugestija, obzirom da je već bilo raznih projekata u tom smjeru od strane raznih kolega i ovdje sa foruma, no mnogi nisu završeni iz raznih, većinom meni nepoznatih razloga, no neke sam imao prilike vidjeti u živo pa tako uočiti i neke greške. Pri tome ne mislim na estetiku (nisam zakovičar) već prvenstveno tehničke prirode.
Obzirom da u tim lokomotivama ima jako malo mjesta a vidim na jednoj slici motor i "pločicu" na istom (8-pin za dekoder pretpostavljam) mislim da nije najsretnije rješenje (provjereno) jer na taj način motor grije dekoder a dekoder motor što u konačnici dovodi do bijelog dima nakon relativno kratkog vremena a i 8-pin dekoder više nije "state of the art". Moja sugestija bi zato bila da se za pločicu (i to ili plux22 ili mtc21/po veličini vrlo slićne) napravi mjesta u samom fremu ispod motora, u tom slučaju bi se sam dekoder upiknuo sa donje strane unutar rezervara. Ok problem grijanja se rješava samo djelomično ali barem ima mjesta za pošteni dekoder sa daleko više mogučnosti u odnosu na stari 8-pin a i smanjuje se gužva unutar kabotaže.
motor vuce oko 04 ampere sa 6-7 vagona na normalnim krivinama , preko skretnica i blagim usponinama napaja se sa strujom od dekodera , koji svaski moderni moderni dekoder poseduje a to je PWM modulirana struja ja necu sada da ulazim duboko u to ali malo GOGELE o toj temi odmah ce te dobiti imformacie o toj vrsti modulirane struje , ja cesto citam o toj temi pregrejavanje motora topljenje modela , ja ne razumem odakle vi to dozivlavate sa stujom od 1Amper koji daje svaki dekoder svako obrto postolje ima tvornicki ugrdejna vrlo tanke zice za dovod stuje na dekoder te iste zice sluza kao jedna vrta osiguraca tj, ako se potrosna struje naglo popne te zecice odmah pregorevaju ( cak na struji od 1,1AMPEREznaju odmah da pregore), moze jos biti skripanje u kardanima ili samom obrtnom postoju , meni licno su veoma cudna izjave zgrevanje motora moje lokomotive kruze satima i nema ni reci cak i o vrlo vrlo malim zagrevanjima,,,,
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1313.JPG
corona problemi , pa posao ide vrlo sporo.......
HPIM1314.JPG
motori su gotovi , tankovi za gorivo isto , spremno za montazu ....
HPIM1315.JPG
ovo su kardani koje upotrebljavam vec nekoliko godina rade bez problema , u svim krivinama od R1 pa na dalje
oni sami su poreklom od americkih lokomotiva samo sto sam ih ja modeificirao ,
sam motor , mogu da kazem ovo da bi motor radio sto mirnije i sa sto manje vibracija radio, ja sam oba zamasnjaka balansirao (vide se tragovi balansiranja na samom zamasnjaku ) pa sada radi mnogo mirnije , .....
HPIM1316.JPG
ofarbali smo donji dio postolja u crno , i jos je ograda farbana ostale boje , je sam resin ofarban .....
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
HPIM1322.JPG
leds
HPIM1320.JPG
kontrola dali sve pase
HPIM1321.JPG
montirani motori (zaljepleni)
P1000179.JPG
ovo je moj odljevak lokomotive sa ofarbanim resinom , prednost u toj tehnici , navescu samo par , netreba da se farba (vide se bolje detalji na odljevku ) postojanje boje same loks najmanje 100 godina , u ovom mom slucaju
ja sam moj kalup tako preparirao , da izlaze samo glatki odjevci sto je velika prednost kod ljepljena decala . ......... .
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
View attachment 121970
na ovoj lokomotivi sam primenio pogonski od moje prve loks 661 (kenedy) sistem kako sam mislio da bi trebao da bude , vise od tri godine je u upotrebi toliko sam ga usavrsio da stvaro radi super , NARAVNO da je u pocetku bilo problema naprimer iskakanje u krivinama ili na skretnicama , kardani ne rade dobro itd, itd , ali te sve manjkavosti su tokom upotrebe i niz testiranja otklonjene , i sada imamo optimalni pogonski dio za lokomotive , to sam vec jednom napomenuo u ranijim postovima jedina manjkavost je na obrtnim postoljima u tome sto tockovi nisu asimetricni , to je razlog financijske porirode , a i jos to sto sam morao da montiram orginalne maske na postoljima a i to je donelo komplikovani tehnicki zahvate , sve smo uradili da bi sto vjerodostojnije izgledalo , ali sada imamo vrlo kvalitetan i siguran sistem , nisam probao ali sam siguran da moze da se vrti godinu dana u krug bez tehnickih problema ......
P1000201.JPG
ovdje se vidi primjer komlikovane konstrukcja je bila ..
P1000202.JPG
prvo moraju da se sada montiraju obrna postolja .....
P1000204.JPG
montirani kardani sisi pus posao ....
P1000207.JPG
sada je na redu da se leds montiraju, rutina , u ovom slucaju dve napred i dve nazad i obe su bijele boje ....
 

grujic cvetko

Član foruma
Supporter 2022
P1000254.JPG

sve je dobro upasovano nista ne skripi i ne koci.....
P1000257.JPG
ugradjivanje leds proslo bez problema ....
P1000259.JPG
vuala , spremne redy to run , na ravnim tracnicama vec isprobane , idu bez problema , posle toga su na redu
komplikovane krivine , skretnice i i pri tome da vuce sto vise vagona , decali su vec gotovi ograde isto ....
P1000258.JPG
na probnom stolu....
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh