MÁV 424 - JŽ 11 - ČSD 465 - SŽD TM

milošjocif

Član foruma
MAV 424-001, ex JZ 11-001 (Milos Jocif)_1_resize.jpg MAV 424-001, ex JZ 11-001 (Milos Jocif)_2_resize.jpg To neznam i ne mogu na žalost više pitati,pozvat ču Brateta,vjerovatno on zna.Među ostalom mi je jednom rekao,da su vozile PV samo do Postojne.Problem je bio neki nadvožnjak-niska elektrifikacija.Kad su prebacivali parnjače,elektrika se je izklapala.
Nego,imam dve fotke,koje sam uslikao u Budimpešti maja 2001.
 

nik

Veteran foruma
015,022 i 023 na plavom vozu su na početku bile zelene po sečanju mog oca-prometnika u Kranju.Uvijek su dolazile sve tri i za vreme boravka na Brdu su ih gasili.
LP Miloš
Evo dvije zelene 11-ice na Plavom vlaku 1948. godine.
1948_001_078.jpg
http://foto.mij.rs/site/gallery/39/photo/78
http://foto.mij.rs/site/gallery/39/photo/78
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ona slika iz Budimpešte je ustvari 11-001 koja je zamijenjena u dogovoru dva muzeja!
 

milošjocif

Član foruma
Da,zaboravio sam dopuniti.Lok stoji usred grada ispred jednog tehničkog muzeja u kome je nekoliko vagona,aviona i auta.Vagoni su vrlo stari,izgledaju kao neki kraljevski vlak.11ica je potpuno crna,a bandaže imaju sijaj metala.Slična je bila i u Celju na 150 godišnici (po uređenosti mislim).
Brate kaže,da su bile 11 od PV samo u početku zelene.Kad su došli prvi vagoni od Wegmana u plavoj,obojili su i lokomotive,dodali uši uz dimnjak,grbove itd.
LP Miloš
 

nik

Veteran foruma
Da,zaboravio sam dopuniti.Lok stoji usred grada ispred jednog tehničkog muzeja u kome je nekoliko vagona,aviona i auta.Vagoni su vrlo stari,izgledaju kao neki kraljevski vlak.11ica je potpuno crna,a bandaže imaju sijaj metala.Slična je bila i u Celju na 150 godišnici (po uređenosti mislim).
Brate kaže,da su bile 11 od PV samo u početku zelene.Kad su došli prvi vagoni od Wegmana u plavoj,obojili su i lokomotive,dodali uši uz dimnjak,grbove itd.
LP Miloš
Koji vagoni od Wegmana?
Što se grbova tiče ne vjerujem da su ikada stavljeni na ove lokomotive jer ih niti D66/761 nisu nikada imale. Podatke od Bratea treba uzimati sa velikom rezervom i ja puno više volim 'primarne izvore' (fotografije i osobna sjećanja).
 

nik

Veteran foruma
Tu jos jedna zelena, slikao Crha!









Velimir
ODLIČNE SLIKE!!!
Na prvoj slici se iza lokomotive vidi i SNCF Y vagon (ili kušet) 2. razreda u staroj, tamnozelenoj, shemi bojenja; očigledno neki vlak iz Pariza (Simplon ili Direct-Orient).
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dobro odradjeno ali ne čini mi se da su unutrašnjost nešto dirali... Kad sam fotografirao ljubljansku 11-icu izgledala je dosta bolje ali ipak ona je više manje skroz pod nekim krovom...
 

nik

Veteran foruma
Trečanica kod Kaštel Starog; vlak Zagreb-Split, 14.8.1959.
jz_11-034_11-031_trecanica_14-08-1959_brzi-zg-st.jpg
JŽ 11-034
JŽ 11-031
JŽ Daa
JŽ WL 'Gredelj'
JŽ WL 'exDRG'
JŽ 4-os
itd.

To bi mogao biti vlak 1302 (sezonski) ili 1304 koji su u Trečanici oko 6 ujutro ili, ako je u pitanju smjer Split-Zagreb (ne poznam zemljopisnu situaciju Trečanice da bi prema slici mogao odrediti smjer vožnje), sezonski 1303 koji je tamo oko 20h.

VR '57/58. (vjerojatno se nije nižta bitno promijenilo u godinu-dvije).
SZ-ST1958a.jpg

ZG-ST1958b.jpg

ZG-ST1958c.jpg

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/10231-stari-vozni-redovi-rasprava/page-3
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Možda kao zanimljivost, fotografije Mladena Bogića kad je JŽ 11-023 došla u Ljubljanski muzej. Prve dve slike su iz 15.4.1982, a treča od 5.8.1982.
JZ 11-023, 1982-04-15, Muzej Ljubljana (Mladen Bogic)_01.jpg

JZ 11-023, 1982-04-15, Muzej Ljubljana (Mladen Bogic)_02.jpg

JZ 11-023, 1982-05-08, Muzej Ljubljana (Mladen Bogic)_01.jpg

A evo kakva je postala posle uljepšavanja (Foto Mladen Bogić, 1982 (?))

JZ 11-023, 1982, Muzej Ljubljana (Mladen Bogic)_01.jpg

JZ 11-023, 1982, Muzej Ljubljana (Mladen Bogic)_02.jpg
 

nik

Veteran foruma
Ovim 'muzejskim' 11-icama treba samo zamijeniti plavu boju zelenom i skinuti uha pa će biti dobre...:D
 

milošjocif

Član foruma
Još bolje je ove ostaviti i održavati ovako dalje i pobrinuti se za ostale,koje trune po stanicama.Uvijek se pitam,zašto se negdje ne sklone pod krov pored svih tih praznih tvorničkih i ostalih prostorija (važi za sve ne samo za 11).
LP Miloš
 

1borna

Veteran foruma
Hrvatski željeznički muzej je smješten neposredno uz hale nekadašnjeg Gredelja (koje su već duže vremena prazne). Grad Zagreb je dobio cijeli
nekadašnji prostor zamjenom za zemljište u Vukomercu gdje se Gredelj sada nalazi, no gradu nije bitan interes muzeja već da to zemljište što
skuplje proda za neke nove šopping centre i slično!
Sam muzej potpada pod HŽ koji mu financije daje u malim kapljicama (tek toliko da prožive) i želi ga se riješiti jer mu ne spada u "osnovnu
djelatnost". Drugi mogući sponzor je Ministarstvo kulture koje ne želi još jedan muzej (na svojoj sisi) koji se ne može sam održati!
Sam muzej ima (od HŽ-a) 3 zgrade- jedna manja je relativno u dobrom stanju (novija je) ali je premalena. Druga starija se drži još
kako-tako ali je nepodobna za izlaganja (puno malih prostorija) a treća koja je najveća i najpodobnija se raspada (krovište samo što se
nije urušilo)!
Nažalost ne vidim "svijetlu budućnost" tog muzeja, pitanje je koliko će još trajati a da se ne zatvori (i "sakupljači sirovina" ne poberu sve
što im je vrijedno- jer zadnjih godina se više puta dogodilo da bi početkom novog radnog tjedna otkrili u muzeju da im je nešto očerupano!)
 

crhav

Aktivan član
Mislim da smo danas, skoro po svim forumima, jako dobro opisali i oslikali MAV424 ili bolje poznatu JZ11! Medjutim, posto ovaj dio foruma govori o modelima, smatram da bi se o tome trebalo pisati..............

Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh