Märklin pitanja i sve ostalo

1borna

Veteran foruma
Dosta Merlinaša širom svijeta voli napraviti neku maketu po uzoru na one od prije 50, 60 godina
sa modelima iz toga doba. Nisu svi stari, ima i mlađih!



 

ilijevski

Član foruma
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje u vezi Markin vagona.

Nabavio sam dva marklinova vagona, međutim kada sam ih stavio na šine i prikačio za lokomotivu ništa se nije dešavalo, tj. komopozicija nije mogla da se pokrene. Kada sam ih otkačio, lokomotiva je dalje nastavila sama.

Znam da Marklin radi na drugačijem principu od ostalih proizvođača i da je zbog toga poseban, ali me buni kakve veze ima struja koja prolazi kroz točkove vagona sa lokomotivom i postoji li način da se ovaj problem nekako reši?

Polish_20210705_182403153_copy_768x576.jpg

O ovome se radi.
 

Martin

Poznati forumaš
Hm, ako je lokomotiva i cijeli sustav baziran na napajanju na dvije tracnice, onda Marklin, jednostavno receno, radi kratki spoj.
Trebalo bi na vagonima promijeniti kotace.....osovinske slogove.....
Moraju biti izlirani jedan od drugoga....na istoj osovini......
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
klasični sistem ima dvije tračnice, jedna je plus, druga minus, osovine su ili plastične ili metalne, ali u tom slučaju imaju jednu stranu izoliranu da ne rade kratki spoj. Marklin ima dvije tračnice koje su isti pol i one male čavliće u sredini koji su drugi pol zato marklinova lokomotiva ima skiju u sredini da vuće taj drugi pol. osovine na marklinu nisu izolirane pa ti rade kratki spoj ( kuršlus).
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pozdrav svima!

Imam jedno pitanje u vezi Markin vagona.

Nabavio sam dva marklinova vagona, međutim kada sam ih stavio na šine i prikačio za lokomotivu ništa se nije dešavalo, tj. komopozicija nije mogla da se pokrene. Kada sam ih otkačio, lokomotiva je dalje nastavila sama.

Znam da Marklin radi na drugačijem principu od ostalih proizvođača i da je zbog toga poseban, ali me buni kakve veze ima struja koja prolazi kroz točkove vagona sa lokomotivom i postoji li način da se ovaj problem nekako reši?

View attachment 120187
O ovome se radi.
.
Mislim da bi ti ova tema puno toga objasnila: "AC ili DC napajanje - razlike"
:dada:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh