Macosa u H0

ivan74

Član foruma
Kako i naslov kaže, napravit ću macosu, u Jž bojanju naravno. Bit će od kartona, bez pogona, i imat će unutrašnjost.
Jučer sam krenuo s izradom. Dosad napravljeno:
Postolja za 1 vagon:
Koristio sam karton od 1mm.
dsc00901v.jpg


dsc00902x.jpg

Za postolja sam koristio tehniku slaganja kao 3d puzzle, tj. na jednoj strani sam napravio utor, a na drugom dijelu je izbočenje. To savršeno funkcionira. :ples
I frem:
dsc00903s.jpg

Tu sam stavio karton od 1mm i na to još od 0.5mm.
Bit će još izvještavanja.
 

crhav

Aktivan član
Mislim da bi bilo dobro, prvo da procitas uputstva od fotografskog aparata kako se rade slike i razni detalji! Onda bi se bolje vidio tvoj posao.
He, he,... malo sam se salio, bez uvrijede!
Velimir
 

ivan74

Član foruma
Haha, crhav, ja slikam sa mobitelom. :)
A on zamuti sliku ako ga cimneš za pol milimetra :uvrnut , tak da... još je on i dobar.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ivane, nasloni mobilku na sto, zid ili neki drugi objekat koji je stabilan pa opali.
Jos bolje, ako ima tajmer onda namestis ga da sam okine posle nekoliko sek i naslonis ga na nesto.
Iznenadjujuca razlika, bar kod mene! :palac_gore:
 

ivan74

Član foruma
Nešto se i radilo, pa evo napretka.
Postolja i frem su gotovi, i ofarbani.
dsc00908l.jpg


dsc00914d.jpg


dsc00909p.jpg

Sanduk je rađen ovako iz jednog komada, jer je krov zaobljen, a kad bi ga onda zalijepio na sanduk, ružno bi ispalo, i vrlo vjerojatno bi bilo "zijevanja".
dsc00915uf.jpg


dsc00916vs.jpg

(nered na stolu je slučajno upao u kadar :D :D >:D: )
 

ivan74

Član foruma
Nastavak.
Pofarbao sam i sanduk. Moglo je i bolje. :crvenilo:
dsc00921av.jpg

Ovo je očvršćenje za zid. To sam morao staviti jer inače bi cijela stvar bila premekana.
Rađen je od 3 sloja kartona od 0.5mm.
dsc00923py.jpg

Između njih će doći unutarnje pregrade.
Sve to zalijepljeno izgleda ovako
dsc00924dp.jpg

Na unutarnji dio krova će doći još jedan sloj boje.
Pitanja i kritike su dobrodošle. :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh