Mario Mandić-HO AMERIKA :)

Bero01

Veteran foruma
I, kako ti se sada čini Kato, kada ga usporediš sa ostalim brendovima koje imaš;
74496437_2460620020877723_2178552041259925504_n.jpg
a imaš već pomalo svega...?
:palac_gore:
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Vozne karakteristike Kato lokomotive su čudo.
lokomotiva je totalno besčujna.
Sve u svemu naspram ovih drugih lokomotiva koje imam je najbolja.
Nedostaje joj par sitnica poput brisača na kabini i grab ironsa ali to cu naručiti kad prođe ova panika od koronavirusa:mamurluk:
inače još jedna Katosica je na putu ovaj put se radi o lokomotivi SD70mac u CONRAIL shemi bojanja i digitalizirana za razliku od ove UP koja je dcc ready
sve u svemu prezadovoljan s voznim karakteristikama :palac_gore:
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Vidim da je korona vecinu pokrenula iz pasivnih u aktivne clanove foruma:pivo:.
Ocito se ima vremena malo vise nego inace.
Evo i ja sam se malo bacio u eksperimentiranje izrade posipa.
ProbnoIMG_20200417_231152.jpgIMG_20200417_224952.jpg
Posto se grijem na kruta goriva isao sam malo u selo da vidim ko se grije na pelet da posudim koju šaku za probu.
Necete vjerovati koliko se ukupi peleta.
Mogu se mjesec dana grijati:hihihi:
Svakoga stid dati šaku pa daju vreću:hahahaha:.
Šalu na stranu napravio sam četri nijanse pa se sad suše. Sutra ide u blender pa kroz sito.
Ako zadovolji idemo u veću proizvodnju.
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Ja sam to isto radio, ali sa piljevinom koju sam prosejao na odgovarajucu granulaciju za 1/72 i 1/78 razmeru.
Farbao temperama u tri nijanse zelene i jednu zute, ispadne perfektno na maketi modela.
U biti i ovo je radjeno od piljevine
Pelet i jeste piljevina kad ga stavis u vodu on nabubri i raspadne se. Zatim sam dodao akrilnu boju i igrao se sa nijansama. Zatim u mlin za kavu i rezultat ok. Čak i nemam potrebu sijati jer je mlin isitnio tako dovoljno kao da je kupovna:yes
 

mario mandić

Aktivan član
Supporter (2016)
Koja je maksimalna velicina slike koja se sad moze uploadovati na ovaj forum?
Pet puta je smanjujem i uvjek kaze prevelika
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh