Mehano Space adventure 2001, HO

husky011

Član foruma
Nadjoh na jednom srpskom sajtu ovaj set.
Prvi put ga vidim ali mi deluje prilicno znimljivo.
Pretpostavljam da je iz 2001 godine po natpisu na bocnom delu kabine lokomotive.
U setu, naravno, jedna od legendarnih Alco RS-3 i cetiri vagona.
Nigde na netu ne mogu da nadjem za cije je trziste ovo radjeno, obzirom da su kopce standardne evropske Mehano.
Samo na jednom mestu sam nasao da su neki od vagona mogli da budu i crvene umesto plave boje.
Jeste da deluje igrackasto, ali je originalan i redak!

Ako neko zna nesto vise, neka napise.

21.png22.png23.png
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
da set je tako nešto kupio u Hrvatskoj oko 2004 godine imao je adapter na struju i onaj okrugli regulator.
 

husky011

Član foruma
Tako je, set u originalu ima novi Mehano regulator za voznju.
Vidi se na prvoj i drugoj slici.
Bilo bi idealno kad bi svako ko ovaj set ima, postavio ovde svoje slike jer je bilo varijacija u bojama.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Taj set i nije baš toliko rijedak,izašao je negdje u isto vrijeme kao i set sa SD 40 lokomotivom u Mehano plavo/bijelom bojanju sa kombinacijom europskih i američkih vagona.
I na samim kontejnerima na plato vagonu su bile reklame za sam Mehano.
Kad sad pogledam,to je ispala kao neka loša reklama ili pokušaj povratka na tržište.
Mislim,neću tvrditi ali tu je već negdje proizvodnja prešla u Kinu?
A kinezi ko kinezi misle da sve mogu prodati ako nabace zanimljive boje.

Bilo je korektnih setova ali opet i totalnih promašaja po pitanju uprava i kontinenata.
Mehano je ostao Mehano,imao je svojih trenutaka ali očito da su ljudi koji nemaju pojma o hobbyju slagali ovaj set.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Vjerujem da se taj set prodavao samo u SLO i RH.
Standardni Mehano mješoviti program u ludim bojama.
Tu nisu promašili samo upravu i bojanje,već i cijelu planetu.

Inače je 70 posto mog voznog parka Mehano,ali ovo kupi samo ako je u origigi
kutiji i košta par kutija cigareta.
Dobro za rezervne dijelove....

Crveni model u setu je najčešće bio kratki vagon za ugljen.
 

husky011

Član foruma
Slazem se da je igrackasto, bas to mi se i dopada.
Crveni i zuti vagon u kutiji su samo na kutiji, svi unutra su plavi.
Cena nije bitna u ovoj prici, kupovao sam i vece djubre za vise para, ono sto me fascinira je cinjenica da je drugacije.
Inace taj crveni vagon je klasican Mehano vagon u dva njihova aktuelna seta, zuti i zeleni SOO vagoni.
Znam jer imam oba.
Nego, pogledaj moj oglas na "kupujem", posto rece da imas dosta Mehana na zalihama...udeli i nama koji nemamo sve!

Salu na stranu, u mom srcu Mehanotehnika ima bas posebno mesto, zbog toga sto su mi to, kao i vecini kolega sa foruma, bili prvi modeli, uz Marklin.
Pricam o prvoj polovini osamdesetih proslog veka, ma kako to stasno zvucalo nekima od nas, matori smo!
Uvek ima boljih...novi Marklin, novi Mehano...ACME i ko zna sta jos...vagoni koji kostaju kao cele kompozicije nekog drugog proizvodjaca...
Kao sto ce Frogov Bristol Blendheim Mk 1 za mene biti uvek nesto sto cu kupiti, i ako sam radio Classic Airframe...i mnogo bolje makete u 1/72...stara ljubav.
Pa makar skupljao prasinu na ormaru, kao i ostale Frogove makete.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Mehano na zalihama je pod ključem.
Od mene Mehano modeli jako teško odlaze.
Ono što tražiš u oglasu nažalost nemam,tj imam ali u stanju za reparaciju,popravci ogradica i slično.

SOO Line vagoni za ugljen su duža verzija ovoga u spomenutom setu.
Ovi su najčešći u Union Pacific bojanju u setovima.
 

hyperion

Veteran foruma
Ako neko zna nesto vise, neka napise.

View attachment 112780
Takvim setom u drugim bojama je započeo hobi kod mene u decembru 2003. Lokomotiva je crvene boje (Mercator 2002), vagon za ugljen tamno crven s logom Vinakoper, hladnjaća je plava s reklamom za Adriatic osiguranje, cisterna narančasta s reklamom paštete Droga junior, a vagon za kontejner s kontenerom bijele boje i reklamom za Luku Koper.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh