Mimara vagon u H0

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Pa ima već jedno vrijeme kako sam se koprcao s tima vagonima, pa onda i odustajao i svakako je bilo. Uglavnom, osnova je Roco, malo farbanja, malo decala i stvar je tu. Nije baš 100% kao original (daaaa, znam raspored i veličina prozora, čeona svjetla, boja sjedala......), ali je poprilično dobar podsjetnik na najsjajnije doba putničkog prijevoza u nas.

Kako se sprema A.C.M.E. Mimara vagon, ovakve prerade će malo pasti u drugi plan, ali dok ne osvane taj dan, meni ovo puno znači.

Inače, vagon je pogodniji za preradu Z1 vagona ŽS, pa mi je to u planu slijedeće.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
BRAVO Coyote! :palci_gore:
Ovakvih prerada nikada nije dosta! Pogotovo je lijepo vidjeti jedan ovakav prerađeni EXACT 1:87 model!
Tvojih je ruku djelo, zato je jedinstven! Bez obzira na danas-sutra možebitne A.C.M.E. HŽ Mimara vagone, ovaj tvoj će
uvijek imati mjesta u jednoj od kompozicija i vjerujem da će se dobro uklapati!
Jedna dobronamjerna primjedba: Ja bih si još dao truda i ofarbao unutrašnjost da baš ne bode za oči ovo žutilo od sjedala.
Dovoljno je baciti jednobojni špric nekom primjerenijom bojom, pa da to sve skupa još bolje izgleda!
To bu za tebe bio mačji kašalj :cool: :cool:
Wile E Coyote kaže:
Kako se sprema A.C.M.E. Mimara vagon, ovakve prerade će malo pasti u drugi plan, ali dok ne osvane taj dan, meni ovo puno znači.
Bez brige, imamo vremena minimalno godinu dana (ako ne i više), dok (i ako) A.C.M.E. uradi HŽ varijantu Mimare!

:palac_gore:
 

Zoki

Član foruma
Meni se više sviđa originalno bojanje (1991. godina). I JŽ i HŽ varijante. Ovo "Bljesak" bojanje mi nije leglo. Zato mi se sviđa ovo zadnje CFR bojanje.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zoki, ACME će izdati najprije ograničenu seriju Mimara vagona još u JŽ bojama i oznaka, mislim da će biti 4 ili 5 vagona. Dolazi ove godine.
 

Zoki

Član foruma
Znam, zato i čekam. Još kad bi u JŽ verziji bili zastupljeni vagoni i Zagreba (ŽTP Zgb) i Ljubljane (ŽG Lb) to bi bilo ono pravo jer su tako počeli. A Austrijanca već imam u toj boji koji čeka na svoj sastav...
 

Vedi

Član foruma
Zoki kaže:
Još kad bi u JŽ verziji bili zastupljeni vagoni i Zagreba (ŽTP Zgb) i Ljubljane (ŽG Lb) to bi bilo ono pravo jer su tako počeli....

Na koje to vagone točno misliš?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Zoki kaže:
... Još kad bi u JŽ verziji bili zastupljeni vagoni i Zagreba (ŽTP Zgb) i Ljubljane (ŽG Lb) to bi bilo ono pravo jer su tako počeli...

Pa zar je uopće i bilo kakvih drugih Z1 vagona, osim Zagrebačkih i Ljubljanskih!!! :?: :S:
 

Vedi

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
Zoki kaže:
... Još kad bi u JŽ verziji bili zastupljeni vagoni i Zagreba (ŽTP Zgb) i Ljubljane (ŽG Lb) to bi bilo ono pravo jer su tako počeli...

Pa zar je uopće i bilo kakvih drugih Z1 vagona, osim Zagrebačkih i Ljubljanskih!!! :?: :S:

A zato sam ga i ja pital jer mi nije baš jasno bilo to kaj je rekel... :S:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Hm, mene brine to kaj jedan ACME set nije dovoljan :hmmm
Nadam se da ACME ima u planu uraditi i neke dodatne setove za JŽ Mimaru, kao što je npr. RailTop imao u planu uraditi dodatne modele uz HŽ set,
ili kao što ACME ove godine nudi dodatne pojedinačne vagone za EN 'Luna'...

Coyote ovu svoju HŽ preradu može strpati bilo kam... ;)

Tko ima prostora, JŽ verziju se svakao isplati imati u punom sastavu (pa makar i u vitrini)!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Sky, koliko mi je poznato, ACME će uraditi ograničenu seriju seta JŽ Mimare sa originalnim bojanjem. Ti bi htio dokupiti još vagone da bi imao punu kompoziciju, znači tamo oko 10 vagona?
 

Vedi

Član foruma
Gorchi kaže:
Sky, koliko mi je poznato, ACME će uraditi ograničenu seriju seta JŽ Mimare sa originalnim bojanjem. Ti bi htio dokupiti još vagone da bi imao punu kompoziciju, znači tamo oko 10 vagona?

Osam vagona je u početku bila puna kompozicija, znači trebala bi točno dva A.C.M.E. seta + jedan ÖBB Bmz (s tim da ostane jedan restoran višak).

JŽ A + JŽ A + JŽ WR + ÖBB Bm + JŽ B + JŽ B + JŽ B + JŽ B
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Gorchi kaže:
Sky, koliko mi je poznato, ACME će uraditi ograničenu seriju seta JŽ Mimare sa originalnim bojanjem. Ti bi htio dokupiti još vagone da bi imao punu kompoziciju, znači tamo oko 10 vagona?
U dodatku onoga što je Vedi već napisao, RailTop je svojedobno planirao uz HŽ set 85001 (4 vagona: 1A, 2B, 1WR), odmah ponuditi i zasebne vagone: 35112 HŽ Aeelmt, 35202 HŽ Beelmt.
Slično bi ACME mogao uraditi i sa ovim setom u najavi 55047 (4 vagona: 1A, 2B, 1WR) ;)
Shodno tome, svatko bi si prema svojim afinitetima, te financijskim i prostornim mogućnostima mogao nadograditi taj set!
BTW, 8 vagona i nije tako strašno ;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
E, a sad bu još i tutlek za kompozicije pital kak je izgledala Mimara kompozicija iz doba tirkiznog bojanja? Odnosno, jel se mijenjala i gore navedena kompozicija ili samo bojanje?
 

Vedi

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
E, a sad bu još i tutlek za kompozicije pital kak je izgledala Mimara kompozicija iz doba tirkiznog bojanja? Odnosno, jel se mijenjala i gore navedena kompozicija ili samo bojanje?


Hm, kompozicija je uglavnom bila takva, jedino kaj je tada DB daval svoje vagone sa odjeljcima, pa su se znala naći i po dva DB vagona u kompoziciji, jedan 1. razreda i jedan 2. razreda.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Ah, so...
...malo oftopičarimo, ali pitam dalje: jesu li ti DB vagoni prometovali na cijeloj trasi Mimare (uključujući ZG) ili samo kroz Švabiju?
Koji točno tip vagona je u pitanju (Amz, Bmz :hmmm ) i u kojem bojanju?
 

Vedi

Član foruma
Wile E Coyote kaže:
Ah, so...
...malo oftopičarimo, ali pitam dalje: jesu li ti DB vagoni prometovali na cijeloj trasi Mimare (uključujući ZG) ili samo kroz Švabiju?
Koji točno tip vagona je u pitanju (Amz, Bmz :hmmm ) i u kojem bojanju?

Naravno, skroz do Zagreba, i u pitanju su Avmz i Bvmz vagoni, u orientrot bojanju:

5l3wq0.jpg

www.guiding.hu
 

Stanley

Poznati forumaš
Vedi kaže:
Wile E Coyote kaže:
Ah, so...
...malo oftopičarimo, ali pitam dalje: jesu li ti DB vagoni prometovali na cijeloj trasi Mimare (uključujući ZG) ili samo kroz Švabiju?
Koji točno tip vagona je u pitanju (Amz, Bmz :hmmm ) i u kojem bojanju?
Naravno, skroz do Zagreba, i u pitanju su Avmz i Bvmz vagoni, u orientrot bojanju
Dobro se sjećam upravo takvog vagona iz vremena kad sam išao na posao u Branimirovu i prolazio pored Mimare na 1. peronu. Vlak je bio dugačak, a ovakav vagon bio je na začelju garniture i stajao je otprilike u visini današnje spomen-parnjače 125. Odredišni kolodvor je bio, koliko se sjećam, Berlin Zoo Garten.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Wile E Coyote kaže:
E, a sad bu još i tutlek za kompozicije pital kak je izgledala Mimara kompozicija iz doba tirkiznog bojanja? Odnosno, jel se mijenjala i gore navedena kompozicija ili samo bojanje?
OBB 1044.0
Beelmt (SZ)
Beelmt (HZ)
Aeelmt (HZ)
Beelmt (HZ)
Beelmt (HZ)
Bm235 ili Bvmz185 (DB) orientrot
WReelmt (HZ)
Avmz111 (DB) orientrot
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh