Model SŽ Tadds-z vagona

Thommo

 
Osoblje foruma
Pretpostavljam da bi to trebal biti model takvog HŽ Tadnss-z vagona.

View attachment 84241

http://ddsv.hr/vagon_tadnss-z_1.html
Da, ĐĐ ima okrugle ove otvore, a čak postoje i. U globalu dosta dobra osnova za HŽ Tadnss.

Tadnss-z_01_v.jpg

0938002.jpg


Ovo je Lima OBB Tads
IMG_6660.jpg

IMG_6654.jpg
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Off topic pitanje za Slovence, kakva je ovo bijela pravokutna fleka na krovu Tads-z vagona? Pogledati desno od SŽ-a loga iznad.
image.jpg
Unaprijed se ispričavam što nema nikakve veze sa modelom.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
NACCO natpis je bio na lijevi strani. Iako slika nije vagona sa SŽ oznakom ali koliko sam video te vagone, više manje sve je na lijevoj strani.
SK-NACCO 33 56 0820 057-2 (Anton Kendall) sa www.tosh-railways.com
SK-NACCO 33 56 0820 057-2 (Anton Kendall).jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Hmm... Mislim da sam vidio sliku tog Tadsa negdje. Mislim da je bio Nacco vlasnik.


Vjerojatno se mislilo na tu sliku:

Taeds-SZ337908343193.jpg

"SŽ Taeds 33 79 083 4 319 - 3 on Ptuj station - on Monday 15th March - reneved freight wagon hired by NACCO - a french company, for transportimg scattered cargo from Koper to Linz - same wagons were seen on Jesenice station on test drive to Linz on Thursday 18 th March in evening e-mail: [email protected] more pics on www.vlaki.net"
http://www.railfaneurope.net/pix/si/car/freight/T/pix.html
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Moram još provjeriti doma, ali ovo sada izgleda već opasno blizu JŽ / SŽ Tads-z vagonima francuske proizvodnje. Drukčije su ručke mehanizma za otvaranje vrata, ljestve su kod modela okomitije, možda zbog različitih dimenzija podvozja, jedan par stepenica previše + ograda fali... još što?

Novi model REE SNCF Tads, u najavi za 2023:

IMG_0360.JPG
 
Last edited:

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Moram još provjeriti doma, ali ovo sada izgleda već opasno blizu JŽ / SŽ Tads-z vagonima francuske proizvodnje. Drukčije su ručke mehanizma za otvaranje vrata, ljestve su kod modela okomitije, možda zbog različitih dimenzija podvozja, jedan par stepenica previše + ograda fali... još što?

Novi model REE SNCF Tads, u najavi za 2023:

View attachment 124401

Nažalost, ovaj SNCF Tads bit će model kraćeg tipa, duljine 13,44 m, i u osnovi će imati podvozje kojeg REE već ima za SNCF Eads / Facs modele, a JŽ / SŽ Tads je dulji tip, duljine 14,86 m, i mislim da REE još ne proizvodi podvozja za dulji tip.
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Dva SŽ Tadds vagona u Vinkovcima ljetos.

31 79 SLO-SŽ 0822 934 - 5 Tadds-z
31 79 SLO-SŽ 0822 934 - 5 Tadds-z.JPG

Jedna friško obojani ali ovaj je u nečijem najmu ali nema nikakve oznake.
31 79 SLO-SŽ 0822 702 - 4 Tadds-z
33 79 SLO-SŽ 0822 702 - 4 Tadds-z TKI TRASNIK ILI DRUGI NAJAM.JPG

Vinkovci 15.7.2022
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Kako znaš da je ova druga u najmu? Jel pisalo na kakvom listu?
 

Domagoj Vu

Aktivan član
Vidim da sam krivi broj napisao, ispravniji je
33 79 SLO-SŽ 0822 702 - 4 Tadds-z.

Kako znaš da je ova druga u najmu? Jel pisalo na kakvom listu?

Nisam zagledao listicu ali moja predpostavka da je u najmu za TKI Hrastnik, samo bez ikakvog natpisa, s obzirom da ti Tadovi voze za Brčko.
U zadnje vrijeme ide slabije Taddova za Brčko.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh