Model talijanske lokomotive FS gr.746102

crhav

Aktivan član
Kao sto svi znate modeli starijeg (a i novog) izdanja Rivarossi su bili izradjeni u mjerilu cca 1:80.
Skoro vecina Rivarossi lokomotiva su posljednje vrijeme je preuredjena u mjerilo HO!
Medju njima se ne nalazi lokomotiva clase gr.746. Zato mi je dosla ideja da si ju napravim.

746c.gif

Tu je prikazan njezin profil, koji mi je ujedno i sluzio u crtanju i projektiranju novog modela u mjerilu 1:87 - HO!

746000.jpg

Ovo gore je moj model Rivarossi gr.746, kojeg sam kupio davno, davno. Model je bio u kutiji za montazu - TRENHOBBY.

Moji modeli su izradjeni u metalu sa sistemom jektovanja, pa sam tako sam poceo i ovaj model! Osim toga na donjoj slici vidi se razlika mjerila sto nije mala stvar. To mi je dalo jos vise elana da napravim novu.

746074.JPG

Isto to jedna od imponentnih lokomotiva u voznom parku talijanskih zeljeznica tako je pala odluka da ju izradim.

Kao obicno pocinjemo sa jektovanim plocicama i od tuda se razvija model.

746004.JPG

Prvo i osnovno je baza, ili sasija lokomotive, koja ukljucuje i cilindere.

746012.JPG

Evo nam i "kuhinje" koja se dobije iz dva dijela savinuta i zaljemljena.
 

crhav

Aktivan član
Nastavlja se sa radom oko tendera, sasija je uvijek prva pa onda ostalo.

746011.JPG

Tu su grade koje drze citav tender.

746014.JPG

Na sasiju ide i motoric sa dvo-stepenska zupcanika koji prenose rad motora na osovine.

746021.JPG

Evo i kotla sa pecnicom. To je isto precizan posao posto kotao mora biti ravan i kad se montira na sasiju da izgleda ko kod prave lokomotive.746022.JPG

Gore sam upravo govorio o tome. Sve u liniji!

746030.JPG

Tu se vidi kako je izveden tender, sa svojim pregradama i spremiste ugljena.
 

crhav

Aktivan član
Tu se vidi tender vec skoro zavrsen

746033.JPG

Sasija lokomotive je skoro zavrsena, jos nema poluga na tockovima.

746046.JPG

Tu se vidi kompletan model sa tenderom. Impozantna masina.

746051.JPG

Sasija sa motorizacijom.

746059.JPG

Isto sto i na gornjoj slici samo u koloru a ujedno i probni rad motora i poluga ili test run!

746068.JPG
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh