Modelarske epohe na području exYU

ZTP Vancouver

Novi član
Thommo kaže:
Epoha 1: cca. 1870 - 1920
Epoha 2: 1920 -1945
Epoha 3: 1945 - 1970
Epoha 4: 1970 - 1985
Epoha 5: 1985 do danas

A mislim da ove nisu bas tacne za zeleznice ex-Juge...?

Da ne bude bolje za nas nesto kao npr:

Epoha 1: 1844 - 192x (od izgradnja pruge Grac-Maribor do osnove JDZ-a - MAV, StEG, SDZ itd)
Epoha 2a: 192x - 1941 (JDZ)
Epoha 2b: 1941 - 1945? (HDZ, SDZ itd)
Epoha 3: 1945? - 19xx (ZJZ - do renumeracije npr E41 > 341)
Epoha 4: 19xx - 1991 (ZJZ)
Epoha 5: 1991 do danas

?
 

NClight

Hybernated
O ovome je dosta davno raspravljano na jednom drugom forumu, današnjem railserbia.net i konačan zaključak bi bio jako sličan ovome koji si napisao ztpVancouver ;) ali nažalost, još nije usuglašeno kako bi se točno trebalo stvari podijeliti, a i interna podijela nema smisla ako nije po MOROP-u i ne uđe u NEM standarde.

Kada jednoga dana netko progura ovakvu podijelu u NEM onda će to biti pravi posao, a do tada bi se trebali usuglasiti oko "domaćih" epoha
 

ZTP Vancouver

Novi član
NClight kaže:
O ovome je dosta davno raspravljano na jednom drugom forumu, današnjem railserbia.net i konačan zaključak bi bio jako sličan ovome koji si napisao ztpVancouver ;) ali nažalost, još nije usuglašeno kako bi se točno trebalo stvari podijeliti, a i interna podijela nema smisla ako nije po MOROP-u i ne uđe u NEM standarde.

Kada jednoga dana netko progura ovakvu podijelu u NEM onda će to biti pravi posao, a do tada bi se trebali usuglasiti oko "domaćih" epoha

MOROP/NEM, kao NMRA ovde u Severnoj Americi, nece nista raditi ako nema osnovne inicijative od strane modelara. Za ovo trebalo biti prvo nekakav saglasenje medju zaintereseovnih modelara... hocu da kazem, MOROPu prvo treba videti da vec ima sistem koji je prihvacen modelarstva na prostoru bivse Jugoslavije...

Prvo bi trebalo osnoviti (ako jos nema) zajednicu modelara u ovom prostoru/modelara koji su zainteresovani u zeleznicama ovog rejona...

Anyways. Evo ideja. Ovo je nesto, mislim ja, sto vi u rejonu mora da izradite sam za sebe. :)
 

NClight

Hybernated
Nažalost, nije tako jednostavno kako se čini.
Postojala je (i još postoji) inicijativa za MOROP, ali kao i svaka organizacija, MOROP traži preveliku količinu administracije, prijevoda na 3 jezika, statute, odluke... truć, truć, kenj, bla, bla da vam se smuči... :evil:

za sada se držimo jednostavne podijele koja odgovara onoj u evropi, a jednoga dana, možda, ako... :|:
 

ZTP Vancouver

Novi član
NClight kaže:
Nažalost, nije tako jednostavno kako se čini.
Postojala je (i još postoji) inicijativa za MOROP, ali kao i svaka organizacija, MOROP traži preveliku količinu administracije, prijevoda na 3 jezika, statute, odluke... truć, truć, kenj, bla, bla da vam se smuči... :evil:

za sada se držimo jednostavne podijele koja odgovara onoj u evropi, a jednoga dana, možda, ako... :|:

Tri jezici? Zasto je to tako tesko? Hrvatski, srpski, bosanski... ;)

Ali drugo pitanje, jer ovo je u pitanje i kod nas... zasto uopste treba MOROP/zasto ne bilo dosta imati "lokalni" standardi za takve stvare kao sto su regionalne epohe? MOROP moze ostati za generalne standarde, i drzavne (i medjudrzavni gde logicno - npr ex-YU, CZ+SK, mozda H+RO itd) organizacije za regionalne standarde u fremu MOROPskih norma? Ili nesto takvo...
 

Didy

 
Osoblje foruma
ZTP Vancouver kaže:
Tri jezici? Zasto je to tako tesko? Hrvatski, srpski, bosanski... ;)

Ali drugo pitanje, jer ovo je u pitanje i kod nas... zasto uopste treba MOROP/zasto ne bilo dosta imati "lokalni" standardi za takve stvare kao sto su regionalne epohe? MOROP moze ostati za generalne standarde, i drzavne (i medjudrzavni gde logicno - npr ex-YU, CZ+SK, mozda H+RO itd) organizacije za regionalne standarde u fremu MOROPskih norma? Ili nesto takvo...


Upravo to sam ja imao kao jednu od ideja kada se radilo na malim zeljeznicama, da pokusamo pokrenuti neke incijative kao sto je stvaranje takvih lokalnih normi ili sredjivanje nekih nesredjenih stvari na regionalnom nivou. To bi se dalo vrlo lako organizirati na nacin sto bi se sastavio tim od "poznatih" i iskusnih ljudi iz svijeta modelarstva koji su vec dobro poznati svim modelarima putem raznih foruma plus pomoc od nasih modelarskih klubova....


Ali cini mi se da za to nema volje (kao i za dosta drugih stvari) kod velike vecine modelara. Uvijek se traze neki razlozi za "ne raditi". Ali mozda se ipak nesto i organizuje
 

NClight

Hybernated
Radimo na tome!

Dakle, prijedlozi koji su na onom linku gore osnivaju se na ovim osnovnim premisama:
Epoha bi trebala odražavati velike organizacijske promjene prave željeznice po razdobljima.
Najčešće se radi o :
promjenama vlasništva ili strukture (Privatne i poslije male državne željeznice u sklopu monarhija, doba JDŽ, 2.Sv. rat, nastanak JŽ, raspad JŽ i prelazak na nezavisne države i uspostava državnih željeznica (HŽ, ŽS, ŽFBiH, MŽ, SŽ...)
uvođenjem ili odumiranjem pojedinih tehnologija u željezničkom prometu (uvođenje velikih parnjača, zatim diesela, odumiranje parne vuče)

Dosadašnji prijedlozi mogu se isčitati na gornjem linku, a ovdje ću samo navesti one koje daju osnovu i djeluju najbolje-najkompletnije uz upozorenje da je tema još iz 2006 i nije se dalje razvijala:

chris kaže:
Koristeći parametre koje je dao NClight to bi izgledalo ovako:
Epoha I Period SDŽ, za Sloveniju i Hrvatsku Suedbahn, za BiH BHStB i za Makedoniju i Kosovo Chemnes des Feres de Orient;
Epoha II Period SHS/JDŽ do 30.-ih;
Epoha III Period JDŽ/JŽ do 60.-ih;
Epoha IV Period JŽ (dizelifikacija i eliktrifikacija kao i uništavanje uskog koloseka)
Epoha V Period nacionalnih železničkih uprava (posle 91.)
Kako vam izgleda?

matija kaže:
Mislim da imamo osnovnu dilemu: da li deliti po vucnim sredstvima koji su se pojavljevali ili po politickim i organizacionim prediodima. Ako bismo delili po vucnim sredstvima, onda bi po mome to bilo ovako:
1. epoha do pojave 01-ce tamo do 1904.
2. epoha do pojave dizelasica pocetak sezdesetih
3. epoha nacionalizacija 1990.
ali to definitivno ne valja,
ako idemo po organizacionim periodima, bilo bi suvise epoha jer ovo je nemirni i uzburkani balkan, tako da nam jedino preostaje neki kompromis. A to bi po mome bilo nekako ovako:
1. epoha do pojave 01.-ce (1904) ili da se pojednostavi do kraja 1. sv.rata
2. epoha do JZ (znaci posle drugog svetskog rata.
3. epoha do pojave dizela i elektri (sezdesete godine)
4. epoha (po mome zlatna) od sezdesetih do 1990.
5. epoha nacionalne zeleznice.
To je moje skromno misljenje

Dakle, kao što vidite, ima par problema zbog turbulentnih događanja na ovim prostorima u razdoblju epohe I, II i najveći je problem određivanje granice između epohe II i III :??:

Cijelu priču bi valjalo koliko-toliko prilagoditi NEM 800 no ne nužno.
 

polval

Član foruma
Granica izmedju epohe II i III bi bila 1945. Epoha IV ne bi trebalo da pocinje sa pojavom dizela; bilo je dizela i u ep. III, D66 na primer. Epoha IV pocinje '68 sa promenom oznaka. Ukratko, trebalo bi da prihvatimo nemacku podelu posto nam je najbliza a i periodi se poklapaju. Jedino treba obratiti paznju na vozila posle 1974 zbog menjanja natpisa (Jugoslovenski, Jugoslovenske, ZTO Skopje, itd. ) ali toga ima i na nemackim zeleznicama na primer promena bojanja u osamdesetim godinama na DR-u ; to bi bila epoha IVb.

Pozdrav
Tino
 

NClight

Hybernated
Slaže se Polval sa tobom, ali D66 je prva lokomotiva za specijalne potrebe (Titov Plavi Vlak) a ne početak standardne upotrebe diesela. ja bih to pomaknuo na prvu veliku isporuku diesela i njihov početak upotrebe na prugama kao standardnog vučnog sredstva.
Njemačka i Austrijska podjela su nam nekako bliske (Njemačka je de-facto općeprihvaćena kao evropska), kao što rekoh, dalo bi se stvar posložiti da više-manje odgovara NEM 800
 

polval

Član foruma
U pravu si NCL ,moj previd, D66 je pogresan izbor za argumentaciju :) , hajde recimo 661, 642 i 731 , njih je u Makedoniji bilo puno vec 61-62 :) Opet kazem, najbliza nam je nemacka i austrijska podela, a i uvek se moze dodati pod a, b , c itd. dokle god ima potrebe :)

Pozdrav
Tino
 

NClight

Hybernated
Da, to bi bilo jako Ok. Mislim da možemo napraviti načelni prijedlog koji bi svi mogli prihvatiti, ha?
Zanimljivo je da je u NEM 800 objavljena epoha VI (6) kao doba brzih vlakova, internacionalnih pruga za isključivo putničke vlakove velike brzine i sl. trebala bi početi najkasnije 2010.

To bi kod nas bilo... npr reorganizacije i dijeljenje te privatizacija (koja ne postoji) i obnavljanje pruga, voznog parka i slično?
 

polval

Član foruma
Ajmo jedan predlog

Dakle,

ep. I 1849 do 1918 (moze se uzeti i 1920 za kraj, posto su sigurno vozili vagoni sa starim oznakama jos neko vreme)
ep. II 1918 (ili 1920) do 1945
ep. IIa od 1918 do 19XX ( kada ono bese proglasena Kraljevina Jugoslavija :??: )
ep. IIb od 19XX do 1941 ( stara JDZ era , Orient Express ;) )
ep. IIc od 1941 do 1945 ( ukidanje JDZ, stvaranje zeleznica u Srbiji i Hrvatskoj, Slovenija je bila pod DR-om , Makedonija pod BDZ-om, Zapadna Makedonija pod FS-om , Crna Gora je mislim bila pod FS-om kao i delovi Hrvatske , Bosna razlicito)
ep. III 1945 do 1968 ; obnova JDZ,
ep. IV 1968 do 1991 ; Promena naziva u JZ
ep. IVa 1968 do 1974 ; lokomotive sa unificiranim natpisima
ep. IVb 1974 do 1991 ; natpisi na razlicitim jezicima
ep. V 1991 nadalje; kreiranje drzavnih zeleznica u nezavisnim drzavama nastalih od republika iz SFR Jugoslavije.

Sta mislite?

Pozdrav
Tino
 
A

Anonymous

Guest
polval kaže:
ep. IIa od 1918 do 19XX ( kada ono bese proglasena Kraljevina Jugoslavija :??: )

06.01.1929. kralj Aleksandar Karađorđević je proglasio diktaturu :( . Tada i Kraljevina SHS mijenja u ime Kraljevina Jugoslavija.
 

NClight

Hybernated
Bitno je kakav je naziv ili organizacijsku promjenu imala željeznica, geo-političke, i ine političke promjene ovdje ne igraju ulogu.
Mislite... :citaj:
 
A

Anonymous

Guest
:citaj:

To su dva razlčita imena država pa onda su sigurno željeznice mijenjale naziv
 

polval

Član foruma
Iz nekakvih drzavnih zeljeznica SHS u JDZ valjda :S: :??: Jedno je sigurno , posle 1918 naziv zeljeznice u Sloveniji i Hrvatskoj se sigurno promenio.

Pozdrav
Tino
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
polval kaže:
ep. IIc od 1941 do 1945 ( ukidanje JDZ, stvaranje zeleznica u Srbiji i Hrvatskoj, Slovenija je bila pod DR-om , Makedonija pod BDZ-om, Zapadna Makedonija pod FS-om , Crna Gora je mislim bila pod FS-om kao i delovi Hrvatske , Bosna razlicito)
Zaboravio si, da je bila jugozapadna i južna Slovenija pod FS (veliki dio Ljubljane je bio u Italiji do 1943), ostalo je bilo nekako DR. Naime sjevernozapadna Slovenija bila je u 3. rajhu, a sjeverni dio kao okupirano ozemlje od 3. rajha, opet DR. Ne znam kako tačno je bilo sa Madžarima ali koliko se sjećam istočni dio je bio ispod Madžarske tako da bi tamo mogao biti i MAV...
 

ZTP Vancouver

Novi član
Neznam sigurno o okolini Murske Sobote ali moguc je, a znam sigurno da severni deo Vojvodine je bio opet u MAV, moja baba je mi rekla malo o ovom vremenu...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh