Modelarske novosti - 2023.

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023

Krtica

Novi član
ACME zadnje 2-3 godina ne šalje neka veća iznenadjenja za ljubitelje domaćih modela.. bilo je za očekivati i neku JZ lokomotivu poslije par dobrih setova..
Nekako je splasnulo. Ta tri SŽ vagona iz novog kataloga se isto već vrte koju godinu mi se čini, pa još uvijek nema slike gotovog modela. Memoba ima godinama onaj HŽ plavo sivi Y vagon druge klase i Croatia restoran kao novost, pa ništa. Pretpostavljam da bi to preko ACME radili, ako ikad. Možda se treba kod Memoba masivno na slijepo prednaručivati, da bi se to pokrenulo. Tko nije uhvatio onih serija koje su izdali tada se može slikati. HŽ modela nema i oni rijetki koji se pojave su po zlato. JŽ putničkih ništa od ACME, a lokomotiva....prije će mi nokat izrasti tamo di nije nikad.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Neobične vijesti od Lippe o ACME-u.

View attachment 125243
Je, nešto se takvo kod Lippe-a moglo nažalost, naslutiti već prošle godine, kada je sa njihove web ponude pobrisan gotovo cijeli ACME asortiman, ostalo je u ponudi svega par artikala, onih koje je Lippe imao na lageru. Ako se ne varam, slično takvo iskustvo sa ACME-om imao je prije koju godinu i Naumann..
 

wiggum

Veteran foruma
Na moje pitanje jednom ducanu kada ce doci dugo najavljivani SoSe modeli bas za taj ducan (u najavi 3+ godine), rekli su mi da ne znaju i da im na upite oko toga iz ACME-a ne odgovaraju vec duze vrijeme.

Kad bi ACME imao logo, u skladu sa svojih zadnjih cca 4 godine poslovanja, izgledao bi ovako:

bananaa-1-e1508768758715_8d5ac44b57890e1c22aed35387e78465.jpg
 

Dani

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter 2022
Bez nekakvih pouzdanih informacija, ACME sa velikom vjerojatnoćom ima problema sa poslovanjem kao većina drugih firmi u Evropi. Manje vise sve dolazi iz Kine koja je bila u "lockdown", 2 godine sa pandemijom, situacija u Ukrajini, troškovi proizvodnje i transporta su poprilično poskupili, na to sve dodamo inflacija koja je jos uvijek u porastu.. Ništa novo, sve ove informacije su nam poznate.. Međutim nešto što je zabrinjavajuće je da ACME nema marketing komunikaciju sa preprodavačima , što bi se moglo tumačiti da ACME nema poslovanja i mogući stečaj kuca na vratima.. :neznam:
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Meni se čini da je previše se išlo u područja npr. DB gdje već postoje kalupi i modeli. Jer teško će netko sistematski sa Roco X vagona ići na ACME, s time da se recimo ACME postolja za Simplon express i slične Y GOŠA lijepe kontaktnim ljepilom. A ACME je tanak i sa rezervnim dijelovima. I drugi ulaze u područja DB a sigurno da nema tolike regrutacije novih modelara da to kupuju na tone. Jer DB je veliko tržište koje je i prije zasićeno ponudom, bilo takvom ili kakvom. A tu je i LS models, Piko, Hobbytrain.... a često svi deru isto. A frustrirajuće je da se neki JŽ set kad rasporda, tad nema šanse da se ponovo pojavi. A za neki novi set treba čekati godinama i pitanje je dal paše s onim setom kojeg nema više šanse kupiti, osim 1-2 komada na e-bayu po 200-300% većoj cijeni. Zato bema i napustio HŽ fazu V.-VI. jer nema modela za ništa suvislo. Sistematska ali jako spora objava Y SŽ bojanja nije dostatna jer su SŽ i HŽ vagoni najčešće vozili u simbiozi na nekom MV vlaku. Pa ipak mega-set Mostar-Dalmacija je brzo planuo, a orijentiran je bio na liniju Bavarsku, Austriju i Jug.
 

Michal

Član foruma
Ciao postovani, u Ceskoj nema problem sa ACME ove godine. Sve id po planu, sve sto je bilo javeno isto je stiglo na vrijeme i u normalnima kolicinama, neke modele imaju male greske ali koje prosecan modelar popravi kuci bez problema.

Pozdrav svima
Michal
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ja nemam problema sa kontaktom u ACME i pre par dana sam naručio još nekoliko modela kod njih i dobio potvrdu. Isto tako skoro svaki tjedan šalju informacije o novim modelima koji budu došli za koji dan. Problem je jedino da treba naručiti modele što prije po izdavanju kataloga jer kada dođu obavijesti o dostupnim modelima za 80% piše da je već rasprodato. Naročito to važi za modele za Italiju i Češku. Tako da njihovo skladište nema više puno modela kao pre korone.
 

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Izišla ne novost Jouef - trosovinska cisterna Algeco - epoha III set, koja je 1971. uletjela u objektiv na stanici Spielfeld Strass. Meni se čini to rijetkim i arhaičnim tipom, tko zna od kada i u kojoj mjeri na proputovanju kroz Jugoslaviju. Postojao je prastari model iste cisterne bez KKK... Ovo je "novogradnja" vrijedna pažnje da brzo ispari na marketu.Algeco 1971 a troosovinska.jpgJouef 1.jpg
 

Davor

Veteran foruma
Izišla ne novost Jouef - trosovinska cisterna Algeco - epoha III set, koja je 1971. uletjela u objektiv na stanici Spielfeld Strass. Meni se čini to rijetkim i arhaičnim tipom, tko zna od kada i u kojoj mjeri na proputovanju kroz Jugoslaviju. Postojao je prastari model iste cisterne bez KKK... Ovo je "novogradnja" vrijedna pažnje da brzo ispari na marketu.View attachment 125348View attachment 125349
Već su našli svoje mesto u nekim kolekcijama.
IMG_20230325_202803.jpg
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Izišla ne novost Jouef - trosovinska cisterna Algeco - epoha III set, koja je 1971. uletjela u objektiv na stanici Spielfeld Strass. Meni se čini to rijetkim i arhaičnim tipom, tko zna od kada i u kojoj mjeri na proputovanju kroz Jugoslaviju. Postojao je prastari model iste cisterne bez KKK... Ovo je "novogradnja" vrijedna pažnje da brzo ispari na marketu.View attachment 125348View attachment 125349

Do sada ni na jednoj fotografiji nisam vidio da bi ti vagoni vozili i po Jugoslaviji.

Ali ima još fotografija na kojima ih se vidi u upotrebi u Austriji u to vrijeme:

Wien Hütteldorf, 9. 5. 1972
Wien Hütteldorf, 9. 5. 1972 (1).jpg

Wien Hütteldorf, 9. 5. 1972 (3).jpg

Stoga je moguće da vagon na fotografiji iz Spielfelda nije bio namijenjen za Jugoslaviju, nego lokalno, možda za Bad Radkersburg.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh