Modelarske novosti za 2020. godinu

malimiha

Član foruma
Za svaku svađu su potrebna dvojica. Ali za ACME nije to prvi put. Problem kod ACME modela su loša konstrukcijska rešenja, od modela izpadaju sitni dijelovi i loša izrada modela kot Kineza. Nesporazumi su dolazili i sa pritužbama, kad ACME nije priznal garancije. To sam več više puta čital na drehscheibe.
 

nik

Veteran foruma
Za svaku svađu su potrebna dvojica. Ali za ACME nije to prvi put. Problem kod ACME modela su loša konstrukcijska rešenja, od modela izpadaju sitni dijelovi i loša izrada modela kot Kineza. Nesporazumi su dolazili i sa pritužbama, kad ACME nije priznal garancije. To sam več više puta čital na drehscheibe.
A alternativa je...?
A što je sa Roco modelima 'made in EU, gdje recimo zapinju zupčanici zbog loše konstrukcije?
Itd.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
samo što za novu malu JŽ parnjaču 030 po cijeni od 240 EUR nude običan DC model iako ima pripremu za DCC (PLux16 dekoder).

Ja taj model ne mislim kupiti, ali iz drugog razloga.

Ako ikad budem imao maketu s JŽ tematikom, bit će na njoj mala seoska stanica, i takve stanice nisu imale svoje ranžirne lokomotive. Ranžiranje vagona je na takvim stanicama obavila lokomotiva sabirnog vlaka, s kojom su vagoni ili dovezeni ili odvezeni. Čiste ranžirne lokomotive, kakva je bila i JŽ 62, bile su stacionirane samo na većim stanicama, i u pravilu su svoj rad obavljale samo u okviru tih stanica ili malo šire. Model JŽ 62 bi tako kod mene mogel biti samo u vitrini, a ne na pruzi.
 

nik

Veteran foruma
samo što za novu malu JŽ parnjaču 030 po cijeni od 240 EUR nude običan DC model iako ima pripremu za DCC (PLux16 dekoder).
Postoji/postojao je neki jeftiniji model JŽ parnjače? Prastara Roco JŽ 35 se uglavnom prodaje po sličnoj cijeni, bez pripreme za digitaliju i NEM prihvata kvačila ali sa katastrofalno lošom mehanikom. Ja ću REE JŽ 62 kupiti...
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Postoji/postojao je neki jeftiniji model JŽ parnjače? Prastara Roco JŽ 35 se uglavnom prodaje po sličnoj cijeni, bez pripreme za digitaliju i NEM prihvata kvačila ali sa katastrofalno lošom mehanikom. Ja ću REE JŽ 62 kupiti...
Ja razumijem njihov motiv da ostvare profit. Ova mala loksa od 105 mm s zvukom košta 350 EUR a Analogna 240 EUR. Npr. Flaischmann DB BR 81 koja je sličnih gabarita bila je cca 280 EUR i imala je DCC dekoder s dva digitalna kuplunga.
Zvučni dekoderi su skupi i znam da mnoge odbija činjenica da ta mala parnjača sa zvukom košta 350 EUR.

Meni je zapelo za oko odabir DCC priključka. Službeno piše da se radi o socketu za PluX16.
Nadam se da se radi o pripremi NEM 658 za Plux16-S.
ESU 5. generacije je 21x15mm. Pa da ne bi bilo kasnije.... Jer nema inf. o tipu i dimenzijama njihovog dekodera.
Dobra je stvar da u taj socket ide I plux 12.

Uglavnom pretjerali su s cijenom. Sada uz kokice čekamo da cijena padne.
Screenshot_20200416_003042.jpg
 

nik

Veteran foruma
Ne može se uspoređivati 25+ godina stari Fleischmann i ovaj REE model. To jednostavno nije ista kategorija. Ova REE lokomotiva je novitet samo kao JŽ inače se prodaje već nekoliko godina. Modeli za tržište Francuske su u principu nešto skuplji od onoga na što smo se navikli a kako je ovaj model iz te 'obitelji' i cijena je takva kakva je. Isto vrijedi i za 'naš' SJ motornjak od NMJ.

Fleischmann BR81
TH125-Fleischmann-4081-DC-H0-Dampflok-BR-81-006-der-DB-DSS-OVP.jpg

TH125-Fleischmann-4081-DC-H0-Dampflok-BR-81-006-der-DB-DSS-OVP-004.jpg


REE 030TU
030tu18-lille-delivrances-vapeur-ree-mb006-2.jpg

030tu71-miramas-grise-mb009-ree-2.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ne može se uspoređivati 25+ godina stari Fleischmann i ovaj REE model. To jednostavno nije ista kategorija. Ova REE lokomotiva je novitet samo kao JŽ inače se prodaje već nekoliko godina. Modeli za tržište Francuske su u principu nešto skuplji od onoga na što smo se navikli a kako je ovaj model iz te 'obitelji' i cijena je takva kakva je. Isto vrijedi i za 'naš' SJ motornjak od NMJ.

Fleischmann BR81
TH125-Fleischmann-4081-DC-H0-Dampflok-BR-81-006-der-DB-DSS-OVP.jpg

TH125-Fleischmann-4081-DC-H0-Dampflok-BR-81-006-der-DB-DSS-OVP-004.jpg


REE 030TU
030tu18-lille-delivrances-vapeur-ree-mb006-2.jpg

030tu71-miramas-grise-mb009-ree-2.jpg
Može može :cool_2:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh