Modeli iz Virovitice

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Predstavio bih svoju kolekciju u dvije do tri slike vitrina (5) i prostora sa maketom
Za sad je sve malo stisnuto dok se ne sredi neki veći prostor
IMG_8864.JPG
IMG_8869resize.jpg
IMG_8873.JPG


IMG_8864.JPG
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Prva slika,vitrina,gornji red,lijeva strana:respect:
Jos barem dva doppelstockvwagena,taman kompozicija za moju maketu.
Push-pull kompozicija je fenomenalna:yes.(bez obzira sto je na domacem kontinentu....)

Vidim da i na drugoj slici imas (odozdola,prema gore,druga polica,lijeva strana)premalo mjesta za cijevi od tenkova/haubica.
Nebi ti skodili malo duzi platoi,minimalno sa 8 osovina:hmmm:
:neznam:sasvim slucajno imam i takove vagone:neznam:.

Ukratko kolega,u malo slika si prikazao jako puno.
Jos navratis u KC,pa da vidimo(znamo)kako tvoji tenkovi pasu na moje platoe?
 
Last edited by a moderator:

eurostar

Član foruma
Ukratko, čisti bezobrazluk... imao sam prilike biti u toj začaranoj prostoriji, dojmovi su impozantni držati to u rukama..isprobati na maketi.. neprocjenjivo.. Bravo Gorane !!!
 

keniki7

Član foruma
Nadovezujem se na prethodni post i molimo također i opis makete, dimezije, DC ili AC napajanje, upravljanje, da li ide proširenje i kakvo ? Hvala i ugodnu zabavu !
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
A sad nadalje idemo malo pojedinačno
Slike makete napravljene i bit će na forumu početkom tjedna , molim da imate u vidu da je maketa kupljena u dosta lošem stanju, pravio ju je maketarski klub zagreb prije 20 i više godina i od tada stajala u vlažnom podrumu , poskidao sam sva skoro drveća, polemio skoro sve traćnice( ponekad se izgubi kontakt ) , upravljački pult funkcionira za sve skretnice , signalizacija tj semafori za vlakove pospojeni ali potrgani iznad pruge pa uglavnom ne rade, analogno upravljanje , DC Analog HO i HOe je gornji dio makete , imam sve za nju od boje i svega samo treba počet radit
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Ako ima netko neka iskustva slobodno komentira model
 

Aleksandar

Poznati forumaš
Gorane, kolekcija ti je zavidna, jednom rečju- perfektna. Trebali bi videti i maketu sa tvojim modelima na njoj, da vidimo kako pašu :cool:.
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Vitrina sa brzim vlakovima uz male nadomjestke dok ne dođe ostatak Speed ergele
MEHANO TGV THALYS PBKA
MEHANO DUPLEX TGV
MEHANO PRESTIGE ICE 3
FLEISCHMANN ICE 2
YUGOSLAVIA EXPRES
Imaginarni autovlak

IMG_9090.JPG
IMG_9092.JPG
 

damir661

Veteran foruma
Pored impresivne kolecije, posebno mi je interesantna i polica. Rekao bih da imasigurno negde oko 2,5-3m.
Jednu takve veličine i ja planiram. Može li malo više o njoj?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Kolekcija je za svaku pohvalu! :aplauz:
Ako ti nije teško, jel mi možeš dati dužinu i visinu onog vagončića na kojeg pokazuje strelica?
goran vitrinica.jpg

Kolko vidim uskoro će ti trebati više raftova - malo zbijeniji raftovi unutar vitrine bi omogućili da u njoj stane puno više modela.:palac_gore:
Goran IMG_9092.JPG
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Po meni bi svaka polica trebala imati tračnice još i sa zelenilom, odrađenim posipom, a i pozadinska tapeta bi udigrala veliku ulogu.
Ovak, previše suhoparno.
Inače, modeli su odlični!
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Po meni bi svaka polica trebala imati tračnice još i sa zelenilom, odrađenim posipom, a i pozadinska tapeta bi udigrala veliku ulogu.
Ovak, previše suhoparno.
Inače, modeli su odlični!
Kolega Vedran je u Petak bio kod mene i skrenuo je pozornost na taj dio tako da su kontaktni stupovi i mreža u narudžbi, kupljena je tanka podloga za tračnice jedini hendikep je što je rijetkost naći prugu sa betonskim pragovima , sve moje imaju drvene pragove
Kolekcija je za svaku pohvalu! :aplauz:
Ako ti nije teško, jel mi možeš dati dužinu i visinu onog vagončića na kojeg pokazuje strelica?
View attachment 49235

Kolko vidim uskoro će ti trebati više raftova - malo zbijeniji raftovi unutar vitrine bi omogućili da u njoj stane puno više modela.:palac_gore:
View attachment 49239

Raftovi su takvi jer ide kontaktna mreža i pruga sa posipom u svakom redu
Visinu vagončića kad izmjerim , otprilike sutra popodne

Dužina police je 2.90 m ( moja greška , trebala je barem biti 3,20 ) , no u izradi je još jedna od 3,30 m upravo za kompozicije yugoslavie expresa i Hellas Istanbul expresa, auto vlaka i sličnih drugih kompozicija a naročito Fleischmannov ICE 1 koji je 12 djelni
Pozadina je iz jednog dijela, tiplana u zid na 8 mjesta radi težine kliznih vrata koja su od stakla , stala bi i dva reda više ( oni i postoje u polici) ali se ne vide zbog šire vodilice a ujedno je i pojačanje na spojnim mjestima kliznih vrata u tim policama)
Cijena izrade PANELI VTC , 1600 kn , materijal staklo i mediapan i

U pripremi su i ledice koje se samo zalijepe pa će i to malo popraviti dojam suhoparnosti ( iako mi više liči na sterilno)
 

keniki7

Član foruma
Da, police su impresivne. Uopće nemaju pojačanje po sredini, kao što konvencionalne police obično imaju. To je ono ružna okomita daska sa tunelom za svaku pojedinu policu. Ovdje toga nema i pogled na kompoziciju od 10 dijelova je bez prekida. Vrlo lijepo i uredno. A vjerojatno je i cijena bila dobra !
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh