Modeli jednog penzića

Stanley

Poznati forumaš
Ovaj ljepotan je zglajzao sa tračnica jednog modelarskog kolege i dospio u moju ergelu:

itukFkI.jpg


xIZbjoP.jpg


TQaa9bU.jpg
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Novitet u sekciji za vuču - garavuša DB 64. Kupljena povoljno od jednog kolege modelara:

GtzdC7N.jpg
Kolega dobrnamjerni savjet. PRobaj slikati bez flesha s malo boljom rasvjetom. Steta slika modela s flashom
 

Stanley

Poznati forumaš
Naravno da savjet primam kao dobronamjeran. Slične savjete i primjedbe dobivao sam od pojedinaca i ranije. Ali moram napomenuti da su za mene, a vjerujem i za većinu forumaša, bitne dvije stvari - da je model prepoznatljiv i da je slika tehnički podnošljive kvalitete za objavljivanje. I jedno i drugo je ispunjeno, a priznajem da sam nedovoljno vješt za natjecanje u naj-fotografiji. Druga bi priča bila da je riječ o nekom unikatu, tada bih morao biti jako pažljiv, no Rocov (zaboravio sam spomenuti proizvođača) DB 64 je odavno općepoznati model. On je od danas u mojoj kolekciji i to je bit priče.
 

Stanley

Poznati forumaš
Danas me pohodio Djed Mraz, čitaj UPS, s velikim paketom iz Njemačke pa na brzaka dajem na uvid njegov sadržaj.

Najprije kapitalna akvizicija, Roco digitalni startset s lokomotivom DB 211 i 3 vagona Eas natovarena repom. Set nisam otvarao jer se obitelj upravo pakira za selidbu i kod nas je luda kuća. Pokusnu vožnju očekujem prvih dana iza Nove godine:

UJR7T3f.jpg


Osim sadržaja startseta stiglo je još 16 novih vagona, a prva dva su A.C.M.E:

EmfxcBJ.jpg


V3cxQmJ.jpg


Brawa:

zQWZMsV.jpg


Liliput:

ICr1gdk.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Čestitam na prvom digitalcu kolega Stanley,
odlično ti paše uz uzrečicu "Nikada nije kasno"! :palac_gore:
.
 

Stanley

Poznati forumaš
Hvala Mon. Zbog preseljenja u novu kuću, koje se oteglo preko svih očekivanja, nisam dirao set iako je stigao iz Njemačke još prije mjesec dana.
Planiram digitalizirati i 3 lokomotive iz svoje zbirke, pa će zvuk parnjače 1:87 kompenzirati sve muke oko selidbe. :ples2:
 

Stanley

Poznati forumaš
Danas sam bio u Klubu željezničkih modelara Zagreb da provozam dio svojih novih modela na klupskoj H0 maketi. Nisam mogao ponijeti sve već samo ono što mi je stalo u dvije torbe. Naravno da sam uživao u prilici da mi kućni ljubimci malo protrče u prirodnom ambijentu, a zadovoljstvo mi nisu pomutili ni ''izvanredni događaji'' kojih je bilo više nego sam očekivao. U načelu izbjegavam davati primjedbe na posao u kojem nisam sudjelovao, a u koji je uložen veliki trud, no definitivno je problematičan lijevi dio makete. Kod vožnje zdesna na lijevo prije ŽCPR-a dugački vagoni u pravilu iskaču, a u obratnom smjeru skretnica se ne može odlučiti vodi li vlak u pravac ili u skretanje pa i tu dolazi do iskakanja. Ipak sam uživao u vožnji svojih modela i to je najvažnije.

Najprije je krenula JŽ-ЈЖ 643-042:

Q5n3K9Q.jpg


Povukla je brzi vlak od pet vagona:

5BZsVjL.jpg


blMTjlH.jpg


PXHHvyA.jpg


lMwL4ii.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh