Modeli lokomotiva i vagona s prostora ex YU

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Ja mislim da ce ACME-ovci prvo da sacekaju i vide koliko ce im profita na kraju doneti ovaj poduhvat sa nasim vagonima (JZ,HZ,SZ).
Tek kad vide da su u plusu (ili minusu) ce najverovatnije da se odluce da izrade nesto krupnije sa nasih prostora, kao neku lokomotivu na pr.

crhav kaže:
...Citao sam negdje da je Roco nesto probao da napravi madjarsku MAV424 ili nasu 11-sticu (na zhtijev madjaskih i ceskih modelara), pa kad je sve skupa "izbrojio", odustao je!!
A ovo se i meni desilo kad sam kontaktirao NMJ koji je sa AFM izradio onu rumunku/bugarku/madjarku koja lici JZ461.
Prvo su rekli da uopste nije problem da se uradi i JZ varijanta i zatrazili fotografije i nacrte,
a na kraju kad su sve sakupili i oduzeli (najverovatnije) nisu hteli ni da se jave i da kazu da nece da je izrade.
A bilo je nas vise koji bi kupili JZ verziju nego rumuna, bugara i madjara zajedno...

Mislim da je u danasnje vreme tesko ubediti nekog proizvodjaca da pocne neki projekat ukoliko se unapred nevidi
ekonomska isplatljivost istog.
 

alsbgd

Član foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Mon kaže:
Ja mislim da ce ACME-ovci prvo da sacekaju i vide koliko ce im profita na kraju doneti ovaj poduhvat sa nasim vagonima (JZ,HZ,SZ).Tek kad vide da su u plusu (ili minusu) ce najverovatnije da se odluce da izrade nesto krupnije sa nasih prostora, kao neku lokomotivu na pr.
Oni su vec u plusu bili sa ex FS vagonima, a Gošu su tako rasprodali da je danas nemoguce kuupiti ga....

Mon kaže:
A bilo je nas vise koji bi kupili JZ verziju nego rumuna, bugara i madjara zajedno...
Ovde grdno gresis ne bi prodali ni 10 kom!!!
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

alsbgd kaže:
Mon kaže:
Ja mislim da ce ACME-ovci prvo da sacekaju i vide koliko ce im profita na kraju doneti ovaj poduhvat sa nasim vagonima (JZ,HZ,SZ).Tek kad vide da su u plusu (ili minusu) ce najverovatnije da se odluce da izrade nesto krupnije sa nasih prostora, kao neku lokomotivu na pr.
Oni su vec u plusu bili sa ex FS vagonima, a Gošu su tako rasprodali da je danas nemoguce kuupiti ga....

Mon kaže:
A bilo je nas vise koji bi kupili JZ verziju nego rumuna, bugara i madjara zajedno...
Ovde grdno gresis ne bi prodali ni 10 kom!!!

Svaka cast sto si tako dobro informisan o stanju u ACME-ovskoj kasi, iskreno se nadam da si u pravu, zasluzili su!

A sto se tice toga da grdno gresim, javi se AFM ili njihovim preprodavcima i pitaj koliko su rumunke/bugarke/madjarke prodane modelarima u ove tri zemlje
a koliko su prodane ex-jugovicima koji ce da ih prerade (ako vec nisu) u JZ model. :D
 

Balkano

Član foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Mon kaže:
Ja mislim da ce ACME-ovci prvo da sacekaju i vide koliko ce im profita na kraju doneti ovaj poduhvat sa nasim vagonima (JZ,HZ,SZ).
Tek kad vide da su u plusu (ili minusu) ce najverovatnije da se odluce da izrade nesto krupnije sa nasih prostora, kao neku lokomotivu na pr.

Mislim da je u danasnje vreme tesko ubediti nekog proizvodjaca da pocne neki projekat ukoliko se unapred nevidi
ekonomska isplatljivost istog.

Sasvim se slazem. Najprije treba pocekat i vidit kako se prodaju JZ, HZ i SZ vagoni, i tek ako to bude zadovoljavajuce onda se mozemo nadat da ce MOZDA izdat koju lokomotivu jednog dana...
Samo nebi ja racunao na neku parnjacu, nego na neki "najkomercijalniji", jednostavni i prosireni dizel s nasih podrucja (naprimjer Kennedy), jer to nece biti toliko skupo jer financijski rizik nije tako velik kao kod parnjace.
Jer ipak kad na to pomislim da u cjeloj Hrvatskoj (neznam kako je stanje u Sloveniji i Srbiji) nema ni jedna jedina trgovina koja prodaje elektricne vlakove, necudim se sto su modeli sa podrucja ex-YU tako rijetki. Mozda nas ima dosta kupaca, ali ipak u usporedu sa drugim zemljama nas je daleko premalo.
 

Balkano

Član foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

nik kaže:
Za ovu godinu ACME je najavio 24 modela Gošinih JŽ/HŽ/SŽ Y i Z vagona,

Odkud ti ta informacija?? Zvuci veoma zanimljivo!

Dosad su mi samo poznati:
52800 AB JZ
52820 B JZ
52850 WL JZ
52851 WL SZ
52852 WL HZ
55061 WL, 2 x B JZ Jugoslavija Express
55060 BC, B, AB JZ Jugoslavija Express

Znaci do sad imamo 7 razlicitih brojeva za artikle i 10 razlicitih tipova/verzija vagona.
Bas me zanimaju ostali 14 tipovi!!! ;)
 

nik

Veteran foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Balkano kaže:
nik kaže:
Za ovu godinu ACME je najavio 24 modela Gošinih JŽ/HŽ/SŽ Y i Z vagona,

Odkud ti ta informacija?? Zvuci veoma zanimljivo!

Dosad su mi samo poznati:
52800 AB JZ
52820 B JZ
52850 WL JZ
52851 WL SZ
52852 WL HZ
55061 WL, 2 x B JZ Jugoslavija Express
55060 BC, B, AB JZ Jugoslavija Express

Znaci do sad imamo 7 razlicitih brojeva za artikle i 10 razlicitih tipova/verzija vagona.
Bas me zanimaju ostali 14 tipovi!!! ;)

Da se ispravim; 25 i još 4 za austrijsko tržište pa je to ukupno 29 (ili 2 manje jer je SŽ-set izašao još 2010. godine).

52800 AB Y JŽ (LJ)
52801 AB Y SŽ
52820 B Y JŽ (LJ)
52821 B Y SŽ
52824 B Y SŽ
52850 WL Y JŽ (ZG)
52851 WL Y SŽ
52852 WL Y HŽ
52860 B Z JŽ (ZG)
52861 B Z HŽ
52870 A Z JŽ (ZG)
52871 A Z HŽ
52880 AB Z SŽ
55047 'EC Mimara':
-A Z JŽ (ZG)
-WR Z JŽ (ZG)
-B Z JŽ (LJ)
-B Z JŽ (LJ)
55048 'Set SŽ':
-AB Z SŽ
-WR Z SŽ

55060 'Jugoslavija Express' (I):
-AB Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (BG)
-Bc Y JŽ (ZG)
55061 'Jugoslavija Express' (II):
-WL Y JŽ (BG)
-B Y JŽ (LJ)
-AB Y JŽ (ZG)

Memoba (ACME):
24000 Bc Y JŽ (SA)
24100 'IC Croatia':
-A Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (ZG)
 

alsbgd

Član foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Balkano kaže:
Najprije treba pocekat i vidit kako se prodaju JZ, HZ i SZ vagoni, i tek ako to bude zadovoljavajuce onda se mozemo nadat da ce MOZDA izdat koju lokomotivu jednog dana...
Dokazano je da se JZ vagoni ODLICNO prodaju, jer posle prve serije ex fs vagona, koji su bili za unutrasnji saobracaj,
rade seriju vagona ep III, pa ulaze u proekat GOSA Y!!!!

Balkano kaže:
Samo nebi ja racunao na neku parnjacu, nego na neki "najkomercijalniji", jednostavni i prosireni dizel s nasih podrucja (naprimjer Kennedy), jer to nece biti toliko skupo jer financijski rizik nije tako velik kao kod parnjace.
Na protiv finansijski rizik je jeko veliki!!! Razvijanje cele lokomotive Kennedy-a bilo bi jako skupo, plus sto mnogi imaju tu lok
(ne znaci da je ne bi kupili), plus sto je Markez najavio...
Moj konacni zakljucak bi bio, da bi najbolje bilo uraditi JŽ 33, jer nju su imale sve republike ex YU...
Ne treba ocekiveti razvoj nekog naseg i samo naseg modela....
 

nik

Veteran foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

alsbgd kaže:
Balkano kaže:
Najprije treba pocekat i vidit kako se prodaju JZ, HZ i SZ vagoni, i tek ako to bude zadovoljavajuce onda se mozemo nadat da ce MOZDA izdat koju lokomotivu jednog dana...
Dokazano je da se JZ vagoni ODLICNO prodaju, jer posle prve serije ex fs vagona, koji su bili za unutrasnji saobracaj,
rade seriju vagona ep III, pa ulaze u proekat GOSA Y!!!!

Balkano kaže:
Samo nebi ja racunao na neku parnjacu, nego na neki "najkomercijalniji", jednostavni i prosireni dizel s nasih podrucja (naprimjer Kennedy), jer to nece biti toliko skupo jer financijski rizik nije tako velik kao kod parnjace.
Na protiv finansijski rizik je jeko veliki!!! Razvijanje cele lokomotive Kennedy-a bilo bi jako skupo, plus sto mnogi imaju tu lok
(ne znaci da je ne bi kupili), plus sto je Markez najavio...
Moj konacni zakljucak bi bio, da bi najbolje bilo uraditi JŽ 33, jer nju su imale sve republike ex YU...
Ne treba ocekiveti razvoj nekog naseg i samo naseg modela....

ACME Moped (342) je već napravljen. MOKO Đurica (642/643) još i prije.

A što se Markeza tiče to uopće nije usporedivo sa ovim i ne spada u ovu priču.
 

Balkano

Član foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

alsbgd kaže:
Na protiv finansijski rizik je jeko veliki!!! Razvijanje cele lokomotive Kennedy-a bilo bi jako skupo, plus sto mnogi imaju tu lok
(ne znaci da je ne bi kupili), plus sto je Markez najavio...
Moj konacni zakljucak bi bio, da bi najbolje bilo uraditi JŽ 33, jer nju su imale sve republike ex YU...
Ne treba ocekiveti razvoj nekog naseg i samo naseg modela....
Naravno da je rizik velik. Ali kod bilo koje parnjace bi bio uglavnom puno veci nego kod Kennedyjke.
Naravno, serija 33 bi bilo najjednostavnije, ali ipak bi bilo ljepo imat neki nai i samo nas model! ;) Zasto nebi i mi ex-Jugici mogli doc jednom u taj uzitak?
 

Balkano

Član foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

nik kaže:
52800 AB Y JŽ (LJ)
52801 AB Y SŽ
52820 B Y JŽ (LJ)
52821 B Y SŽ
52824 B Y SŽ
52850 WL Y JŽ (ZG)
52851 WL Y SŽ
52852 WL Y HŽ
52860 B Z JŽ (ZG)
52861 B Z HŽ
52870 A Z JŽ (ZG)
52871 A Z HŽ
52880 AB Z SŽ
55047 'EC Mimara':
-A Z JŽ (ZG)
-WR Z JŽ (ZG)
-B Z JŽ (LJ)
-B Z JŽ (LJ)
55048 'Set SŽ':
-AB Z SŽ
-WR Z SŽ

55060 'Jugoslavija Express' (I):
-AB Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (BG)
-Bc Y JŽ (ZG)
55061 'Jugoslavija Express' (II):
-WL Y JŽ (BG)
-B Y JŽ (LJ)
-AB Y JŽ (ZG)

Memoba (ACME):
24000 Bc Y JŽ (SA)
24100 'IC Croatia':
-A Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (ZG)

Hvala za ovaj popis! Sad samo jos da naprave jedan JZ Y-restoran i bit cu sretan! ;)
PS: Sta je Memoba? Nikad cuo. Jel to neka specijalna produktna linija ACMEa?
 

nik

Veteran foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Balkano kaže:
nik kaže:
52800 AB Y JŽ (LJ)
52801 AB Y SŽ
52820 B Y JŽ (LJ)
52821 B Y SŽ
52824 B Y SŽ
52850 WL Y JŽ (ZG)
52851 WL Y SŽ
52852 WL Y HŽ
52860 B Z JŽ (ZG)
52861 B Z HŽ
52870 A Z JŽ (ZG)
52871 A Z HŽ
52880 AB Z SŽ
55047 'EC Mimara':
-A Z JŽ (ZG)
-WR Z JŽ (ZG)
-B Z JŽ (LJ)
-B Z JŽ (LJ)
55048 'Set SŽ':
-AB Z SŽ
-WR Z SŽ

55060 'Jugoslavija Express' (I):
-AB Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (BG)
-Bc Y JŽ (ZG)
55061 'Jugoslavija Express' (II):
-WL Y JŽ (BG)
-B Y JŽ (LJ)
-AB Y JŽ (ZG)

Memoba (ACME):
24000 Bc Y JŽ (SA)
24100 'IC Croatia':
-A Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (ZG)
-B Y JŽ (ZG)

Hvala za ovaj popis! Sad samo jos da naprave jedan JZ Y-restoran i bit cu sretan! ;)
PS: Sta je Memoba? Nikad cuo. Jel to neka specijalna produktna linija ACMEa?

Trgovac/uvoznik iz Austrije. Nešto kao Moko u Sloveniji.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Posle ove nik-ove spisak-informacije covek treba definitivno da ode u banku i zatrazi kredit!
:ples
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Ali pogledajte novitete Brawa. Najavili su Goelsdorfovu parnjaču 0ebb 92 alias kkstb 178. I to u Austrijskoj,Italijanskoj i Poljskoj varijanti. Slike sa Nuremberga pokazuju da če biti opet remek delo kao uvjek do sada kod Brawe. Vidi se da je to skoro jedina nezavisna porodična firma i kao takva dobro radi. Roco je samo ime, Fleischmann je isto samo ime u ModeleisenbahnGMBH, Marklin troši tuđi novac. Neču reči svih detajla koje znam ali što se modela od Kleinmodelbahna tiče Roco je započeo sa DT1ili 3071 tako da če nastaviti i sa 170/Jž24/ i 270/JŽ25/ samo dajte vremenu vreme i skuplajte pare.
Evo slike Brawe sa sajma ako je več nemate.
brawa-1781.jpg

brawa-92.jpg

pozz
kasti
 

crhav

Aktivan član
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Zelio bih vam predstaviti novi model talijanske lokomotive sto je vozila i po nasim prugama, radi se o modernijem modelu, tehnicki i elektronski, E626, sto je imala brojeve JZ361!

Model je napravljen kod Big Models i izasao je u prodaju pred mjesec dana. Cijena mu se krece oko Euro 200,00.-. Model je cak tehnicki bolji od Roco modela!

Tu prilazem neke slike. Bilo bi interesantno da proizvodjac predvidi i Jugosalvenske oznake.
Velimir

e626.jpg


e626a.jpg
 

nik

Veteran foruma
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

To je modernija E626 III/IV serije a takvih kod nas nije bilo...
 

crhav

Aktivan član
Re: Modeli lokomotiva sa prostora ex YU

Skoro prije 30-tak godina kada sam kupio Rocov model elektre JZ361102, bio sam najsretniji covijek na svijetu, jer sam konacno imao nas JZ model. U to vrijeme serije i pod serije nisu se jako spominjale. Tako da je model isto bio aproksimativan i usporedivsi sa pravim lokomotivama imao hrpu neslicnosti!
Tako je situacija i sa ovim novim od B-Model, razlike se vide ali to vidi samo onaj tko jako dobro pozna original lokomotivu.
Da mi je bar imati jednu veliku maketu Rijeckog ili Matuljskog kolodvora pa da imam par takvih....
Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh