Mogućnost prerade Mehano u HŽ putnički vagon

ivan74

Član foruma
Imam mehano vagone koje sam dobio u start setu. Sliče mi na neke hž-ove vagone pa me zanima bi li ih mogao preraditi u hž vagone. :hmmm
Evo slika:
1zoav43.jpg

289k31v.jpg

2060pj7.jpg

r0r31l.jpg

2dspzmc.jpg

Imam 4 takva vagona.
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Još slika:
s60o44.jpg

29qnudy.jpg

Oprostite što su slike mutne :crvenilo: ali to je ipak bio mobitel.
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Hvala milane na odgovoru.
Nego, čini mi se da taj vagon ima 9 odjeljaka i malo glađi krov. Bi se to moglo uredit šmirglom?(mislim na krov) :hmmm
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Ove mehano vagone bi bilo najjednostavnije ostaviti takve kakvi jesu i samo ih obojati u neku HŽ shemu bojanja Goša Y vagona, kao što je ovaj isti takav mehano model obojan u SŽ varijantu:

Preradom u HŽ ABl model sa slike iz prethodnog posta se ne isplati zamarati, jer je ta prerada urađena na bazi sasvim drugog modela....
 

Attachments

  • sl0083[1].jpg
    sl0083[1].jpg
    65.9 KB · Pregleda: 572

matija

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

milan kaže:
moglo bi se uraditi nešto slično ovome

im001710.jpg


M.
E da je meni ovaj vagon dobio bi sasvim drugu šemu bojenja, jer on je saobraćao (možda još uvek saobraća negde u Srbiji), ali ga je dosta teško pronaći ako je to belgijski vagon a po svemu sudeći jeste
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Pogledao sam temu o HŽ Ralovima i usporedio sa svojim Revell bojama. Ispalo je ovako:
siva: Ral 7036-Revell 76
plava: Ral 5015-Revell 50
Nadam se da ništa nisam fulao. :molitva
 

milan

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

bojanje je kao primjer HŽ vagona, za krov ne treba da brineš, jer ima različitih, ali ako očeš, da so vagoni barem slični HŽ onda je to to :)
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Da se malo vratim ovoj temi. :)
Jučer sam otvorio 1. vagon.
Napravit ću mu unutrašnjost, stavit utege i prefarbat.
S tim da će vagon bit JŽ, a ne HŽ.
"Prerada" će biti na forumu. ;)
 

thomcro

Aktivan član
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

S obzirom da planiram nabavku putničkih vagona, kad smo već kod preinaka, možete preporučiti čime obojati nanovo vagone? Logično mi je da ručno bojanje ne dolazi u obzir, možda sa air-brushom?
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Ručno nikako!
Airbrush uvijek!
No tu se pojavljuje problem nabavke boja po RAL standardu.

Vrijedi probati s akrilnim bojama u spreju. Svaka bolja trgovina boja i lakova vam može zamiješati boju koju po RAL-u trebate. Jest da je nanos boje nešto malkice deblji, jer su takve dizne na piksama, ali vrijedi pokušati. Uz dobro maskiranje i iskustvo koje dođe s praksom, iznenadit ćete se s rezultatima......
 

wiggum

Veteran foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Wile E Coyote kaže:
Vrijedi probati s akrilnim bojama u spreju. Svaka bolja trgovina boja i lakova vam može zamiješati boju koju po RAL-u trebate. Jest da je nanos boje nešto malkice deblji, jer su takve dizne na piksama, ali vrijedi pokušati. Uz dobro maskiranje i iskustvo koje dođe s praksom, iznenadit ćete se s rezultatima......


nemora uopće biti. kupi se ful tanka kapica i sprej se okrene tak da se nekih 15-20 sekundi ispušta samo pritisak i može se raditi s debljinom linija manjom od 1cm! naravno, nebude se to radilo s daljine od 5cm, već od nekih 15cm tak da se boja lijepo rasprši. tak se može dobiti fini nanos boje.
tolko o finoći sprejeva ;)
 
A

Anonymous

Guest
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

A može se kistom i rukom, malčice je lošija kvaliteta nego zračnjakom, no sve u svemu je zadovoljavajuća. Ja si pomažem još i vodenim brušenjem. Za ovu vrstu bojanja koristim MM boje na bazi vode. Ne smrde, peru se u vodi. Ako ideš na zračni kist, toplo preporučam boje na bazi ulja jer meni se začepila sapnica i morao sam ga baciti. :S:

EVo ruka i kist od neki dan. Obojao sam samo krov!
 

Attachments

  • DSC03978_resize.JPG
    DSC03978_resize.JPG
    79.2 KB · Pregleda: 251

Železničar

Poznati forumaš
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Uf, pa ko bi rekao da je farbano rukom? Rezultat je odlican ako mene pitas.
A i dobro si potrefio nijansu :palac_gore:
 

ivan74

Član foruma
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Imam malih problema s prebacivanjem slika s moba, tak da sad nemrem stavit slike. :(
Napravio sam dio unutrašnjosti, pofarbo 2 puta sivom, i dio crnom.
Danas ću još stavit plavu i završit unutrašnjost.
 

thomcro

Aktivan član
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

ivan74 kaže:
Imam malih problema s prebacivanjem slika s moba, ...
Imam ti ja dobar šrafnciger i mali čekić pa ako ti treba ti posudim :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh