Mon - ova H0 cestovna kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
Stiglo je pojacanje voznog parka:
Busch-ov MB W123 s kojim je taxirao muz moje nastavnice muzickog
MB W123 - Busch 46808.JPG
i Brekinin "Tristac" oca jednog prijatelja koji je bio glavna fora u ono vreme posto je bio jedini crvene boje u gradu :palci_gore:
Fiat 1300 - Brekina 22304.JPG
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ovakvog crvenog tristaća je imao moj stari,čak sam ga i ja vozio nekih godinu dana! Od starog je trile bio već moderniji imao je u sredini mjenjač,a ne na volanu i imao je 1500 kubika. Trošio je 20 lit na 100 km :fp: ,ali u ono vrijeme benza bila jeftina,a plaće dobre pa se moglo! Bravo Mon, predivna kolekcija budi neka davno zaboravljena sijećanja :palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala za info Damire, ja i zaboravio da su tristaci ranije imali menjac-rucku pored volana.
Inace, to mi je i cilj: da pomocu secanja napravim neku maketu i zacuvam sliku mesta gde sam odrast'o u '80-tim godinama.
Zato i sakupljam samo auta koja su u istinu vozila ili su se mogla videti po gradu u to vreme.

A stigao je i MAN kojeg ceka "faceliftning" da bi postao RABA.
!C!kSMpg!2k~$(KGrHqV,!hEEzepdl-KTBNDjp(OC4Q~~_12.jpg
 

izzy

Novi član
Mon kaže:
Herpov model Volge M24 koje su rukovodioci opstine koristili '70tih godina
a koju sam ja kao klinac svakodnevno gledao iduci u skolu.
U to vreme je Volga M24 bila najveci, najglomazniji auto koji se mogao videti.
Ovu Volgu možeš i preradit u ovo:
1823770668_eb99961fb6.jpg

(slika iz http://www.darkroastedblend.com/2007/10/cool-road-rail-vehicles.html)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Da, to je taj auto izzy ali nisam siguran (nemam info) dali je ovakav auto ikada bio na sluzbovanju u Makedoniji.
Znam da je u JZ vreme postojala Volga M21 koja je sluzila kao inspekcijski auto u MKD - model tog auta
je izbacila Herpa prosle godine.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala, hvala :crvenilo:

Ovog francuza ste vec videli ali zasluzuje da ga jos jednom pretstavim posto smo
s njim iz bolnice kuci dovezli mog sina kad se rodio. :beba
Renault 4L - Norev 510031.JPG

...dok je ovo Golf I sina kuma moje majke. :)
VW Golf I - BUB.JPG


Evo Taunusa mog komsije molera koji je u vreme '70-tih valjda bio jedini koji
je znao da lepi tapete a da ovi ne spadnu posle 2 dana tako da su ga svi zvali
da im lepi.
Posto mu je dobro islo morao je to i da pokaze komsiluku! :D
Ford Taunus 1600 - Herpa 33398.JPG
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mon.. stručnjak si za vozila iz ovog razdoblja (dakle negdje se kreće do 1982-83 maxsimalno ako se nevaram).. svaka čast :aplauz:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pa djzlaja cilj mi je bio da obuhvatim sto vise auta koja su "u zivo" mogla da se vide u gradu sredinom '80 godina
tako da je u kolekciji nekoliko auta cija proizvodnja datira iz 60-tih.

Na redu su dva teskasa, prvi je KrAZ 256 firme "Granit" koja je izvodila svakojake gradjevinske radove
KrAZ 256 - ADP 1154.JPG

a ovaj drugi je IFA 50W koji je donosio ribu prodavnici ribe koja se u to vreme nalazila tacno ispod naseg stana.
IFA W50 - SES.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Slede modeli firme NOREV:

Prvi je Ami 6 kojeg je imao cale mog skolskog druga
Citroen AMI 6 - Norev.JPG

drugi je Reno 8, vlasnika ne znam ali je auto stajao parkiran ispred zgrade nasuprot poste i uvek
smo komentarisali kako je to naj ruzno-interesantniji auto u gradu :D
Renault R8 - Norev.JPG

i treci je isto auto koji je vozao gradom ali neznam vlasnika, Simka 1000.
Simca 1000 LS - Norev b.JPG

Modeli su od livenog metala, odlicno detaljirani i veoma verni originalima pa ih iskreno preporucujem.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nesmem da zaboravim nit Trabanta 601 za kojeg je tada kruzila prica da su jednom gladne svinje pocele da mu jedu karoseriju
zbog smese od koje je ova bila napravljena (jel to bila neka mesavina pilevine i lepka ili sl.?) :D
Trabant 601 - Herpa 21560.JPG

Drugi je Zaparozac 968 kojeg su rusi slicno Trabantu namenili radnickoj klasi a ova ga nije htela.
Zaporoshez ZAZ-968 - maloserijski model.JPG

I naravno, model MOG lepotana Z101 kojeg sam sastavio od tri rashodovana auta i moram da kazem da je odlicno vozio ukoliko bih uspeo da ga upalim!
:polomljen:
Zastava 101 - VV.JPG
 

Damir

 
Osoblje foruma
Ko stoleta nije vozio ne zna šta je propustio,to bi se opisalo kao:Auto u kojeg sjedneš kreneš na put,a neizvijesno je dali ćeš stići kad i ako LOL Tako je bilo,ali i auto kojeg smo sami doma na cesti znali nafrizirat za jeftine pare jer su mu pasali Fiatovi djelovi,a nama Trst blizu i autotpad. Jednom stavili u njega motor Ritmo 130 Tc išao je ko raketa,ali ne za dugo raspao se razvalila ga ljuta mašina >:finger: Moj susjed ima conforta iz 80-te god ko nov,ako koga interesira slikam ga?
 

Železničar

Poznati forumaš
Mogu ti reci nas stojadin u Somboru ima 287 000 km na satu a imao bi i vise da se nije riknuo brzinomer (i km) jos 1999 (jos ga nismo popravili).
Inace besna mashina je 1980 godiste verzija Comfort 1100 kubika naravno. Ide jako pouzdano, dobro je ocuvan, bilo je nesto malo rdje kod zadnjeg blatobrana ali to je sanirano. Negde 2006 mu je na Palicu riknula lamela ali nekako smo stigli do Sombora i to je bio najveci kvar u proteklih 20 godina.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pricalo se da su Comforti najbolja auta koja su izasla iz kragujevackih proizvodstvenih hala.
Tokom godina proizvodnje stojadina malo po malo otklanjane su greske i resavani problemi
tako da se doslo do auta koji je bio dosta solidan za nase uslove. Ali...

Vratimo se na modele. :palac_gore:

Evo Lade, vlasnistvo oca jednog mog druga iz klupe (opet); jos malo pa cu imati auta citavog razreda.
Lada 1200 Shiguli (1971) - BUSCH 50100.JPG

S ovakvim MB-om (pored ostalih kamiona) je prenosen gradjevinski materijal kad bi neko nesto radio.
To su u glavnom bili privatni autoprevoznici koji su bili parkirani u red blizu zel.stanice i cekali musterije.
Hmmm, ovo "...u red blizu zel.stanice i cekali musterije" me asocira na nesto drugo. >:)
MB L311 - Schuco 21727.JPG

A ovakvog Magirusa nikad nije bilo kod nas ali nadam se da ce u skoroj buducnosti da promeni izgled
i postane onaj FAP1314 "drvonosa" na slici ispod njega.
Firma koja je raznosila drva za grejanje je imala vise ovakvih kamiona ali ce meni biti dovoljan i jedan. :)
Magirus 3500 - Brekina 4110.JPG
Sumsko stopanstvo Lopusnik Kicevo - FAP1314.JPG
 

nik

Veteran foruma
FAP-a u H0 se radi od onoga od čega i u 1:1. Od austrijskog Saurera. Roco radi samo model autobusa pa treba napraviti kabinu i sanduk.

5GF-Salzkraft.jpg


saurerkometsterpostref1lpl.jpg


134.jpg


HO%20BUS%20Saurer%20Komet%20OBP%28ROCO%29.jpg


mariah_d1.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja nisam bas vican modeliranju a i sama tehnika pravljenje/livenje plastike mi je sasvim nepoznata.
Ali video sam da markez nesto radi na polju FAPa i TAMa pa cu da ga sacekam. klopa

A do tada nek Magiruse glume FAPa i TAMa, bar kod mene. :palac_gore:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Evo jos dva noviteta u mojoj zbirci:
Spacek kojeg su imali roditelji jos jednog mog druga iz "casnih pionirskih dana"
kojeg su kasnije, kad ovaj vise nije mogao da se kotrlja zamenili peglicom.
Citroen 2 CV - Herpa.JPG
FIAT 126 - Brekina 22352 a.JPG
Oba modela su takoreci verni originalnim autama s tim sto se Herpa nije bas namucila
sa detaljiranjem ovog 2CV pa cu ja morati da ga "propustim kroz sake"! :D
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh