Mon - ova H0 cestovna kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
Napokon sam kupio 1:87 model sluzbenog auta kojeg je firma gde sam radio imala na raspolaganju sve dok nije otisla u stecaj.
Posle toga su ovog auta prodali nekom na licitaciji posle cega mu se gubi trag.

Ovo ce najverovatnije da bude model auta sa najnovijim datumom proizvodnje u mojoj kolekciji;
ostala auta su i bice starija od ovog modela.

Tirkizni Opel Senator iz 1987 godine, Wikingov model.
Opel Senator 1987- Wiking 082 01 16 a.JPG Opel Senator 1987- Wiking 082 01 16 b.JPG Opel Senator 1987- Wiking 082 01 16 c.JPG Opel Senator 1987- Wiking 082 01 16 d.JPG
 

nik

Veteran foruma
Ovaj Wikingov Senator je prilično dobar model samo mu treba zacrniti 'šuplje' dijelove maske i felgi...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Evo jos par noviteta kod mene:

Zahvaljujuci jjevri i niku :naklon: , nasao sam model kamiona koje je prvom polovinom '70-tih
ucestvovao u gradnji puta prema "mom" selu, Tatra 148 S3.
Tatra 148 S3 - Igra b.JPG
Ovo je prvi model proizvodjaca IGRA kod mene. Nije detaljiran kao na pr. Brekinini modeli
ali mogu da ga svrstam odmah iza njih; ja sam sasvim zadovoljan.

Drugi novitet je Wikingov MB 190C. Ovog auta (u 1:1) je pre 20-25 godina samo preko leta vozikao cale jednog mog znanca.
Moracu da proverim sta se desilo s ovim autom, mozda je jos i dan danas "ziv i zdrav". :palac_gore:
MB 190 C - Brekina 13352 a.JPG MB 190 C - Brekina 13352 d.JPG

I na kraj jos jedan MB ovog puta autobus O303 koji ce uz male prerade i dekalisanja postati autobus
preduzeca "Galeb" iz Ohrida s kojim sam se ja u to vreme puno puta vozio.
MB O 303 - Wiking.JPG
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Mon kaže:
I na kraj jos jedan MB ovog puta autobus O303 koji ce uz male prerade i dekalisanja postati autobus
preduzeca "Galeb" iz Ohrida s kojim sam se ja u to vreme puno puta vozio.

E, vidiš, svaki put me veseli da nas ima još od onih koji prerađuju serijske buseve u "domaće". Ako dobro vidim, ovo je "Wiking" model, pa ajde kad ga kreneš rastavljati klopa , javi kako ide, ali svakako i kako napreduje projekt. Imam ja jednoga takvoga s kojim ne znam što bih, pa ga čak nisam ni pokušao rastaviti...
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
mb 303 wiking.JPG
Wile E Coyote kaže:
Ako dobro vidim, ovo je "Wiking" model, pa ajde kad ga kreneš rastavljati klopa , javi kako ide, ali svakako i kako napreduje projekt. Imam ja jednoga takvoga s kojim ne znam što bih, pa ga čak nisam ni pokušao rastaviti...

Evo ako smijem se ubaciti.. pošto sam rastavljao i bojao baš ovaj stari wiking okinuo sam sliku.

Kao i većina starijih wiking modela obično su piknuti u zadnjem kraju s kapljicom ljepila da drži model na okupu.
Kod ovog MB 303 to je na stražnjem dijelu između reg pločica i branika.. lagano ga "procimaj" da ljepilo popusti i kad odvojiš povuci nazad donji dio busa jer sprijeda je maska s farovima koju nosi donji dio umetnuta oko prednjeg dijela busa..
Slika
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Znači donji dio ide zajedno sa osovinama i kotačima, koliko vidim. A jel se daju skinuti osovine i kotači s "podvozja"? Jel ima tu još nekakav klik?
 

nik

Veteran foruma
Joj, kud ste 'navalili' na taj Wikingov O303; nit je dobar model, nit je u mjerilu. Šteta bilo kakvog truda oko njega kad postoji odličan model istog busa od Rietzea.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Dosad je i jedino O303 od Rietzea bio u mojim rukama za prerade, upravo zato jer je daleko bolji model i znam ga žmirećki raskupusat. Ali kad već imam tog Wikinga, da i od njega pokušam napravit nešto, pa ak i zaebem, ne bu mi tolko žal, kužiš?
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
I ja sam ga tom logikom za sitne novce kupio da uštedim usput na poštarini a i malo se učim zračnim kistom bojiti na tom busu ;)

A točkovi mu se utaknu na metalni štap i lako se isto tako i skinu..
imaš u ovoj temi par slika kad sam farbao taj bus i siku mana u maskirnu....
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=1726&start=10" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=1726&start=10</a>
Fotografija-13.jpg

P.S valjda Mon-u nismo pokvarili temu?????
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nik i Dumus, otvorena je nova tema za Krsticev bus
pa bilo bi dobro da produzimo diskusiju o njemu tamo.

Mislim da ce biti puno lakse ostalim, za ovaj bus zainteresovanim forumasima
da pronadju ove informacije ukoliko su odvojene u posebnu temu.

Evo linka:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=2606" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=41&t=2606</a>
 

Mon

 
Osoblje foruma
Pise da je proizvodi Universal Hobbies/Atlas ali nemogu da pronadjem broj artikla.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nik, jel ima nesto sto ti neznas/nemozes da pronadjes? :palci_gore:
Eto Thommo, odgovor a tvoje pitanje je:
UH, Edition Atlas Nr. 03
:palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Mon, u biti sam htio pitati da li je Busch. 99.9% sam siguran da Atlas ne proizvodi EU aute, ali ih uvozi.
Moglo bi to biti ovo:
busch 48000.jpg
Busch #48000, • Citroen DS 19

Živo bi me zanimala ova "simulacija" hidropneumatskog ovjesa!! :>idea:

EDIT: Nisam vidio da ste već našli odgovor, no i ovaj Busch mi se čini dobar model! ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ispravite me ako gresim ali mislim da je razlika izmedju Buschovog i UH DS-a ta
da je Busch napravio model od plastike dok je UH upotrebio metal.

A i to pneumatsko vesanje ne postoji kod UH-ovog modela.
Bas me interesuje kako su Busch-ovci napravili to na svom modelu.
:??:
 

Coppaz

Član foruma
Thommo kaže:
Mon, u biti sam htio pitati da li je Busch. 99.9% sam siguran da Atlas ne proizvodi EU aute, ali ih uvozi.
Atlas i Éditions Atlas nije ista firma nego Éditions Atlas (Atlas Editions) je jedna preduzeća što (zavisi od zemlja) kupi i prodaje sve i svašta širom sveta. U razmeru 1:87 i 1:43, oni i Norev imaju neke saradnje/ugovor i naručuje modele kod isti kineski proizvođači. U glavnom je ovo valjda Norev modele.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh