Mon - ova H0 cestovna kolekcija

Mon

 
Osoblje foruma
ok-8

Znam da su ovo cestovna vozila ali posto pripadaju mojoj kolekciji ipak sam se odlucio da ih ovde postavim.
Kolekcija mojih auta se zasnova na vozni park koji se mogao videti u moj grad do sredinom '80 godina tako da
s iskljuckom na 2-3 auta sve ostalo se moglo videti "u zivo".
A dosta toga moze jos uvek da se vidi i to u voznom stanju iako coveku ponekad nije jasno kako je to moguce
s obzirom na starost tih vozila. :D
Kolekcija 1-87.jpg Moskvic 408.jpg Polski Fiat 125pz.jpg IMT 539.jpg Citroen 2CV.jpg
 
Last edited by a moderator:
A

Anonymous

Guest
Mon kaže:
Znam da su ovo cestovna vozila ali posto pripadaju mojoj kolekciji ipak sam se odlucio da ih ovde postavim.

Mon, jbg, cestovna vozila ipak moraju u cestovna...

:palac_gore:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Mon, gdje nabavljaš ove svoje modele?? Ima stvarno interesantnih i barem za mene rijetkih primjeraka :palci_gore:
Od kojeg proizvođača ti je ovaj UAZ????
Inače jel znaš možda nekog proizvođača gdje bi se moglo naći vojnih vozila 1:87 istočnjačkog bloka?? Ove tipa UAZ, kamiona URAL pa i Pizzgauera (mada sam na njih nabasao dosta puta na austrijskom e-bay jer mislim da je njihova vojska to imala u voznom parku???
Jel ima negdje netko da je proizveo helikopter MI-8 u HO-1:87??? Možda je van teme ali mi je taj helikopter zakon!!! Inače htio bih posložiti jednu bazu i u ovoj varijanti :?:
 

Mon

 
Osoblje foruma
Skoro sve modele sam nasao zahvaljujuci eBay-u. Ali, moj savet ti je da trazis na njemackom eBay-u,
ima puno vise stvari nego na austrijskom.
Trenutno UAZ-469 imas na ovaj link: http://cgi.ebay.de/JEEP-UAZ-469-4x4-UdS ... 27b20c45b1
Inace, taj momak je iz Ukraine, eBay ime mu je "red87e", ima brdo 1:87 stvari Istocnog bloka, mozes da mu platis sa IBAN i BIC/SWIFT ili sa PayPal.

Sto se Mi8 tice, to je za sada necega kojeg nema, ili bar ja nisam na njega naleteo.
Naravno, ako mislis na 1:87; inace 1:72 ima koliko hoces. :S:
Pincgauera, helikoptera Bell 206 u 1:87 (ima ga skoro svaka policija u ex-YU drzave) i jos puno vojnih modela
proizvodi Roko u svom programu "Minitanks". Od tadasnje JNA su sadasnje drzave nasledile TAM-a za kojeg odgovaraju Magirus modeli
!Bs-8kg!EWk~$(KGrHqUOKkMEvPWg7yDOBL6ES6Ypnw~~_35.jpg
i FAP-a za kojeg odgovaraju MB modeli.
b2c3_1_b.jpg

Nadam se da sam bar malo pomog'o.
 

gagy222

Aktivan član
MON ajde molim te koju sliku iz bliza od MAN recimo 19.362 :??: bar mi deluje da moze da bude taj model i onaj autobus :palac_gore: btw kolekcija je extra.
 

Mon

 
Osoblje foruma
Hvala gagy!

Autobus je Schucov model 25462, MB Bus O302 u originalu sa natpisom Polizei ali sam ja to prefarbao da bi dobio
autobusa kog sam ja zeleo.
mb00.jpg

MAN F90 je Herpa model iz serije kamiona sa zastavama evropskih zemalja. Malo je veci i ako mene
pitas ja mislim da ne pripada 1:87 skali ali zbog historijskog znacaja dekoracije vise je nego vredan (bar za mene).
man00.jpg man01.jpg
 
Last edited by a moderator:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da bus je zaista savršen, pun detalja ima i reg tablice Nunberg, cijenu mu je pristupačna ja ga imam u kolekciji također, mislim ja je koštao oko 10-11 EUR, samo napomena Gagiju; da je Mon ubacio putnike i vozača i to odlično izgleda.. i naravno kako i sam kaže prebojio natpis Polizei..
Usput Mon hvala za link.. onaj e-bay shop je ekstra iako malo skuplji ali daje čovjek rabate pa je tu negdje..
Inače i meni je bus zapao za oko kao i MB 813 šlepa mi je ekstra i ona MB cisterna jel imaš sliku od cisterne ako ne gnjavim tko je proizvođač???
a ipak se obistinilo za MI-8? ništa od 1:87 znam da ih ima 1:72 al to je preveliko naročito za tako velik helić
 

gagy222

Aktivan član
to za putnike sam bas hteo da pitam. :) extra je odradjen stvarno nemam reci. a kamion sam samo hteo da vidim bolje jer sam takav samo sa dve osovine vozio po nekad u vojsci po kasarni (bio je neispravan za saobracaj :( ).
 

Mon

 
Osoblje foruma
Hehehe gagy u vojsci je puno toga neispravno, pocevsi od kadrova pa sve do opreme :D

A onaj momak sa linka o ruskim autama kojeg sam prosledio sam izradjuje modele pa ih na kraju rucno sredjuje -
zato mislim da su mu cene malo skuplje od fabrickih modela. Ali kad vam model bude pao u ruke bicete zadovoljni, to vam garantujem.

Za kraj evo jos jednog GAZ 69 kojeg se moglo videti na Balkanu, malo starije varijante.
http://cgi.ebay.de/GAZ-69-Allrad-4-turi ... 3cac6fe087
!BrnD!SwBGk~$(KGrHqMH-EMEvDZBlHeTBL0,g0krCw~~_35.jpg

http://cgi.ebay.de/GAZ-69-Gelandewagen- ... 3cac7658d8
!BieD8swBmk~$(KGrHqYOKkQEsnY-wr3KBLPJH1lUJ!~~_35.jpg

PS: da dodam jos da prodavac ovih dzipova ima i ostale modele istocnih vojnih vozila, ukoliko vas interesuju.
 

Mon

 
Osoblje foruma
MB ADAC-ove slepsluzbe mislim da je Herpa model ali nisam siguran.
A MB cisterna je IMU model koju sam ja ofarbao u metal da bi licila originalu
koji je cistio ulice do sredinom '80 god.
MB AMS CIS.jpg MB AMS REN.jpg
 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Proverio sam, svetla na Bubi su kako trebaju biti. Najverovatnije je to odsjaj svetlosti koji ih na fotografiji malo "iskrivljuje".

Inace, dobio sam komplet od cetiri motora u H0 (NOCH 15902) od kojih je meni posebno interesantan
MZ ES 250/2 Trophy zbog toga sto ga je bas u ovim bojama bilo u komsiluku pre 25godina, naravno u srazmeru 1:1 :)
Onaj real-MZ na zadnjoj slici je uslikan pre par meseci i jos uvek je u voznom stanju. :palac_gore:
DSC08361b.jpg DSC08364.JPG MZ.jpg
 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Evo jos dva noviteta u kolekciji: Ford 12m i Opel PII.
Imao sam tu srecu da se vozam u oba dva auta tako da su mi i ova dva modela od velikog znacaja.
Posebno sto su bojanja modela u potpuno ista sa ta dva auta iz mog detinjstva.
Ford Taunus 12M 1959 a - Brekina 19302.JPG Ford Taunus 12M 1959 b - Brekina 19302.JPG Opel Rekord P2 1960 a - Brekina 20145.JPG Opel Rekord P2 1960 b - Brekina 20145.JPG
 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Herpov model Volge M24 koje su rukovodioci opstine koristili '70tih godina
a koju sam ja kao klinac svakodnevno gledao iduci u skolu.
U to vreme je Volga M24 bila najveci, najglomazniji auto koji se mogao videti.
Volga GAZ M24 - Herpa 024334 a.JPG
Volga GAZ M24 - Herpa 024334 b.JPG
Volga GAZ M24 - Herpa 024334 c.JPG
Volga GAZ M24 - Herpa 024334 d.JPG
Volga GAZ M24 - Herpa 024334 e.JPG
 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Evo jos dva bus-noviteta kod mene:
Magirus s kojim sam se u ono vreme vozio do sela i MB kojeg cu da preuredim u
Sanosa, a s kojim se radnici elektrane i dan danas prevoze do posla.
Magirus Saturn II 150 LS - Brekina 59508 b.JPG
Magirus Saturn II 150 LS - Brekina 59508 c.JPG
Magirus Saturn II 150 LS - Brekina 59508 d.JPG
Sanos - MB O 317 K - Brekina 018013 c.JPG
Magirus Saturn II 150 LS - Brekina 59508 c.JPG
Magirus Saturn II 150 LS - Brekina 59508 d.JPG
Sanos - MB O 317 K - Brekina 018013 c.JPG
Sanos - MB O 317 K - Brekina 018013 d.JPG
 
Last edited by a moderator:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh