Nadam se da bude 28

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Dilema da li stavim fotke suludog posla ili ne završena je. Bolje da ih stavim pa se ne izgube nego da mi rigne kompjutor pa ostanem bez svega. Dojadilo mi čekanje na omiljenu loksu i godine /vid/ prave svoje pa sam si rekao ili sad ili nikad. Evo početka i nadam se i završetka u stanju da če loksa voziti. Nemojte ništa pitati jer ovo mi prvi projekat u životu što se mesinga tiče. Nemojte ni očekivati da ču biti brz kao Velimir ali javiču se fotkam oko naprijedka. Za početak trenutačni puzzle frema sa blokom cilindara .
Držite palčeve.
dsc04771.jpg

dsc04772.jpg
 

crhav

Aktivan član
Kasti, kao sto vidis, spomenuo si me, javio sam se! Jako mi je drago da vidim da si se i ti bacio na posao, vidijet ces kad ju, (lokomotivu/mmodel) zavrsis, kakava je to "uzivancija", a jos ako se i provoza, onda ces ostati bez rijeci.................
Bilo bi interesantno da nam nesto vise opises sto to radis!! Koji je to model lokomotive, i sve druge stvari/materijali sto moras ugraditit u model.
Kao sto si vidio prvi takav opis je napravio Goran sa mojom 06018, pa onda i ja sa MAV342, sad je red na tebi...............
Pozdrav
Velimir
 

1borna

Veteran foruma
Svi su jednom nešto počeli i bili pomalo nes(p)retni, neki su i odustali no kad se dovrši prva lokomotiva spozna se pravo
zadovoljstvo! Niti jedna kupovna lokomotiva se ne može mjeriti sa svojih ruku djelom.
Samo naprijed ali polako i strpljivo, slikaj sve faze sebe radi ali i zbog nas! :fotic::palac_gore:
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Pa napisao sam bez komentara :hihihi:- Radi se o modelu JŽ serija 28 koja je tipična za Bohinjsko prugu i Istarsku prugu. Sada samo neznam dali ču preči sa Bohinjske na Istarsku radi lokomotiva /vidječete nešto u drugom postu o parnjačama/. Prvo što sam radio kad sam dobio pločice je bilo studiranje nacrta i traženje pojedinačnih djelova na pločicama. Ona sam počeo vaditi pojedinačne sastavne djelove van. Pošto sam vjeran đak još uvjek studiram plan i gledam kako i šta kamo. Hvala Milošu za informacije /on je napravio prvu 28 Da uspijem napraviti 50 posto takvu pobedio sam.Prvo ču kako je Velimir rekao sklopiti frem na suho a poslje dalje. I kao Borna kaže polako. Tako i radim vrlo vrlo polako zato strpljenje.Nema tu pogreške da se slučajno desi udariče me po đepu. Još info oko pogona. Tender imam od austrijske 38 tj naše 03-Veoma mi je važno da če se elegantno micati po maketi /to još trebam predstaviti. Ništa veliko ali poslednja životna iskustva su me naučila da treba raditi tolko koliko možeš nesti sa sobom ako to zatreba/.
Dovoljno za sada trebam studirati i onda sklopiti frem. Ali ne danas.
pozz;)
 

nik

Veteran foruma
Pa napisao sam bez komentara :hihihi:- Radi se o modelu JŽ serija 28 koja je tipična za Bohinjsko prugu i Istarsku prugu. Sada samo neznam dali ču preči sa Bohinjske na Istarsku radi lokomotiva /vidječete nešto u drugom postu o parnjačama/. Prvo što sam radio kad sam dobio pločice je bilo studiranje nacrta i traženje pojedinačnih djelova na pločicama. Ona sam počeo vaditi pojedinačne sastavne djelove van. Pošto sam vjeran đak još uvjek studiram plan i gledam kako i šta kamo. Hvala Milošu za informacije /on je napravio prvu 28 Da uspijem napraviti 50 posto takvu pobedio sam.Prvo ču kako je Velimir rekao sklopiti frem na suho a poslje dalje. I kao Borna kaže polako. Tako i radim vrlo vrlo polako zato strpljenje.Nema tu pogreške da se slučajno desi udariče me po đepu. Još info oko pogona. Tender imam od austrijske 38 tj naše 03-Veoma mi je važno da če se elegantno micati po maketi /to još trebam predstaviti. Ništa veliko ali poslednja životna iskustva su me naučila da treba raditi tolko koliko možeš nesti sa sobom ako to zatreba/.
Dovoljno za sada trebam studirati i onda sklopiti frem. Ali ne danas.
pozz;)
Kotači na lokomotivi će biti KMB kao što su Gorchi/Jocif i predvidjeli ili...?
 

crhav

Aktivan član
Kad ce biti zavrsena onda ce vijerojatno izgledati kao ova...................u Stanjelu...........



Velimir
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Redom. Nik, da kotači KMB
dsc04778.jpg

dsc04779.jpg

Znam da neki imate zamjerki na te kotače ali bolje vrabac u ruki nego golub na krovu. I idu zajedno sa projektom ne bih trošio vreme i neznanje da uzmem micro kotaće pa se j.... sa preradom frema. Osobno biču zadovoljam ako vidi silhuetu 28 da mi vozi jer kao što rekoh u mesingu sam greenhorn početnik. Samo u želji za 28 sam profesor doktor. Vidječu bolje rečeno vidječete rezultat te kombinacije. I nadam se da još koji napravi harakiri ili da kažem da počne sam izradjivati svoj omiljeni model..
Velimir koja je to knjiga fotka FANTASTIČNA trebam frontu knjige.I naslov knjige
Što se tiče doma moja če biti ona sa pravim austrougarskim domom.
Inače hvala na podrzci i slikama. Pošto sam fan 28 imam jih punoo a Velimirova je NOVA za mene. Šaljite slike sve mozda nekad napravim album 28.
pozz
 

nik

Veteran foruma
Meni su ti KMB kotači potpuno OK. Nisu za 5 ali za 4 ili -4 jesu. Osim toga i model će biti samogradnja pa će time nužno biti nešto lošiji od Roco 03. A Roco 03 je ipak nekakav jako visoki nivo. Viši od Micro Metakita.
 

nik

Veteran foruma
I još nekoliko.
28-011, 1962.
jz 28 011 , 1962.JPG
28, Divača-Pula
jz 28 divaca pula.jpg
28-044, Maribor 4.7.1966.
JZ Yugoslavia Railways  Steam Locomotive  No 28 044  Taken on 04.07.1966 at Maribor.JPG
28-064 i 28-055, 5.7.1966.
JZ Yugoslavia RailwaysSteam LocomotivesNos 28 064 & 28 055Taken on 05.07.1966 in Yugoslavia.JPG
;)
 

crhav

Aktivan član
Kasti, nik ti je poslao slike iz iste knjige sto i ja. To su neke stare knjige engleskog izdanja sto sam slucajno nasao u Egiptu u Alexandriji. Sad momentalno nisam doma pa ti ne mogu dati naslov knjige, pitaj nik-a nek ti on da.

Pozdrav i cekamo da vidimo razvoj radova na tvom modelu.

Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh