Nadam se da bude 28

crhav

Aktivan član
Dragi moji Slovenci (kasti, obi2, gorchi itd), vidim da radite skoro perfektne modele ali jednu od vasih najvaznijih lokomotiva borsigerica SZ06, kad ce biti napravljena??? Gorchi je napravio moj model medjutim ja bih zelio vidijeti vas, projektiran od vas i napravljen.
Nadam se da ce i to biti.............
Velimir
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dragi moji Slovenci (kasti, obi2, gorchi itd), vidim da radite skoro perfektne modele ali jednu od vasih najvaznijih lokomotiva borsigerica SZ06, kad ce biti napravljena??? Gorchi je napravio moj model medjutim ja bih zelio vidijeti vas, projektiran od vas i napravljen.
Nadam se da ce i to biti.............
Velimir
Velimire, pa u biti ne trebamo je sami napraviti jer ju je već neko napravio za nas ;), možemo raditi samo poboljšanja. Novi frem za moju 06 biće, nekad... :)
 

crhav

Aktivan član
Milos, gorchi, znao sam za vase lokmomotive sa vozecim postoljima od Roco, 42 i 44! Ja sam mislio da napravite i nova vozeca postolja..........tako da budu tocna..............
Dobro OK, i ove sto je Milos napravio su perfektne.............
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Velimire, moja je na vašem fremu. I posle korekcije bude na istim kotačima ;)
 

ebi2

Član foruma
Evo male prerade na tenderu.


IMG_4255_zpswgc8z0in.jpg



LP Duško
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Evo nastavka rada.Korak po korak. Nadgrdnja tendera če se spustiti samo trebamo proveriti koliko i kako uraditi spoj sa loksom za vožnju kroz krivine. Inače štojerung isfniširan provereno radi na radijusi 400.
neimenovano.png
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Velimire, več sam nekoliko puta napisao da bez Ebi2 to jest Dušana ne bi bilo lokse. Trenutačno radimo loksu za mene a ja pomažem. Kad završimo napravičemo njegovu. Kod obadve nudiču pomoč koliko znam i umem. Ebi2 je skriveni talent ali da ne bih bilo mene ili bolje rrečeno da se ne bih nas dvojica srela 1968 (tada je kod mene vidio maketu mog oca) ne bi se on bavio malim željeznicama.
pozz
 

ebi2

Član foruma
Velimir, hvala na pohvali. Veliko znači pohvala od majstora tvoga kova. Evo još nekoliko detaljnih fotografija. Crveni rukohvati su iz čelične žice debjeline 0,3 mm ! Farbanje još dolazi na red. Na kabini se je skinula radi lemljenja, na cilindrima pa radi držanja prstima. Barva nije bila fiskirana, sad ču to popraviti. Itak bude na kraju lokomotiva postarena. Sada čekam na okrugli messing profil 0,3mm. Imam žicu 0,3mm ali se je ne može izravnati. Montirati moram još dinamo sa lajtungom i povezati zračne cilindre itd.

LP Duško

desna stran lokomotive
IMG_4268_zpsnrsxcxjo.jpg




prednja stran

IMG_4269_zpsi09bbeza.jpg


leva stran

IMG_4271_zpsrv4tfip7.jpg




IMG_4273_zpst0dumgpu.jpg
 

crhav

Aktivan član
Da jos ti fali dinamo, na lijevoj strani kod dimnjaka a isto tako siguronosni ventili iz parnog doma!
Vise vas necu havaliti da se ne pokvarite............
Velimir
 

ebi2

Član foruma
Evo tandem 2 x JŽ 28. Testna vožnja. Kastijeva još nema pogona (tender je demo - Kleinbahn), ali če uskoro provozati sa svojim (Roco).

LP


Zaboravio sam, da kažem, da je prva 28-ka od Kastija, a druga od Miloša.
LP
 
Last edited by a moderator:

Davor

Veteran foruma
Off topic: Vrlo zanimljivo složena maketa na polici pa se nećemo ljutiti ako bude koja fotografija više. :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh