Nase makete - zdaki i darko

zdaki

Aktivan član
...
phoca_thumb_l_maketa-hidroelektrana_09.jpg


phoca_thumb_l_maketa-hidroelektrana_10.jpg


phoca_thumb_l_maketa-hidroelektrana_12.jpg


phoca_thumb_l_maketa-hidroelektrana_14.jpg


phoca_thumb_l_maketa-hidroelektrana_13.jpg
 

zdaki

Aktivan član
Hvala kolega ☺
Sto ce tice vode. U pitanju je neka smola koju smo koristili na poslu za izlivanje nekih specificnih stvari. To u kombinaciji sa busch aqua model water i na padinama silikon. Dvokomponentna je, ali je "mana" sto je potrebno vise dana da se ona potpuno osusi. Efekat je fenomenalan. Ova nasa je izlivena u nekih 5-6mm. Prvi put smo je sada radili pa cemo videti kako se ponasa :)
 

1borna

Veteran foruma
Kod tako dugo sušećih masa treba dobro paziti da se površina ne zapraši, a osim toga kod debljih slojeva
se ne smije forsirati sušenje (grijanjem) jer bi moglo doći do deformacija te čak i pukotina u smjesi!
(to pišem više radi drugih negoli vas koji imate već puno iskustava)
 

zdaki

Aktivan član
Mali problem je sto je maketa pravljena bez nacrta ili projekta, samo na osnovu snimka sa yt i slika koje sam uspeo da nadjem na netu. Odprilike bi razmera trebala da bude 1:250. Postolje je 50x50cm, a maketa je nesto uza od ukupne sirine postolja.

Nemamo za sad uslova za neke bolje fotke, ali sam se potrudio da sa ovim sto imam napravim najbolje sto umem :)

@1borna tako je. Mislim da moze i veca debljina, ali iz vise tih slojeva. Mi smo maketu zastitili staklom tako da je prasina svedena na minimum. Nekih 24-h je osetljiva, nakon toga to vec postaje podnosljivo.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Vidi se da sa godinama postajete sve više sofisticiraniji. :respect:
Neću se začuditi,ako danas sutra preotmete posao nekim poznatim EU tvrtkama poput Kibrija ili Vollmera.:yes
U tom slučaju se nadam da ću u vašoj tvrtki imati nekakav šefovski posao da mogu mahati desnim kažiprstom i derati se bezveze kako se to inače radi u ovom našem nedorađenom kapitalizmu.:cool:
 

Pejc

Veteran foruma
Vidi se da sa godinama postajete sve više sofisticiraniji. :respect:
Neću se začuditi,ako danas sutra preotmete posao nekim poznatim EU tvrtkama poput Kibrija ili Vollmera.:yes
U tom slučaju se nadam da ću u vašoj tvrtki imati nekakav šefovski posao da mogu mahati desnim kažiprstom i derati se bezveze kako se to inače radi u ovom našem nedorađenom kapitalizmu.:cool:
To mesto je vec rezervisano ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh