Nešto za amerikance - modeli

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Da to me zanima gotov model pa bih ja dodao sve za voznju po sinama..;)ajde bas me zanima da li se moze naci:dada:
 

nik

Veteran foruma
Npr. Athearn Ford 850 Boom Truck
athearn_f850_boom_rf_lg.jpg

athearn_f850_boom_lr_lg.jpg

ATH96814.jpg

41TaUTOEj9L.jpg

ford_f850_boom_yel_up_lf_lg.jpg
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
:neznam:,po slici bi rekao da je nekakva prerada ili lose napravljen weathering.
Prije da je losa prerada prekrivena jos losijim weatheringom.
Sam model mi se cini kao FORD Utility truck.
Ja vec imam u pripremi 3 modela za nesto slicno,samo dok se nadje vremena.
Modeli su Matchbox iz 90-ih u mjerilu 1:83,te bi uz prebojavanje trebali dobiti i kotace od
N modela za kretanje po sinjama.Uz ovaj zuti sa ralicom postoji jos jedan negdje u kutiji.
P1010019.JPG P1010020.JPG P1010021.JPG
To su modeli koji bi uz malo truda mogli posluziti kao jeftina zamjena za originale.
Razlika u mjerilu i nije toliko velika.
Na ovome "telefonske"kompanije bi i ostavi kran,samo napravio jednu kosaru,dok bi preostala dva
produzio,dodao po jos jednu cestovnu osovinu i sanduke sa kranom.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ako je za vjerovati oznakama na modelima,desni model na prvoj
slici je Ford,a lijevi Chevrolet.
@Brojčile ,sad si me navukel na preradu ovih modela:mad:.
Vec se ideje vrte po glavi:hmmm:.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Da da odlicna zanimacija su ove prerade..dobro onaj model sto sam postavio pitanje za njega nije neki rad ali to nije bitno vec je ideja bitna jer deluje jako simpaticno za preraditi a tek za voziti po maketi uuuu:cool_2:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Morali su izbaciti novi proizvod zbog ESU konkurencije..ESU je sa Full Throtlle napravio revolucionarni potez!
Ono sto mene odbija kod Tsunami je pitanje da li se kod njih moze ubacivati odredjeni fajl preko PR3 programatora ili nekog drugog?? Da li neko zna to?
 

challenger

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Kuzi prvu sliku gde se vide ventili u glavi motora..stvarno odradjeno boli glava ali cena je ogromna i nije za smrtnike:(

Za te pare ocekujem da motor radi i generator proizvodi makar 18v:D
Pogledaj kako se ovo vrti
Ali ovo samo moze napraviti Yesus iz Argentine(NIje onaj pravi Jesus:sef:,taj je hodao po vodi)
12 cilindara sto u saku stane:palac_gore:.
A ti Brojcile,cekic u ruke,napravi mi 10 komada za iste pare(isti kvalitet)odmah uzimam:respect:.
Pazi,isto kao OMI:sef:
PS za generator i kompresor ne brini,imam
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh