Nezaobilazni Rietze

nik

Veteran foruma
Na ovoj seriji Atlasovih Setri nisu bile originalne radkape od serije 300 kakve na modelu daje Rietze nego radkape od prethodne serije 200.

Radkape serije 200 radi Herpa za svoje modele te generacije pa se konverzija modela svodi na zamjenu Rietze kotača Herpinim kotačima sa odgovarajućim bijelim radkapama.

Također je potrebno uzdužnu lajsnu, okomite brtve vrata, nosače retrovizora, sredine radkapa oko slova 'K' i sve kvake/bravice ofarbati crnom bojom. Prednje maglenke i stražnje strane retrovizora se farbaju u srebrno, bočni žmigavci u narančasto te stražnja gornja svjetla i mačje oči u tamnocrveno.

Na modelu sa slike je sve to napravljeno ali ga nisam stigao kvalitetno fotografirati prije nego je poklonjen za rođendan.
rietze atlas.jpg
Model je pomoću vijka učvršćen na podlogu Kibri 12065 vitrine.
atlas rietze.jpg
Na ovoj slici se vidi (jedva) da su na model montirane registarske pločice.

Tablice su u mjerilu isprintane sa ove fotografije koju sam negdje našao (?)...
14494176919_9b0a47667e_o.jpg

Model je dobio i vozača u bijeloj košulji (sjedeća Preiser figura koju sam ofarbao).
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Predivan model,
Ja sam davno kupio 2 komada i ponosno ukrašavaju kolekciju..

Pojavi se i sada ovaj model po ebayu , istina rijeđe al bude..i šteta ga je neimati.. Čini mi se nadvono je otisao jedan komad za vide od 50ak eurica na ebayu..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh