Neznana lokomotiva ĐĐ

sini

Bivši član foruma
Pozdrav,

imam jedno pitanje,zno ko od forumašev koja je to lokomotiva po numeraciji.
Znači JŽ-xxx jer niti sami u Nafti neznaju jer nikad nije imala broj,zato
sam malo u dilemi jel to koji Jenbah 100 ili šta ja znam?
evo slike:

dscn0754.jpg


dscn0760.jpg


dscn0767.jpg


Unapred hvala Sini
 

Davor

Veteran foruma
Vrlo moguće da je reč o DHL 180.:citaj:
Ova je radila u šećerani u Senti.
DSC00382.JPGDSC00381.JPG
Photo: Daka
 

Davor

Veteran foruma
Lokomotiva u cementari "Sar" u mestu Đeneral Janković na Kosovu.
djeneral jankovic chris.jpg
Photo: Chris
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
to bi trebala biti JŽ 821 serija motor je JENBACH-VERKE 200 , dvotaktni 4 cilindra sa cca 200 konjskih snaga, mehanički prijenosnik snage sa hidrauličnom spojkom i mislim V/max 30 km/h.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Jednu takvu je prije par godina Kapo uslikao u brodogradilištu 3.Maj i koliko se sjećam imala je oznaku JW.

Dakle Kapo, fotke na uvid molimo!
 

Davor

Veteran foruma
Po svoj prilici, u Slavonskom Brodu su masovno štancali manevarke za potrebe Yu industrije tako da možemo doći do fotografija i desetine istih lokomotiva sa različitim oznakama.
 

Železničar

Poznati forumaš
Rekao bih i ja da je 821. Inače u inventarskom parku Slovenskih Železnica postoji jedna lokomotiva 821-001.
Možda HOamater može nešto više da kaže o njoj.

U Vrbasu sam proletos video sličnu mašinu (voznu, radila je manevru) kao sa Davorove slike, mislim da je vlasništvo Vitala ili šećerane Vrbas.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh