Orient Express, Simplon-Orient Express

SHUCA

Poznati forumaš
Iz poznatog serijala "LIFE" 1950...
Pred polazak iz Pariza.. Lokomotiva "Chapelon"na celu S.O. express..
simplon  chapelon.jpg

Model je proizvodio u HO i N , stari "Rivarossi"...
Danas se moze nabaviti i "N" model firme "Fulgurex" za 1200evra. $_57fulgurex 1600e..JPG
I pitanje- Proizvodi li neko danas ovaj model u HO ????
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
mislim da ima Roco!
 

nik

Veteran foruma
mislim da ima Roco!
8e0bdf66bfda96c83de11440f77d38e6.jpg

http://forum.e-train.fr/viewtopic.php?f=2&t=25044&start=1245
 

Mon

 
Osoblje foruma
Šteta da kompozicija nije uslikana malo više sa strane. Možda ipak neko može da prepozna vagone? :cool:

S.O.E. Athènes-Paris, Miravci 1960:
S.O.E. Athènes-Paris,  Miravci 1960 - by MARC DAHLSTRÖM.jpg
Photo by: MARC DAHLSTRÖM
.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Iza lokomotive JŽ 01 bi trebalo da je OSE post vagon Italijanske gradnje
(tipo 55??), a iza CIWL . Treći i četvrti su ,Meni, neprepoznatljivi.
 
  • Like
Reactions: Mon

Aleksandar

Poznati forumaš
index.jpg

Da li može neko da odgovori da li su se ova dva ( ili jedan ) TEN vagona SBB ikada nalazili u nekoj kompoziciji Orient Expressa ? Ako jesu, molio bih da se postavi slika tih vagona u kompoziciji.
 

Davor

Veteran foruma
View attachment 94084

Da li može neko da odgovori da li su se ova dva ( ili jedan ) TEN vagona SBB ikada nalazili u nekoj kompoziciji Orient Expressa ? Ako jesu, molio bih da se postavi slika tih vagona u kompoziciji.
Nisu.

@SHUCA
Na prethodnoj strani si dao pretpostavku o prebacivanju voza rečnim putem usled prekida komunikacija. Međutim evo naučnog rada koji potvrđuje da je magistrala od Beograda ka jugu vrlo brzo obnovljena i da je SOE išao njome.
Reference:
Autor: dr Gojko Malović
Naslov: Saobraćaj i veze u Kraljevini Jugoslaviji 1918 - 1941
Izdavač: Arhiv Jugoslavije
Beograd, 2013. godine
SOE 2.jpg

SOE.jpg
 

SHUCA

Poznati forumaš
View attachment 94084

Da li može neko da odgovori da li su se ova dva ( ili jedan ) TEN vagona SBB ikada nalazili u nekoj kompoziciji Orient Expressa ? Ako jesu, molio bih da se postavi slika tih vagona u kompoziciji.
U redovnom saobracaju preko ex-YU nikad,
ali evo ga 1984. (ili 85?) u sastavu agencijskog (muzejskog) Orient expressa,
na prilazu stanici Beograd.......
IMG_3185.jpg
 

Aleksandar

Poznati forumaš
Sada mi je lakše :palac_gore:. Hteo sam da ih pridružim vagonima Orient express koje imam ( 2 komada ) i planiram još dva Orient express vagona da nabavim , onda bi ih bilo 6 komada - solidna kompozicija. Problem mi je bio da pronađem tekst u kome je pisalo da su TEN vagoni ulazili u sastav OE. Ne mogu da se setim gde sam to izguglao a tražio sam nešto nevezano za ove vagone i slučajno naleteo na taj tekst. Na kraju sam morao ovde postaviti pitanje :).

Hvala Šuco. Nisam sumnjao u tebe :palci_gore:.
Davore, jaaao Davore, za ono " nisu " momentalno sam ubledeo :dada:.
 

SHUCA

Poznati forumaš
A jel to tandrkao za Istanbul ili Atinu? ;)
.
Uh bre, mnogo golemo pitanje za moje godine...:(
Polazio je iz Ciriha (zato pretezno SBB kola) i vozio do istanbula.. Cena voznje bese 2000 DM.

Evo za lapovacki klan jos malo starih re-fotosa.. Smrzli smo se cekajuci voz..
Kasnio 2 sata. a bio je kraj februara meseca..
IMG_3188.jpg IMG_3189.jpg
Moj drugar Josip Mihelic je zapucao iz Izole kako bi "dopipnuo" cuveni voz koji je usao preko Villacha..
IMG_3191.jpg A neki su se i uspeli infiltrirati.. Batler mi nije doneo kafu jer nisam imao kravatu:mad:..
IMG_3194.jpg
-----------------------------------------------
Aco, lepo sam ti napisao da TEN vagoni NISU bili u redovnom sastavu Orijenta, pa ni Simplon orijenta..

To sto si nasao na Net-u je moguce da se radilo o MODERNOM nocnom vozu Wien-Paris pod imenom Orijent ex. .
 
Last edited:

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh