Parnjace izmedju dva rata

NClight

Hybernated
Pripremamo popis "svih domaćih" modela do sada proizvedenih... nažalost, parnjače su najmanje zastupljene i izuzev par skupocjenih modela od Mikro-Metakita i sličnih u maloj seriji ništa nije izašlo baš namjenski u našim bojama.
Kolege imaju više informacija... koji su modeli najpribližniji / najsličniji i najjednostavniji za pereradu. ;)
 

nik

Veteran foruma
NClight kaže:
Pripremamo popis "svih domaćih" modela do sada proizvedenih... nažalost, parnjače su najmanje zastupljene i izuzev par skupocjenih modela od Mikro-Metakita i sličnih u maloj seriji ništa nije izašlo baš namjenski u našim bojama.
Kolege imaju više informacija... koji su modeli najpribližniji / najsličniji i najjednostavniji za pereradu. ;)

ROCO 43244

eDSC_4728.jpg


eDSC_4727.jpg


JŽ 35-166

http://www.vlaki.info/forum/viewtopic.php?f=35&t=2886
 

mmatja

Poznati forumaš
Ovo mi je nešto poznato, Sebastian ili neko drugi koji je kopirao njegove fotke... :hmmm :D
 

nik

Veteran foruma
mmatja kaže:
Ovo mi je nešto poznato, Sebastian ili neko drugi koji je kopirao njegove fotke... :hmmm :D

Pa ispod slika u mom postu je link na njegovu stranu sa koje su fotke; u čemu je problem?
 

mmatja

Poznati forumaš
nik kaže:
mmatja kaže:
Ovo mi je nešto poznato, Sebastian ili neko drugi koji je kopirao njegove fotke... :hmmm :D

Pa ispod slika u mom postu je link na njegovu stranu sa koje su fotke; u čemu je problem?
Se izvinjavam :crvenilo: :crvenilo: ali sam pomislio, da si jedna i ista osoba... :crvenilo: :crvenilo:
 

matija

Član foruma
mmatja kaže:
matija kaže:
Eto jedne, ali pogrešno ofarbane, koju nažalost niko ne kudi. :D
Matija, ali to je ROCO!!! a ne neki MoKo... ;) :D
Bravo od prve si shvatio poentu, ali tu stajemo, jer odosmo u ..... :tisina :tisina :tisina :tisina :tisina
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
NClight kaže:
Pripremamo popis "svih domaćih" modela do sada proizvedenih... nažalost, parnjače su najmanje zastupljene i izuzev par skupocjenih modela od Mikro-Metakita i sličnih u maloj seriji ništa nije izašlo baš namjenski u našim bojama.
Kolege imaju više informacija... koji su modeli najpribližniji / najsličniji i najjednostavniji za pereradu. ;)

Konacno poenta ove stvari.I ja znam da sem ROCO-ve 35 i Mikro-Metakit-ove 145-ce nije nista izaslo sa nasim oznakama
JZ (ili se varam?) vec sam hteo da napravimo spisak proizvodjaca modela sa najpribliznijim / najslicnijim karakteristikama za preradu. HEhe a gde su dizelke pa elek. lok., a o vagonima necu ni da pricam jer mislim da za njih necu imati dovoljno god. zivota da ih sve pohvatam.
Pozzzzzzz iz Bgd-a.
 

NClight

Hybernated
Za početak, popis će sadržavati samo velikoserijske modele te nešto maloserijskih (kao metakit npr.)
Za vagone (a i lokomotive) već imamo teme o preradama u "Domaćim modelima"
Skupiti sve informacije je paklen zadatak, pa ako ima zainteresiranih, slobodno se javite i pomognite da konačno napravimo spiskove za "domaće modele" ;)
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Evo moje dopune iz teme koju volim najviše. Samo je problem u cijenama Micro metakita i Micro Feinmechanika. U bistvu je sve modele Jž uradio Micro Feinmechanik koji je sesterska firma Micro metakita. Iz mog iskustva/imao 1 od MM i jednu od MF/ mogu reči da je Micro Metakit uradjen i vozi bolje od Feinmechanika. Kod feinmechanika je problem u bojanju lokomotiva. Naime razgovaro sam sa vlasniko da napravi 24.041 potpuno crnu i čak mi je bilo obečano da če tako biti ali vidite na sliki šta je izašlo. Možda i zbog toga je u muzeju stoji 24 iz koje se vidi crvenu boju ali oni ne znaju da naš muzej nije ofarbao lokomotive kako treba. Za kraj sveta po noostradamusu najavljena je i 28 ali se bojim, da če je obojati kakva jest danas na stanici u Divači. Pošto sam te lokomotive imao lično priliku da jih vidim kada su vozile znam da su bile u potpunosti crne. Ali onaj tko izrađuje ima uvjek pravo i ne sluša ni komentar koji bi mu olakšao prodaju. Pa tako je uvjek bilo. Ali sa 24 sada baš nema uspjeha u prodaji jer ko če kupiti modela za 1600 eur a da je ta ofarban naopako. Toliko iz moje strane. I još nešto: Liliput je najvljivao seriju 52 našu 33 sa decalima JŽ ali do realizacije nije nikada došlo.
http://img64.imageshack.us/i/2244041.jpg/
http://img233.imageshack.us/i/429microf ... ikjdz.jpg/
 

nik

Veteran foruma
kasti kaže:
Evo moje dopune iz teme koju volim najviše. Samo je problem u cijenama Micro metakita i Micro Feinmechanika. U bistvu je sve modele Jž uradio Micro Feinmechanik koji je sesterska firma Micro metakita. Iz mog iskustva/imao 1 od MM i jednu od MF/ mogu reči da je Micro Metakit uradjen i vozi bolje od Feinmechanika. Kod feinmechanika je problem u bojanju lokomotiva. Naime razgovaro sam sa vlasniko da napravi 24.041 potpuno crnu i čak mi je bilo obečano da če tako biti ali vidite na sliki šta je izašlo. Možda i zbog toga je u muzeju stoji 24 iz koje se vidi crvenu boju ali oni ne znaju da naš muzej nije ofarbao lokomotive kako treba. Za kraj sveta po noostradamusu najavljena je i 28 ali se bojim, da če je obojati kakva jest danas na stanici u Divači. Pošto sam te lokomotive imao lično priliku da jih vidim kada su vozile znam da su bile u potpunosti crne. Ali onaj tko izrađuje ima uvjek pravo i ne sluša ni komentar koji bi mu olakšao prodaju. Pa tako je uvjek bilo. Ali sa 24 sada baš nema uspjeha u prodaji jer ko če kupiti modela za 1600 eur a da je ta ofarban naopako. Toliko iz moje strane. I još nešto: Liliput je najvljivao seriju 52 našu 33 sa decalima JŽ ali do realizacije nije nikada došlo.
http://img64.imageshack.us/i/2244041.jpg/
http://img233.imageshack.us/i/429microf ... ikjdz.jpg/

Ovo bi Branko trebao pročitati...

:zvizdi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh