SNCF BB 63698/RENFE 307 za JŽ 642/643 ?

Ćiro_bos

Član foruma
Ja imam istu takvu u istom bojanju, ali od Roco. Znalci kažu da ima manja razlika u dužini frema na čelu, a da je ostalo ok. Ja sam skinuo podužnu ogradicu, jer na našim 642 i 3 je nema. Postoji samo rukohvat kod stepenica. Može se prebojati i uraditi autentičnu verziju lok 642/2041.
Ova Roco je skoro bila na e-Bay i cijenili su je oko 300 €. Bez komentara.
 

Attachments

  • DSCN5929[1].jpg
    DSCN5929[1].jpg
    187.4 KB · Pregleda: 136

matija

Član foruma
Roco je definitivno bolji izbor. Ne znam kolika je dužina Piko-ve, ali po ovome što se da videti duža je od 642-643, a i sama izrada modela je daleko detaljnija kod Roco-a, pa još kada se tome doda da je jeftinija, mislim da nema šta da se razmišlja. ;)
 

Davor

Veteran foruma
Na našem portalu smo objavili jesenje novosti iz Roco - a, među kojima je i lokomotiva Renfe 307 čija je 1:1 verzija proizvođena u nama čuvenoj fabrici Brisssoneau et Lotz.

Forumaškim stručnjacima za prerade prepuštam da ocene sličnosti i razlike kao i mogućnosti za preradu u JŽ 642 ako ovaj model nekad nekome dopadne šaka. :D
 

Attachments

  • Roco Renfe.jpg
    Roco Renfe.jpg
    102.7 KB · Pregleda: 451

nik

Veteran foruma
Nakon pojave MOKO 642/643 modela ovakve prerade na bazi Roco lokomotiva su postale besmislene.

MOKO SŽ 642-187

slika--urica-sz-642-187.jpg


11-54-thickbox.jpg
 

Davor

Veteran foruma
Verujem da će se u dogledno vreme posle pojavljivanja na tržištu ovaj model naći i na ebay - u, možda i po nižoj ceni od prodajne (109 eura). S toga sam i otvorio ovu temu, kako bi onima, koji žele dobiti jeftiniji model 642, dali osnovne upute za rad tj. preradu.
 

wiggum

Veteran foruma
I da kupiš model za 80 EUR, tu je još poštarina od 10 EUR pa je cijena modela 90 EUR.

Rezbarenje, modeliranje, kitanje, bojanje, izrada dekala, stavljanje dekala, utrošeno vrijeme, živci... I da je to sve 50 EUR (naravno u obzir dolazi dobra, kvalitetna prerada - prerada svih detalja, a ne samo nekih) dolaziš do cifre od 140 EUR. Da li se zbog 20-30 EUR isplati ići raditi nešto za što ćeš dati dosta novaca, vremena i živaca, a nikad neće izgledati kako tvornički (Moko) model?


Da ideš raditi SŽ Taurusa, za kojega netreba apsolutno nikakva konstrukcijska modifikacija, već samo boja i dekali, to bi imalo smisla jer bi za 150 EUR ukupne investicije imao model koji košta 250EUR (541-008) ili model koji košta 200EUR (541-107), a uz to bi imao i unikat jer bi mogao birati svoj vlastiti broj!

Da definitivno se može iz ovoga 'Đure' napraviti nešto, ali slažem se s nikom, nema smisla.
 

Mon

 
Osoblje foruma
I ja se slazem sa nik/wiggum misljenjem oko nabavke ovog i slicnih modela.
MoKo-vi modeli nasih loksi su odlicni tako da se vise isplati nabaviti jednog od njih.

Ovi Roco/Piko modeli su dobri ukoliko hoce nesto da se eksperimentise i
ukoliko se nabave za puuno manju cenu no sto kosta jedan MoKo model.
 

Anthovlak

Član foruma
Isplati se kako ne, ako si želiš napraviti HŽ Đure plavi ili crveni...ali JŽ ne jer to postoji u trgovini savršeno, iako je malo previše novca a zauzvrat nema baš ništa posebno osim što je domaće :) pa nabili cijenu..čak nije ni digitalan...i da isplati se još ako ćeš biti N-aš
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Anthovlak kaže:
ali JŽ ne jer to postoji u trgovini savršeno, iako je malo previše novca a zauzvrat nema baš ništa posebno osim što je domaće :) pa nabili cijenu..čak nije ni digitalan...
Hmm... kako je lako govoriti o cijenama, a nema se pojma koji sve faktori čine tu cijenu... :zvizdi:

Da je cijena 140-150 eura, bi li onda lokomotiva bila jeftina? Ne bi. A zarada autora projekta vjerojatno bi bila NULA eura. Da li je bolje onda imati opciju, makar i skupu, nego nemati ništa?

Nema baš ništa posebno? To je model u klasi novih Roco, Fleischmann, ACME lokomotiva. Ima baš sve moderne dodatke koje imaju i veliki, čak i spremno mjesto za zvučnik - što mnogi modeli nemaju. Ja mislim da je cijena fer, uzevši u obzir da je broj primjeraka koji je naručen relativno mali. To je cijena malih serija, vidiš da Rocu ili Acmeu ne pada na pamet raditi HŽ lokomotivu, jer bi i prodati 500-600 komada bilo teško i dugotrajno.

Inače, nemam baš nikakve veze s Moko Đurom i tim projektom - ali sam fan ovakve inicijative, da se radi "naš" model od nule, kvalitetno i "s mozgom".

Sad još da Moko napravi JŽ/HŽ Jenbacha... e to bi bio posao! :>idea:
 

Mon

 
Osoblje foruma
nik kaže:
...Sa onim o Đurici se u potpunosti slažem jedino je šteta da nije napravljena nikakva HŽ verzija; da je sigurno bi se dobro prodavala jer HŽ lokomotive još nikakve NEMA (a vagona IMA)...

No, da se vratim Jenbachu...

INFO: raspravu o Jenbach-u produzujemo ovde:
<a class="postlink-local" href="http://www.malezeljeznice.net/_forum/viewtopic.php?f=59&p=55485#p55485" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=59&p=55485#p55485</a>
 

NClight

Hybernated
Anthovlak kaže:
...i da isplati se još ako ćeš biti N-aš
Da, ako uspiješ naći Rocov model BB 63000 u N-u za manje 120€... jer je postao raritetan primjerak (u katalogu od 1990 do 2000, ne proizvodi se više) iako su ga radili u nekoliko farbanja, pa čak i u start-setovima kao "werksbahn" lokomotivu.

Novi model od Pika u N-u koji se pojavio na francuskom tržištu (ima ga i po evropi) je sličan, ali ne zadovoljava po dimenzijama (nešto je duži) i izgledu (pogotovo postolja i frema, bočnih vrata i sl.) za laku preradu. Radi se o prototipu BB 66000 / BB 46100... no tko ima volje, neka proba.
 

SHUCA

Poznati forumaš
Šalu u stranu, ROCO "N" modeli Đurice u SNCF i RENFE verziji,
NISU ISTI ODLIVAK !!!
Suviše je razlika na oplati,a ni nagib kratkog nosa na RENFE ne postoji...
O tome da su vratašca i sl. još udaljeniji od JŽ originala 642-zalud pisati.
Ako treba ići baš pošteno, niti od SNCF 63000 NE MOŽE biti JŽ 642 :crvenilo:
Ja svoj model već 30 godina držim u originalnom stanju, bez namere da išta prepravljam..
Ako već ne mogu dobiti ono tačno- neću ni dirati :zvizdi:
Ovo sam nevešto prosvetlio, samo a bi imali uvid u razlike.
Ne mogu razumeti vas u HO, koji imaju originalni model kod MOKO-a na ponudi,
zašto bi rizikovali sa prepravkama, i moguće uništili postojeći SNCF model, a NE DOBITI
vernu repliku JŽ 642 :??:
Premerite ROCO šasiju, mere drehgestella, kabinu.....brzo će vas proći volja... :hmmm:
 

Attachments

  • Picture 219.jpg
    Picture 219.jpg
    99.9 KB · Pregleda: 84

Mon

 
Osoblje foruma
Oni koji traze "vernu repliku" svakako trebaju kupiti MoKov model u HO.
Ostali, samo napred sa preradama. :palac_gore:
Da nije njih bilo nikad ne bismo imali ovaj nas hobby.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh