Pitanje vezano uz burze vlakova

ivan2horvat

Član foruma
Naime, interesira me zašto su burze vlakova uvijek subotom? Unazad pet i više godina uspio sam doći na svega jednu burzu. Sigurno postoji neki razlog, no ima ovdje ljudi koji rade subotom, pa čak i nedjeljom. Ima nas sa malom djecom koju ne možemo ostaviti doma ili voditi sa sobom jer su mali. A da stvar bude još bolja održavanja su uvijek u prijepodnevnim satima tako da oni koji se nalaze u gore navedenom opet ne stignu doći taman ako i rade vikende skraćeno. Ima li šanse promijeniti to u dogledno vrijeme?
P.s.- ukoliko sam fulao mjesto za temu slobodno premjestite post na odgovarajuće mjesto ;)
 

1borna

Veteran foruma
Dobro pitanje na koje ne znadem odgovor?
U jednu ruku je to dugogodišnja tradicija koju smo čini mi se uvezli iz EU jer se tamo ništa ne radi nedjeljom.
Osobno ne vidim razloga zašto se ne bi održali u nedjelju?
 

Domagoj

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Pogledaj koliko ima ljudi u subotu prije podne na ulicama, a koliko nedjeljom.
 

ivan2horvat

Član foruma
@Domagoj , pola tih ljudi koje vidiš subotom vani su oni koji rade ili oni koji žele nedjelju slobodnu pa odrađuju ono kaj ne stižu preko tjedna. Dotične burze, u našim krajevima se više-manje svode na ciljanu skupinu ljudi koji će doći (ako mogu) kad god i kamo god da se išta slično događalo. Ni približno razmjerima i oglašavanjem u okolnim nam državama.

Da nema ovog foruma i da ne poznajem neke ljude ne bi ni znao da je burza, tak da sumnjam u mogućnost ulaska nekoga sa ulice na blef. Sa druge strane, mislim da bi puno veći odaziv ljudi bio u večernjim satima, ako već burza mora biti subotom. Jer kako je kolega @Domagoj rekao "Pogledaj koliko ima ljudi u subotu prije podne na ulicama, a koliko nedjeljom", tako ja mogu pitati "Koliko ima ljudi subotom ujutro na ulicama, a koliko navečer?".

@Bero01 , ako imam priliku vidjeti i opipati model svakako ću se odlučiti za tu opciju. Pogotovo ako se ne radi o potpuno novom modelu. Najviše što mi kod ebay-a ide na jetru je dostava. Kupio ja nešto za 10€ ili 400€ dostava je tu. Rijetki dućani koji imaju oglase na ebay-u ponude besplatnu dostavu nakon određene svote. Iako...ako pričamo o lovi ona doista nije problem. Love nema :hahahaha::cool_2:

Jednostavno mi je žao propuštati takve susrete jer se na njima, osim prodaje modela, ljudi malo podruže, izmjene mišljenja itd... :D
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
@Domagoj , pola tih ljudi koje vidiš subotom vani su oni koji rade ili oni koji žele nedjelju slobodnu pa odrađuju ono kaj ne stižu preko tjedna. Dotične burze, u našim krajevima se više-manje svode na ciljanu skupinu ljudi koji će doći (ako mogu) kad god i kamo god da se išta slično događalo. Ni približno razmjerima i oglašavanjem u okolnim nam državama.

Da nema ovog foruma i da ne poznajem neke ljude ne bi ni znao da je burza, tak da sumnjam u mogućnost ulaska nekoga sa ulice na blef. Sa druge strane, mislim da bi puno veći odaziv ljudi bio u večernjim satima, ako već burza mora biti subotom. Jer kako je kolega @Domagoj rekao "Pogledaj koliko ima ljudi u subotu prije podne na ulicama, a koliko nedjeljom", tako ja mogu pitati "Koliko ima ljudi subotom ujutro na ulicama, a koliko navečer?".

@Bero01 , ako imam priliku vidjeti i opipati model svakako ću se odlučiti za tu opciju. Pogotovo ako se ne radi o potpuno novom modelu. Najviše što mi kod ebay-a ide na jetru je dostava. Kupio ja nešto za 10€ ili 400€ dostava je tu. Rijetki dućani koji imaju oglase na ebay-u ponude besplatnu dostavu nakon određene svote. Iako...ako pričamo o lovi ona doista nije problem. Love nema :hahahaha::cool_2:

Jednostavno mi je žao propuštati takve susrete jer se na njima, osim prodaje modela, ljudi malo podruže, izmjene mišljenja itd... :D
Nemoj se opterećivati dostavom jer je ona sastavni dio ukupne cijene lokse... Ili čega već.... Ionako bi novac za dostavu potrošio na nešto što ti ne treba... Budi sretan da te ne drma kolekcionarska groznica kao kolegu koji ima stan pun puncat modela u kutijama. To je gora ovisnost od kockanja
 

1borna

Veteran foruma
Ha, mislim da je skupljanje modela makar samo stajali ipak daleko bolje od kockanja!
Kockanjem se lako izgubi puno novaca zauvijek (najčešće) dok modeli ostaju kao neka vrijednost
koja se ipak može jednoga dana prodati i povratiti barem dio uloženoga.
 

ivan2horvat

Član foruma
Slažem se. Nije ugodno kad dođe model sa nedostacima, a glasio je kao min. Kupio sam tako sa kolegom par vagona i došli su bez ukrasnih detalja, a nigdje nije bilo navedeno da nedostaju. Sva sreća radi se o djelovima koje se lako izrade i radilo se o maloj svoti, no mogla je biti i veća.
 

nik

Veteran foruma
Slažem se. Nije ugodno kad dođe model sa nedostacima, a glasio je kao min. Kupio sam tako sa kolegom par vagona i došli su bez ukrasnih detalja, a nigdje nije bilo navedeno da nedostaju. Sva sreća radi se o djelovima koje se lako izrade i radilo se o maloj svoti, no mogla je biti i veća.
U 99% slučajeva na slikama sa aukcije vidljivo je točno u kakvom je stanju model. Ukoliko ima dovoljno dobrih slika na aukciji. Ako nema traži se dalje.
 

ivan2horvat

Član foruma
U 99% slučajeva na slikama sa aukcije vidljivo je točno u kakvom je stanju model. Ukoliko ima dovoljno dobrih slika na aukciji. Ako nema traži se dalje.
Ja sam bio u onih 1% :yes
Da ne bude baš tako crno, bili su to moji počeci kupnje preko ebaya tako da...
Inače vagoni su bili slikani sa svih strana, kutije također i vrećice sa nečime. Automatski sam zaključio da ukrasni dijelovi nisu stavljani te se nalaze u vrećici. No tamo je bila samo deklaracija i plastika na kojoj tvornički dolaze ukrasni dijelovi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh