Podmazivanje

hyperion

Veteran foruma
Damir kaže:
Ako hoćete imati pravu stvar onda je to ovo dvoje:

203.jpg
Gdje bi mogao kupiti takvu mast kao što je ova na desni?
 

crhav

Aktivan član
Fantasticno.....ma...koliko kosta??? Za samo podmazivanje(???), mislim previse a isto tako i za neke radove(???)...............
Mozda tako nesto bi bilo dobro kao ukrasni predmet...............na nocnom ormaricu!
Velimir
 

Anthovlak

Član foruma
A koja je razlika između trixovog ulja za minitrix modele i fleischmanovog ulja za podmazivanje modela, dali se fleischmanovo može primijeniti na trix modele, ili ima razlike neke?
 

1borna

Veteran foruma
Vrlo vjerovatno je da razlike gotovo i nema, svi proizvođači nam skupo prodaju tzv.strojno mašinsko ulje u svojim mini bočicama
(koje u originalu košta barem 10 puta manje)!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Slažem se potpuno sa tim cjenama ali ipak nije svako ulje/mast dobra za modele. Sad se pitam, koje generično ulje odn. mast je dobra za plastične zupčenike? Negdje sam čuo grafitna mast ali opet zna biti suviše abrazivna.

P.S: Vidoh Proses alate na ACME štantu u Nürnbergu i Novegru. Proses inaće potiče iz Turske.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Po meni je Roco mast odlična!
Nekada je tvornica šivaćih mašina Bagat imala u ponudi identičnu mast za podmazivanje plastičnih zupčanika na šivaćim mašinama. Tvornice više nema,ali mislim da bi se dalo izgooglati ime masti i tko ju eventualno danas proizvodi.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Grafitne masti, vazelini za strojeve i tome slično odmah zaboraviti!
Kupio sam jednom prilikom roco loksu koju je neko namazao grafitnom mati i za 3-4-kruga po maketi je prestala voziti - Grafitna mast je potrošila pužnog zupčanika i on je jednostavno izjeđen ostao!
Ima u trgovinama alata (Wurthovih ili nekog drugog proizvođača) masti koje se koriste za plastične prenose i getribe.
Jest da je pakovanje veče, ali košta manje od rocovog i nekog drugog proizvođača u mini tubama.
Kod kupovine naglasiti da je za plastiku i da ju mast nesmije oštetiti.
 

hyperion

Veteran foruma
Dragi moji, kad bi bilo svejedno koje ulje i mast koristiti, onda ne bi ni otvarao ovu temu. Sredinom prosinca 2012 sam bio kod Branka i kupio ovo:

203.jpg


Pa kupite i vi.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Dragi moji, kad bi bilo svejedno koje ulje i mast koristiti, onda ne bi ni otvarao ovu temu. Sredinom prosinca 2012 sam bio kod Branka i kupio ovo:

203.jpg


Pa kupite i vi.
Ovo ti je pametno djelo!
 

crhav

Aktivan član

Koliko te došlo to Hyperion ako nije tajna? Da znam koliko trebam prirediti :)
Cca 20 eura oboje!

To je ku..... skupo, ali posto pise "Roco" onda kapa dole....mozda takvo isto kod Singera ili sl. .............????

Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh