Pokretanje cestovnih vozila na maketi

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

To bi bilo extra da ih mozemo upravljati po maketi.. Zamisli dodju ti drugari i ti vozis zeleznicu a njih 3-4 voze razne kamione po maketi uuuuuu :eek:
 

Killer9990

Poznati forumaš
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

brojcile kaže:
To bi bilo extra da ih mozemo upravljati po maketi.. Zamisli dodju ti drugari i ti vozis zeleznicu a njih 3-4 voze razne kamione po maketi uuuuuu :eek:


Eh , to samo možemo zanišljati (na žalost) !
;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

Mora da se moze to napraviti da se vozila upravljaju daljinski! Postoji ta nano tehnologija samo treba da nadjemo nekog nano naucnika da nam napravi :ljubav
 

Killer9990

Poznati forumaš
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

brojcile kaže:
Mora da se moze to napraviti da se vozila upravljaju daljinski! Postoji ta nano tehnologija samo treba da nadjemo nekog nano naucnika da nam napravi :ljubav

I mnogo novaca, vremena, .....
>:read:
 

vladimirvit

Član foruma
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

Hmmm zanimljivoooo, jakoo zanimljivo !!!
Ja kao laik u svetu elektrokonstrukcija dolazim na jednu vrlo zanimljivu ideju. Vidim da mastaate o kretanju vozova po sinama i maketa kamiona, autobusa i automobila po maketi istovremeno. Moj mozak kaze MAGNET !!!
Evo je zamisao, ispod modela na sasiju montirati magnet, ispod podloge tj asfalta , tj osb ploce ili sta vec drugi magnet koji se pokrece.. pokretanjem tog magneta pokrecu se i modeli na maketi .....
Eto nekog materijala za razmisljanje ko se razume u elektroniku, fiziku i magnetna polja i elektromagnete mozda dobije neku ideju, a mozda posle razmatranja ovu moju zamisao proglasi budalastinom :D
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

Kad bi fizicki to bilo moguce bilo bi ok ali ispod makete se uvek nalazi 100 :plaza: zbog kojih cenim taj magnet ne bi mogao da se krece po dasci! Jedino da se specijalno zbog te zamisli ugradi prvo mehanizam i daska po kojoj bi taj magnet klizio i sluzio kao vodjenje za model pa tek onda daska po kojoj bi se gradila maketa ali to mi deluje mnogo komplikovano!
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

NOCH katalog iz 1987. Auto-Rail-System 38 stranica.
kombinira maketu HO i vozila HO a ispod makete na mjestima gdje je cesta instalirana je N pruga po kojoj voze lok sa magnetima koji kližu po cesti sa donje strane, gore su vozila sa metalnim djelom koja se kreću pomoću tog magneta ispod.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

prle kc kaže:
NOCH katalog iz 1987. Auto-Rail-System 38 stranica.
kombinira maketu HO i vozila HO a ispod makete na mjestima gdje je cesta instalirana je N pruga po kojoj voze lok sa magnetima koji kližu po cesti sa donje strane, gore su vozila sa metalnim djelom koja se kreću pomoću tog magneta ispod.

Zanimljivo :prof:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja vec dobijam neke ideje mada za moju maketu je vec kasno da se to radi..
Sto ne znaci da ne mogu napraviti neku dioramicu sa tim fazonom!
Postoji magnet u hadr disku koji je neverovatno jak i koji bi mogao to sve da odradi!
 

nik

Veteran foruma
Faller Car System
Faller-Car-System-Start-Set-Bus-161506-Tolles-Starter-Set.jpg

http://www.faller.de/App/WebObjects/XSe ... ystem.html

Wiking Control87
news_detail_27.jpg

selection_detail_728.1.jpg

http://www.wiking.de/de/sortiment/wiking-control87.html
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Auu pa ovo je sad uzdrmalo nase planove o izradi :D
Vidis nisam znao da Siku radi takve stvari!
Sto se tice ovih 1:1 modela jel imaju vozaca ili su komplet automatizovani?
 

Davor

Veteran foruma
Imaju vozača naravno. To je tehnologija koja se testira u Nemačkoj, na nekom bivšem vojnom aerodromu. Kamioni imaju hibridni pogon.
 

Killer9990

Poznati forumaš
Davor kaže:
Imaju vozača naravno. To je tehnologija koja se testira u Nemačkoj, na nekom bivšem vojnom aerodromu. Kamioni imaju hibridni pogon.

Koja je svrha kamiona na struju, i da budu ko trolejbusi?

Onda mogu napraviti samo veće i jače autobuse pa s njima razvoziti teret.
 

vladimirvit

Član foruma
Re: Brojcile-mala HO kolekcija..

brojcile kaže:
Kad bi fizicki to bilo moguce bilo bi ok ali ispod makete se uvek nalazi 100 :plaza: zbog kojih cenim taj magnet ne bi mogao da se krece po dasci! Jedino da se specijalno zbog te zamisli ugradi prvo mehanizam i daska po kojoj bi taj magnet klizio i sluzio kao vodjenje za model pa tek onda daska po kojoj bi se gradila maketa ali to mi deluje mnogo komplikovano!

Nova ideja: Deo makete na kojem se prostire put je od pleksiglasa na njega odredjen asfalt. Ispod pleksiglasa mehanizam sledece zamisli : neka vrsta jakog magneta koji je fiksiran za odredjenu trasu putem vodjice. Upravljacem se pokrecu ta "kolica" koja guraju magnet koji ide po vodjici - recimo zica neka- i on klizi svojom trasom - npr leva strana auto puta, pored njega - desna strana auto puta je ista stvar sa magnetom koja se pokrece drugim ispravljacem isto kao lift samo horizontalno postavljeno.... magnet na vozilu i to tako klizi trasom auto puteva.
Kakva fantazija :D
E sad magnetna traka......
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
To bi bilo izvodljivo a za magnet sam vec napomenuo magnet iz hard diska koji je ubistveno jak!
Probajte rasturiti jedan pa ce vam sve biti jasno u vezi njegove jacine.. kazu da je najjaci na planeti!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh