Posebni (plavi) Voz - PV

Mon

 
Osoblje foruma
S obzirom da imamo sve sto nam je potrebno za kompoziciju Plavog voza mislim da ga je lako sastaviti.

Lokomotive koje su je vukle su parnjaca iz serije 11 i dizelke iz serije 761 i 666; zadnje dve imamo kao modele u H0.

Znamo da je Jocif Milos napravio vagone kompozicije Plavog voza u H0.
Za prodaju je ponudio set od sest ovih vagona, i to:

1. JZ 2-11 - energetski vagon
2. JZ 2-15 - VIP salon
3. JZ 2-16 - salon predsednika
4. JZ 2-17 - spavaci vagon
5. JZ 2-20 - restauracijski vagon
6. JZ 1-17 - vagon za prevoz automobila

Vagoni su bez interijera pa se prodaju ofarbani sa svetloplavom bojom mada se prilikom narudzbine moze naglasiti
da budu sa transparentnim prozorima ukoliko kupac zeli da ih opremi sa interijerom.

Evo par fotografija:
 

Attachments

  • PV kompozicija 05.jpg
    PV kompozicija 05.jpg
    184 KB · Pregleda: 223
  • PVsetx6.jpg
    PVsetx6.jpg
    325.6 KB · Pregleda: 221

Mon

 
Osoblje foruma
damir661 kaže:
...Jel su to samo MD kola za automobile ili još nešto?

Jesi li na ovu kompoziciju mislio Damire?
Ja mislim da ova ne ide u prodaju, jedino znam za onaj set x6 vagona...
 

Attachments

  • PV kompozicija 03.jpg
    PV kompozicija 03.jpg
    74.8 KB · Pregleda: 129

nepco

Član foruma
Imam neke fotografije unutrašnjosti plavog voza, koje bi se mogle iskoristiti za izradu unutrašnjosti.
Prva slika je forografija voza u sumrak, nije baš dobrog kvaliteta dok su ostale fotografije iz salona, konferencijskog vagona kako i Titove spavaće sobe.
 

Attachments

  • 00 - Vagoni Plavog voza.jpg
    00 - Vagoni Plavog voza.jpg
    211.4 KB · Pregleda: 77

SHUCA

Poznati forumaš
Kompozicija P.V.-a će najverovatnije biti ponovo dostupna publici za
razgledanje i fotografisanje u manifestaciji "Noć muzeja" meseca maja .

Inače stoji u depou P.V.-a u Košutnjaku, ali tamo obezbeđenje NIJE rado gostima ne-ne
 

milošjocif

Član foruma
To ne bi znao.Jedino bi sa sigurnošču rekao,da su prvi i poslednji bili energetski vagoni 2-11 i 2-19.Takođe su bili uvijek zajedno VIP salon 2-15,sa jedne strane kuhinja 2-14 i sa druge Titov salon 2-16.Ako Tita nije bilo na vlaku,onda je 2-16 vagon bio zamenjan sa 2-12 (za visoke goste).To sam pročitao na beogradskom forumu.Kad je bio vlak u Kranju,glavna kompozicija se prilikom povratka nije nikad menjala,samo se lokomotiva kačila na drugi kraj.Drukčije je bilo sa prvom kompozicijom,gdje su se vagoni za aute uvijek prebacivali na kraj,a plavi dio vlaka ostao je nepromenjen.
Inače juče smo u našem kraju dobro obeležili Dan mladosti.U dviju gostionama konobarice pionirke nosile su gulaš na sto,a u kutu je bila slika maršala sa zastavom.Nije baš bilo otmeno ko na tvojoj fotografiji,ali raja se ipak zabavljala.
LP Miloš
 

Mon

 
Osoblje foruma
Onda bi jedna kompozicija sa ovako poređanim vagonima imala smisla :cool: :

0. H0 kompozicija.JPG
.
...
Inače juče smo u našem kraju dobro obeležili Dan mladosti.U dviju gostionama konobarice pionirke nosile su gulaš na sto,a u kutu je bila slika maršala sa zastavom.Nije baš bilo otmeno ko na fotografiji,ali raja se ipak zabavljala.
LP Miloš
BRAVO, ipak je to bio dan mladosti koji je tada bar simbolično nešto vredeo, za razliku od danas.
:palac_gore:
.
 

milošjocif

Član foruma
Nekako ovako ako sastavljaš vlak na modele,koje sam ja uradio.Jedino 1-17 ne ide u ovu kompoziciju ali mi se donekle činio zanimljiv.Stoga bi mogao dodati i jedan četroosovinski R vagon sa niskim stranicama i obojen u plavo,a na njega MB 600,koje radi Brekina-Starmada.
LP Miloš
PS:imam samo razpored vagona za sastav vlaka prilikom posete Elizabete II. 1972 godine.
 

Mon

 
Osoblje foruma
....Stoga bi mogao dodati i jedan četroosovinski R vagon sa niskim stranicama ...
Hmmm... ako je 1-17 automobilski vagon jel ne bi onda Titovog Mercedesa u njega tovarili, a ne u otvoreni R vagon?

Bez razlike na to, kojeg si ti modela uzeo za osnovu tvog R vagona za ovu kompoziciju kolega @milošjocif ?
Jel imaš pri ruci sliku samo tog modela? :cool:
.
 

milošjocif

Član foruma
To je istina,ali na plato vagonu se lepo vidi auto,a uzatvorenom ne.Evo dve slike plato vagona,na prvoj su vagoni,koji su bili u sastavu do negdje oko 1975 godine,a na drugoj je vagon,koji jih je zamenio (bila su dva).LP Milošplato kola.jpg10-topcider01pe7.jpg
 

Mon

 
Osoblje foruma
To je istina,ali na plato vagonu se lepo vidi auto,a uzatvorenom ne.Evo dve slike plato vagona,na prvoj su vagoni,koji su bili u sastavu do negdje oko 1975 godine...
View attachment 98549
Hvala za podatke Miloše! :naklon:
Ja planiram kompoziciju 60-tih tako da mi ovi stariji vagoni odgovaraju.
Sa slike ne mogu da raspoznam, jesu li ti stariji u plavom ili braon bojanju?
.
 

1borna

Veteran foruma
Duško tada još nije imao niti 14 godina kad je napravio tu lijepu sliku!
(bit će da osiguranju vlaka kao dječarac nije predstavljao prijetnju)
Nadam se da mi neće zamjeriti ako pokažem još jednu njegovu sliku iz toga doba?
07xpQMowYgbtsNS8cbkr4j02Pp_HCQt5tS4FQDcAq08HALA386eyFAAuC2UD5VTObj1uDqc7jjz6sFqfc6EdVGb9KD8MaEdTowQoNpltCAX9dAwVj4IaBmfnTCMysz0lZiHHo3lzr9xi1LYkdQ3sLulYMwQ-wnZ9D6edHMprxR7civSbv2GzhTsuJbiuzXEFPN1OUmYH0emeOAeEuhgff3TCHMcmGtD5YuD6ZTMJXFKhO31EWzyNLVQUc6yV0Em4i9cfc1JolCYCl2AQHcy02vDg-4giefFu5xSrftY0NhRu37c25FeyiA6v4pordGJDoff-YAPd8YZ9B5SkOZfQKY6p-cd36OYhJLDNKOE6IROS3k5aScwfH0KpADtc3vhN8IAvo2eBLU76R8fvAztc7k1QdGDTMGubMnyN2L3MzWQcN0bLYaRRdDxSVbH3LWBntd-6PEBL0J8w7OwQmw2m1fXSKTLgwlctL2oV0H2pPOpwB2NvsXfwClukVvYUBFsODoLlF0Jao4jCAeNnM3FhHT__SUfyEcm-8Hn75RakwPXzolWgcGHiE7pDyNOZuxU5D29zfJ1e9No846olp64sIhml2VCKera7MNXqYjMU=w958-h639-no


Gospodin Brajković imade na svome blogu još zanimljivih priča o željeznici, izdvojio bih onu o
Zelenom vlaku "Arena".....
 

Mon

 
Osoblje foruma
Stari dvoosovinci su bili zelene boje.Ja sam uzeo vagone od Flm. art 5227,koji mi djeluju najsličnije.LP MilošView attachment 98565
Sviđa mi se ovaj zadnji vagon pa me interesuje koju si oznaku stavio na taj model, Miloše?
Jel imaš možda pri ruci fotku oznaka ili celog vagona na kojoj se oznaka bolje vidi?
P1010239.JPG
PS: jesi li stražarsku kućicu sam napravio ili je uzeta sa nekog od postojećih modela vagona?
.
 

milošjocif

Član foruma
Ti vagoni su po mome imali oznake od 1-07 do 1-16,pa sam stavio jednu od tih.Nemam slike osim one od par postova ranije,pa možda uopšte nisam u pravu.Kočničarsku kučicu sam sam napravio,jer nisam imao ništa drugo pri ruci,inače bi mogao staviti koju od Pika.Pazi,taj vagon je drukčiji od ostalih,jer ima več napravljen "balkon".
LP Miloš
 
  • Like
Reactions: Mon

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh