Posebni (plavi) Voz - PV

zglajzan

Poznati forumaš
Supporter (2019)
Supporter 2020
Jel se može još nabaviti vagoni PV-a @milošjocif ? I još jedna za mene enigma, šta radi stari schurzenwagen u kompoziciji PV sa engleskom kraljicom? Da ju Tito nije provocirao njemačkim trčečim materijalom? Imam još enigmi ali to ću rješavati na fizio terapiji ( ha ha možda je psiho):eek:
 
  • Like
Reactions: Mon

Tanka vatra

Član foruma
Jel se može još nabaviti vagoni PV-a @milošjocif ? I još jedna za mene enigma, šta radi stari schurzenwagen u kompoziciji PV sa engleskom kraljicom? Da ju Tito nije provocirao njemačkim trčečim materijalom? Imam još enigmi ali to ću rješavati na fizio terapiji ( ha ha možda je psiho):eek:

Mislim da ne.Taj Schuerzenwagen je bio sastavni deo prve garniture Titovog voza.Kao što je poznato,taj posebni
voz je bio sastavljen od različitih vagona,zbog čega je i napravljen Plavi voz,a vagoni prvog voza ustupljeni na
raspolaganje raznim železničkim institucijama.
Tako je bio slučaj i sa "našim" Schuerzenwagenom,što prikazuje i priloženi snimak.
 

Attachments

  • Clip_114.jpg
    Clip_114.jpg
    190.5 KB · Pregleda: 50

nik

Veteran foruma
Mislim da ne.Taj Schuerzenwagen je bio sastavni deo prve garniture Titovog voza.Kao što je poznato,taj posebni
voz je bio sastavljen od različitih vagona,zbog čega je i napravljen Plavi voz,a vagoni prvog voza ustupljeni na
raspolaganje raznim železničkim institucijama.
Tako je bio slučaj i sa "našim" Schuerzenwagenom,što prikazuje i priloženi snimak.
:naklon:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh