POSIT "Pokretna betonara" - specijalni vagon

NClight

Hybernated
Samo jedna slika ( i to lošija) i nešto teksta dovoljni su mi da se popalim za ovo čudo vagonske tehnike i opreme >:)
25.03.2010
Vagoni za posebne potrebe - serija U
Novoizgrađeni vagon serije Uk-zž izrađen u Čakovečkoj radionici željezničkih vozila - Mobilna betonara - napravljen za potrebe poduzeća POSIT

Foto: Nenad G. za http://www.vlakovi.com

Ukoliko netko ima više slika, u boljoj rezoluciji i sa detaljima, molim neka me kontaktira na PP ili ih postavi ovdje...

Izgleda da će za ovo biti potrebno:
1. Stariji model Arnoldovog Rungenwagena sa ili bez platforme ili jedan Roco, Fleischmann, Trix... (traži se odgovarajući N ali i H0 model vagona ;) a može i TT :razz: )
2. Kamion beton-miješalica
3. plasticard, žica, štapići...
4. jednostavno bojanje u žuto/crveno
5. decali sa CRNIM otiskom slova i brojeva (napokon!)
6. puno živaca i volje

Vaše mišljenje?
 

Attachments

  • uk-zz.jpg
    uk-zz.jpg
    154.3 KB · Pregleda: 497

nik

Veteran foruma
To je, koliko vidim, DRG "Stuttgart" sa ručnom kočnicom (platforma) kojem je zatvoren "šupljikavi" pojas ispod stranica (obratna situacija nego kod HŽ Kgs vagona iz susjedne teme) i "ošišano" sve suvišno sa strane (uz još poneke modifikacije).

Fleischmann 5257 (H0)

fleischmann5257.jpg


101042075.jpg


Fleischmann 8257 (N)

images


FL_8257.jpg


U N-u ima Wikingov mikser:

selection_detail_462.1.jpg


...a u H0 Herpa ili Kibri.
 

NClight

Hybernated
Fala nik!
E, sada naći odgovarajuće fotke ove rijetke zvjerčice i smisliti kako postaviti dekale i ofarbati sam bubanj miješalice... to mi se čini najtežim dijelom uz skidanje viška meterijala sa stranica vagona.
Ideje?
 

vule

Poznati forumaš
u nedostatku potrebitog vagona,krenul sam u preradu sa "mehanom"
mixer031210002.jpg

mixer031210003.jpg

rasturil sam neki mikser igračku,možda nije baš u mjerilu......
mixer031210004.jpg

izrezal stranice vagona(tvrda plastika)
mixer031210001.jpg

nastavak sljedi......,nije nešto,ali na nečemu se mora vježbati
 

vule

Poznati forumaš
nije vjerna kopija orginala,ali mene zadovoljava,zezaju me dekali,omjer slova ,uz dosta vježbe bude nekaj
betonara311210006.jpg
 

NClight

Hybernated
Evo još sličica, zahvaljujući portalu http://www.vlakovi.com
Autor nije poznat, no ukoliko nas prati, zamolio bih da se javi da ga potpišemo te pošalje još poneku fotkicu detalja :palac_gore:







Foto: www.vlakovi.com (pretraga: uk-zz)
 

Attachments

  • uk-zz1.JPG
    uk-zz1.JPG
    87.3 KB · Pregleda: 111
  • uk-zz_2.JPG
    uk-zz_2.JPG
    96.4 KB · Pregleda: 101
  • uk-zz_3.JPG
    uk-zz_3.JPG
    98.7 KB · Pregleda: 100
  • uk-zz_4.JPG
    uk-zz_4.JPG
    81 KB · Pregleda: 101
  • uk-zz_5.JPG
    uk-zz_5.JPG
    86 KB · Pregleda: 111
  • uk-zz_6.JPG
    uk-zz_6.JPG
    85.8 KB · Pregleda: 101

wiggum

Veteran foruma
Taj vagon je dosta često (gotovo uvijek ako nije u upotrebi) u Čakovcu. Nedavno su radili nešto na kranu.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
svidja mi se vagoncic pokusacu i ja da ga izradim nasao sam pre neki dan jednu betonjerku(kamion)bez tockova i samo da iskopam vagoncic pa cu okaciti slike!
 

Damir

 
Osoblje foruma
brojcile kaže:
svidja mi se vagoncic pokusacu i ja da ga izradim nasao sam pre neki dan jednu betonjerku(kamion)bez tockova i samo da iskopam vagoncic pa cu okaciti slike!


Kad je ta zamisao u tvojoj glavi uopće ne sumnjam u kvalitetu izrade :!:
Brojcile ti si majstor No:1 :palac_gore:
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Posedujem jednu takvu dizalicu ako je sutra ne prodam na berzi moracu je preraditi.. Vule jel postoje neke druge boje ove dizalice nesto mi se bela ne svidja? Gde si nasao ove slike?
 

vule

Poznati forumaš
nastavak rada na pratečem vagonu dizelice
vagondizalica020.jpg

vagondizalica019.jpg

vagondizalica021.jpg

sad treba finiširanje ,ograde i sl.,ali zbog proljetnih radova u goricama bu malko stalo
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh