Potrebna pomoc oko V300 Krauss Mafei

ciba1988

Član foruma
Imam jedan problem, kupio sam V300 koja je pripremljena za dekoder ali postoji jedan problem!
Kako da je otvorim??? Deluje smesno ali nije, sve je povezano putem zabica i ispod lokomotive kada se okrene ima 4 srafa koje kada odvrnes trebalo bi lako otvoriti lokomotivu! Ali nece, ili postoji jos neki za koga ja ne znam ili nisam video. Nadam se da sam izneo svoj problem na jasan nacin i zahvaljujem se svima ko zna nacin otvaranja ove lokse.
 

ciba1988

Član foruma
Sto se tice slika postavicu ih sto pre budem mogao, slike sa telefona su lose! Model je Lima u HO HL2005.
 

saki

Novi član
Imam jedan problem, kupio sam V300 koja je pripremljena za dekoder ali postoji jedan problem!
Kako da je otvorim??? Deluje smesno ali nije, sve je povezano putem zabica i ispod lokomotive kada se okrene ima 4 srafa koje kada odvrnes trebalo bi lako otvoriti lokomotivu! Ali nece, ili postoji jos neki za koga ja ne znam ili nisam video. Nadam se da sam izneo svoj problem na jasan nacin i zahvaljujem se svima ko zna nacin otvaranja ove lokse.
pogledaj da nema na krovu sraf sa ravnom glavom
 

1borna

Veteran foruma
Već sam pisao o tome ali mi nije teško ponoviti- pogledaj na http://www.bahnwahn.de/limadb230/Modellubersicht/modellubersicht.html
innenblau.JPG
innenrot.JPG
front.JPG

Oprez, zubčanici u postoljima su slabi i lako dolazi do pucanja/gubitka zubi a onda niti jedan zubar ne može pomoći!
Dakle nikako ne gurati lok, naglo mijenjati smjer ili preopterećivati ju.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Dok čekam dijelove za završetak dvije Slavkove lokomotive koji nikako da stignu....

Malo sam radio na Limina V300 koja je katastrofalna lokomotiva s zanimljivim tehničkim rješenjima. Izgleda kao da je netko za vrijeme pauze inženjerima mijenjao nacrte.
@1borna je u pravu....
Otvara se s dosta muke. Najbolje trzalicom za gitaru jer se ne može oštetiti plastika. Nikako šerafcigerom što je ustaljena praksa pa se onda vide tragovi otvaranja.
S druge strane motor i sjedište jako dobro napravljeni. Prozori debeli puni ljepila... It'd itd
Ja sam ju digitalizirao i malo preradio iz fore. 3polni motor je užas.

Evo brzinske prerade upravljačnice... Ionako se ne vidi...
IMG_20201101_163307.jpg

Screenshot_20201101_164605.jpg
Stiren
IMG_20201101_012714.jpg

IMG_20201101_163425.jpg

IMG_20201101_163201.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh