Poziv za JŽ 62 by Crhav....

alsbgd

Član foruma
U prepisci sa gospodinom Velimirom, rekao mi je da bi se ponovo uradile plocice
za jz seriju 62 potrebno minimum 10 ljudi da se javi, da bi se krenulo u
reprint ovih plocica.
Tako da je Velimir pozvao sve ozbiljne interesente za 62-jku da mu se jave...

Igor.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Evo da stanem u red :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Za one koji možda ne znaju, riječ je o mesinganom modelu u kitu ovakve parne lokomotive:

800px-Zagorska_lokomotiva_062-70_1.jpg


http://en.wikipedia.org/wiki/J%C5%BD_Class_62
 

crhav

Aktivan član
Vidijet cemo mozda i cijena nece biti visa nego samo niza od € 70,00.-!
Velimir
 

Železničar

Poznati forumaš
JZ varijanta naravno!

Jedno pitanje, koji sve dodatni delovi treba da se porucuju, i koliko to odprilike kosta?
Razmisljam i ja da porucim jednu ali moram da vodim racuna o finansijama i zato bi voleo da znam unapred koliko ima dodatnih troskova za delove.

Unapred zahvalan,

Boris
 

crhav

Aktivan član
Sto se tice troskova racun za material sto treba posebno naruciti (Weinert D, i Mainlytrains UK) je oko € 140,00.-
Evo liste materijala;



Uploaded with ImageShack.us

Sto se tice set-a jektovanih plocica cijena bi bila oko € 50,00.- . Mozda vec sutra mogu potvrditi cijenu!
Velimir
 

Železničar

Poznati forumaš
Uf, pa to i nije puno s obzirom na broj dodatnih delova.
Znam da je za seriju 06 bilo dosta vise posebnih delova i to je naravno kostalo daleko vise.
Ali da vreti svaku paru to je sigurno, pogotovo na kraju!

Iako bi zaista voleo da se i ja pridruzim ovoj akciji, ali budzet za sledecu godinu je dosta opterecen (Mimara, Jugoslavija Ekspres, 60 m flexa, 25 skretnica, struja, i jos dve vrlo specijalne lokomotive unikati ali o tome vise drugi put) tako da se bojim da cu morati da ostavim 62 za neki drugi put, iako se jos uvek dvoumim.
Sve u svemu, javicu ako se ipak odlucim da porucim i ja jedan primerak.

Pozdrav,

Boris
 

crhav

Aktivan član
"Baza" modela je americka lokomotiva ali se moze sa sitnim modifikacijama naraviti i DD!
Velimir
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh