Predstavljamo proizvođače cestovnih vozila: Herpa Military

Mon

 
Osoblje foruma
Neznam kakva iskustva imaju ostale kolege sa modelima Herpa Military međutim ja sam veoma iznenađen, negativno, za sada. :(

Naručio sam i dobio model ZIL-a 131 u 1:87, kupljen iz web-brodavnice u SWE iz koje dugo vreme nabavljam hobby-potrebštine.

Model uopšte ne deluje da je nov nego da ga je neko sastavio iz kit-a pritom uopšte ne vodeći računa da ga bar lepo i pažljivo zalepi.
Deo krova iznad vertobranskog stakla je oštećen, nedostaju delovi kao što su brisači i retrovizori, ispod haube umesto motora su "spakovana" dva točka nekog drugog tipa kamiona na koje je zalepljena čitava kabina i prednji deo kamiona.

Napisao sam mail prodavcu sa pitanjem jesam li ja to dobio novi ili upotrebljavani model i prosledio mu slike koje i vama ovde prezentujem.

Dok se prodavac ne oglasi, pogledajte slike; model uopše ne liči na Herpu na koju smo svi mi navikli već na neku rezinu livenu u nečijem podrumu, što najverovatnije i je. :palac_dolje:

0DSC03986.JPG 0DSC03987.JPG 0DSC03992.JPG 0DSC03999.JPG
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zil 131 od Herpe..
Od prije imam i one od R&K il kako se vec proizvodjac zove..
Meni se cine identicni..
Smeta me sto je sve sljepljeno..kao da nije Herpa.. nemozes nis rastaviti ni odvojiti :(
A trebam ih par u dijelove...

Slike Herpinog;
View attachment 76602 View attachment 76603

@Mon ja sam o ovome pisao i sumljao prije 4 mjeseca..

Neki zakljucak onako.. napamet.. cini mi se da su uzeli stare alate od nekih istocno njemackih proizvodjaca.. ili koga vec..
To je onaj R&K..
A tehnologija je ta da je spajanje ljepljenjem.. i to je epilog ..
Da u ovom slucaju ni Herpa nije vise Herpa :(
Mada iskreno .. ovaj tvoj je dobro sfušaren..
Koda je netko pijan ljepio ..
 

Mon

 
Osoblje foruma
Nemogu sve da pohvatam @djzlaja tako da mi je tvoj post o ZIL-ovima promakao.

Ali čak i da mi tvoj post nije promakao, pošto je ovo jednini ZIL 131 u 1:87 na tržištu (jedino ako sada Nik odnekud ne iskopa neki drugi model :hihihi: )
bio bi primoran da kupim ovaj model takav kakav je.

Ja ću ga ionako prerađivati pa ću probati da ga malo bolje sredim ali ukoliko je još neko zainteresovan za ove Herpa Military modele onda je najbolje da ukoliko ima mogućnosti
sam ode u prodavnicu i pre nego što ih kupi, uzme ih u ruke i proveri u kakvom su stanju, a ne da ih naručuje preko NET-prodavnica. :djed
.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
pošto je ovo jednini ZIL 131 u 1:87 na tržištu (jedino ako sada Nik odnekud ne iskopa neki drugi model :hihihi: )
bio bi primoran da kupim ovaj model takav kakav je.
.

Ima proizvodjac R&K koji je u malim serijama proizvodio ove kamione... (po meni su identicni..
Postoji jos par ovih "hand made" ZIL ova po ebay od nekih prodavaca.. al ovaj Herpin je trenutno ili u rangu s njima ili mrvicu i bolji ;)
Jedino znam da je bilo u ponudama prije davno, rastavljenih ovih kamiona u setovima za sklapanje (sto je dobra opcija za one koji bi preradjivali)

@Mon kako si razdvojio ove poljepljene dijelove??
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Skalpelom sa tanjim nožićem sam ulazio između dva zalepljena dela i "sekao" lepak.
.
uh imaćeš priličnog posla da to sve dovedeš u red.
Da li to samo na tom modelu ili je to uobičjeno?

Što te dvije gume rade ispod haube? drže razmak?
Sad moraš nabaviti i boju i dekale... osim ako nećeš to priliriti nekim weatheringom :)
 

Mon

 
Osoblje foruma
...Da li to samo na tom modelu ili je to uobičjeno?
Neznam još ništa Kameni,
radnja iz koje sam kupio model je ove moje fotke i upitnik poslala Herpi pa sada čekamo odgovor na pitanje o kvalitetu ovih "Military" modela.
Ali ako je i djzlaja još ranije primetio da nisu kako treba onda je izgleda uobičajeno da se ovi problemi ponavjaju kod svakog od tih modela. :(
.

...
Što te dvije gume rade ispod haube? drže razmak?
Sad moraš nabaviti i boju i dekale... osim ako nećeš to priliriti nekim weatheringom :)
Te dve gume drže čitavu kabinu i haubu na model! Da nema njih hauba i kabina bi sjeli direktno na točkove! :fp:

Planirao sam da ga prerađujem tako da ga moram malo srediti pre novog farbanja.
Bilo bi dobro i da mu skroz ogulim ovu boju i očistim od lepka.

@SHUCA , koji je ono rastvor iz "kućne radionice" pomagao pri skidanju boja sa modela? :hmmm:
.
.
 
Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ali ako je i djzlaja još ranije primetio da nisu kako treba onda je izgleda uobičajeno da se ovi problemi ponavjaju kod svakog od tih modela. :(

Te dve gume drže čitavu kabinu i haubu na model! Da nema njih hauba i kabina bi sjeli direktno na točkove! :fp:
.
Ja svog nemogu rastaviti.. strah me da se potrga sve.
Al se nazire malo guma iza zastite blatobrana..
Tako da s sigurnoscu skoro.. mogu reci da je to kod svih modela..

Moj je zaljepljen korektno i nema ovih gresaka kao u Mon-a.. (iako se nazire na spojevima ljepilo)

Al sta je tu je...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ja svog nemogu rastaviti.. strah me da se potrga sve....Moj je zaljepljen korektno i nema ovih gresaka kao u Mon-a.. ...
Ukoliko ti ostaje u vojnu varijantu onda možda i nema potrebe da ga "čerupaš" Zlajo.
Ali ako se odlučiš da ga prerađuješ i s' tim rastavjaš budi spreman na lom. :neznam:
.
 

nik

Veteran foruma
To su modeli koji su se davno prodavali kao plastični kitovi pod brendom MAC.

ZIL 131 sa ceradom je u 1:87 imao kataloški broj 87017 a sa radionom 87018.

Kada se korektno sastavi izgleda ovako.
187-nva-zil-131-transport-38457.jpg

http://www.fahrzeugbilder.de/bild/m...rmee/38457/187-nva-zil-131-transport-und.html

Osim toga HAULER pod brojem 87004 nudi jetkane mesingane dodatne dijelove za ovaj model.
HLR87004.jpg


Onaj gore od Herpe osim što je loše sastavljen ima kotače od ZIL-a 157... :mamurluk:
 
Last edited:

hyperion

Veteran foruma
Kratak napola OT:
Mada iskreno .. ovaj tvoj je dobro sfušaren.. Koda je netko pijan ljepio ..
Jednako je kod Siku modela. Kad sam nabavio nov šleper s jahtom, neki detalji nisu tako precizno napravljeni kao što su bili na prvom (plava crta, farovi na kamionu, propeleri...). Na jednoj jahti je čak plastika negdje pritisnuta. Žao mi je da nisam kod prvog provjerio gdje je napravljen, u Njemačkoj ili u Kini.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
"Red " je nas stari znanac.. Mon je jednom i spominjao ovog prodavaca.. inace jedan je od par njih prodavaca koje cesto listam i posjecujem... :)

Ima ovih par Ukrajinaca prodavaca na ebay-u, koji prodaju "klein serije" rucni rad il sta vec (slicno ih deklariraju a ima najmanje 3-4 prodavaca iz Kijeva)..
Nemogu da skuzim foru.. al imaju dobro pokriven "istocni blok" modela koji su bili na ex Yu prostorima a koje nema nigdje drugo za kupiti..
Vidio sam i par feedbacka nezadovoljnih kupaca na kvalitet modela ...al ja cu svakako ostaviti dobru lovu kod njih .. jer alternative nema za modele koji mi trebaju..
 

Mon

 
Osoblje foruma
Da sam sebe citiram:
...radnja iz koje sam kupio model je ove moje fotke i upitnik poslala Herpi pa sada čekamo odgovor na pitanje o kvalitetu ovih "Military" modela....
Herpa je obavestila prodavca da je model ZIL-a rasprodan i da oni nemaju rezvnih delova za te modele. O kvaliteti izrade i "onome" na mojim fotkama ni jedna-jedina reč.
Dobra strana u svemu ovome je da će mi anulirati cenu koju sam platio za ovaj model pa će mi on ispasti besplatan - platit ću samo poštarinu.
:)
.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Cuj rasprodala??
Ja cu kupit jos koji.. sta cu trebaju mi :)
I takvi kavi jesu :(
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh