Prerada EMD G22CU u G26C (JŽ 664) Ličanka (HŽ 2062) - NATJEČAJ

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Poštovane kolege...
Da nebi dalje "mudrovali" u vezi tog modela želim napisati samo to, da sam ja to objavio striktno na želju onog, koji ga je napravio i nemam nikakve veze s tim.... Za sve daljne informacije u vezi tog modela, se molim obratite onome, koji ga je napravio...
L.P.

E pa @mmatja onda tako odmah i reci..
;)
Vidim ja sad.. nije slucajna ni tema ni nacin ni stil "prezentacije" il sta je vec ovo trebalo da bude..

Evo necu ja vise "mudrovat" iako vidim da je ustvari inicijalna namjera i bila stavljanjem ovih slika "mudrovanje treće vrste"..( od onog tko te zamolio da objavis ..nemislim na tebe)

A iz svega se ne vidi idalje tko je stvaralac uradka.. ZES ili kolega koji nije na forumu ...a i to nisi naveo.. To "lendavska radionica" generalno neznaci nista nego je bas nadmudrivanje i mudrovanje ;)
Lijep pozdrav i ugodan dan zelim
 
Last edited:

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Model digitalan sa zvukom sam čuo da je oko 450 eura
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Sini iz Slovenije u nekoj kombinaciji sa ZES - om , u odnosu na ZES koliko sam razmio je detaljniji kalup ( filigranskiji ), decoder ne znam ali u odnosu na starije modele od Sinija ( gdje je zvuk odličan ) , kaže sam Sini da su još poradili na tome ( nešto se čak priča i o iskrenju kod kočenja i još nekim detaljima )
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Sini iz Slovenije u nekoj kombinaciji sa ZES - om , u odnosu na ZES koliko sam razmio je detaljniji kalup ( filigranskiji ), decoder ne znam ali u odnosu na starije modele od Sinija ( gdje je zvuk odličan ) , kaže sam Sini da su još poradili na tome ( nešto se čak priča i o iskrenju kod kočenja i još nekim detaljima )
Ma ja sam mislio da to neka firma proizvodi..450e jooojjj:oto je puno novaca mislim da ne ispadne da sad sabotiram prodaju ali uffff! Mnogo je kume;)..znam da rucni radovi vrede dosta!
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Pitanje je od čijih dijelova i na koji način je nastao ovaj model, jer se po drugim forumima piše nešto malo drugačije. ...:harakiri
Čijih djelova? Roco postolja, mesing frem, roco pogon i Sinijeva prerada zes-ovog sanduka. To sto je preradio sanduk, to je stvar njih dvojice a sav posao je odrađen odlično. Sva vrata, rešetke su od mesinga kao i ostali detalji.
Dalje nemam pojma.
 
  • Like
Reactions: 81i

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Slažem se da je 450€ puno novaca, ali taj stroj vjerojatno ima neku kalkulaciju i kako se do te cijene došlo. Zasigurno veliki dio modelara neće moći to po toj cijeni sebi priuštiti jer im bude preskupo. S druge strane, ne vrijedi gledati samo koliko to košta, jer svaka prerada i dorada je skupa. Meni se često događa kad prodajem svoje prerade da čujem kako je to skupo. Nikog ja ne tjeram da kupi moj uradak, ali mi ne pada na pamet da nešto napravim, uložim i onda poslije prodajem ispod cijene. Cijena lokomotive je vjerojatno opravdana, a svaka roba ima kupca pa će ih biti i ovdje.
Drugo što ne razumijem je objavljivanje fotografije modela pa skrivanje tvorca. Ako je "netko" želio da se fotografija objavi na forumu, onda svakako treba biti spreman i odgovoriti na pitanja članova foruma koje interesira taj model i možda način izgradnje i komponente. Naravno, ne otkrivati "male tajne" zanata, ali približiti predmet - svakako. Sasvim je prirodno da članovi foruma u dobroj namjeri žele znati više osim same činjenice da ju je netko napravio i da bi se mogla kupiti. Valjda je zato i objavljena fotka da se vidi kako se to može nabaviti, po toj i toj cijeni. U nekoj mjeri razumijem da se možda malo htjelo marketinški "zagrijati" modelare s nečim novim, pa onda kasnije možda ići u detalje, ali, na žalost, ispalo je nedajbože nekaj pitati.
Cijenim što si podijelio fotku s nama iako ne znamo je li model dio tvog parka ili želiš pokazati novi proizvod svima interasantan. Bilo kako bilo, poštovani mmatja ispadaš samo nečiji poštar, a vjerujem da ti to nije bio cilj. Ja izuzetno cijenim tvoj rad i rezultate, ali ovo je loše odigrano.
Treće, ali ne najmanje bitno, iskreno pohvaljujem rad majstora (bilo da je jedan ili više njih) koji su radili model. Već po samoj fotki se vidi precizan i temeljit posao, mukotrpan i financijski zahtjevan i to svakako treba poštovati. Vidi se da se radi o lokomotivi koja je po fotki bolja od svega dosad viđenog, a i vuče dobro.

Šteta što je sve skupa ovako ispalo, ali to je ishod loše režije...
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Čijih djelova? Roco postolja, mesing frem, roco pogon i Sinijeva prerada zes-ovog sanduka. To sto je preradio sanduk, to je stvar njih dvojice a sav posao je odrađen odlično. .

Džabe ti takav rad, ako te drugi optužuje za taj model da si mu maznuo i preradio kučište bez njegove dozvole!:crazy:
Nešto tu očito ne štima i fer je da i drugi znaju....
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Džabe ti takav rad, ako te drugi optužuje za taj model da si mu maznuo i preradio kučište bez njegove dozvole!:crazy:
Da, obradi ga, poboljša i nije uredu.
hmmm
 

mmatja

Poznati forumaš
....Bilo kako bilo, poštovani mmatja ispadaš samo nečiji poštar, a vjerujem da ti to nije bio cilj. Ja izuzetno cijenim tvoj rad i rezultate, ali ovo je loše odigrano....
Ne znam šta tu nije jasno...:neznam: Lijepo sam napisao, da sam te fotke stavio samo zato, jer me je Sini zamolio. A zašto ih nije stavio sam, to morate njega pitati...A da sam ispao samo kao poštar, to ti moram potvrditi.... Sa svim ostalim nemam nikakve veze i neču da ih imam...Neznam zašto onda smatraš to kao neku lošu igru...:neznam:
L.P.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Stvar je u tome da je ZES (kojeg većina znamo) Siniju (kojeg isto većina znamo) napisao ovo na MV forumu:
Bravo Sini!
Kučište koje si ponosno pokazao i preuredio je MOJ model koji sam ti posudio da napraviš kalup i original vratiš!!!!! Očito je da si ga prisvojio bez moje privole i još se hvališ sa njim. No što je, tu je: tko mi je kriv da sam se družio sa čovjekom kao što si ti. Trebalo je vjerovati člancima iz drugih foruma.

E sad, što je bilo između njih dvojice to nije naša briga, tj. nadam se da će to riješiti na obostrano zadovoljstvo. A ako su surađivali, valjda će dijeliti i dobit od moguće prodaje te (ili tih) lokomotiva? To bi bilo pošteno, ako je već stvar "zajedničke proizvodnje".

No ako se naš forum koristi za reklamu i moguću prodaju, pošteno je da mi članovi znamo što se nudi i kojeg je roba porijekla.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Tako je, a usput, kao što rekoh, nemamo mi te godine za dočekat nešto gotovo po narudžbi :). Nisam zao, samo sam realan :)

Šta bi sad recimo lendavska delavnica modelov da ja dođem i i stavim 4500€ na stol i kažem "želim 10 komada ličanki JŽ 664 0XX"!? Da usput provjerim i pošto su aranžmani za kriogenu komoru? Da se dam zalediti dok budu gotove? :D

Nema smisla. Prije će ĐĐ iskopati svoje projekte iz 80ih i izraditi 10 malih karavela nego što bih (sa ne znam kojim parama) dočekao 10 ovakvih ličanki tip top gotovih.

Nećemo se lagati, model izgleda vrhunski iako je još u rohbau izdanju. Ali javite mi kad bude tip top gotov, prototip jelte, i kad prvi identični primjerak dođe i ruke nekog naručitelja. Do tada... Tražimo druge izrađivače modela jer imamo samo jedan život na ovoj zemlji :)
 

mmatja

Poznati forumaš
Neznam šta si Vi predstavljate? Ko je uopšte spomenuo da če biti takav model na prodaju. Bit objavljivanja na ovom forumu je bila samo u tome, da se vidi, kako bi trebala ozbiljna i kvalitetna prerada ili ako hočete, izrada modela, izgledati...Nikakva reklama o morebitnoj prodaji nije bila zamišljena... Dali je sad jasno?
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
mmatja kaže:
Neznam šta si Vi predstavljate? Ko je uopšte spomenuo da če biti takav model na prodaju. Bit objavljivanja na ovom forumu je bila samo u tome, da se vidi, kako bi trebala ozbiljna i kvalitetna prerada ili ako hočete, izrada modela, izgledati...Nikakva reklama o morebitnoj prodaji nije bila zamišljena... Dali je sad jasno?
Pa ja, ako ništa drugo, predstavljam ovdje ovu temu koju sam davno započeo raspisujući nadobudni "natječaj" modelarima koji bi mi iz EMD G22CU lokomotive izradio EMD G26C, odnosno Ličanku JŽ 664, koju Vi kolega ovdje prezentirate sa HŽ svijetlima i klimom! Dakle, ako ne predstavljate ovdje model za "morebitnu" prodaju onda ste fulali temu skroz, jer ja i dalje tražim, a to stoji još uvijek u naslovu teme, kvalitetno izrađen model JŽ 664 koji ću moći naručiti i kupiti. Je li onda ova prezentacija ima poantu "a vidi šta ja imam a ti nemaš :p " ? :D
 

mmatja

Poznati forumaš
Pa ja, ako ništa drugo, predstavljam ovdje ovu temu koju sam davno započeo raspisujući nadobudni "natječaj" modelarima koji bi mi iz EMD G22CU lokomotive izradio EMD G26C, odnosno Ličanku JŽ 664, koju Vi kolega ovdje prezentirate sa HŽ svijetlima i klimom! Dakle, ako ne predstavljate ovdje model za "morebitnu" prodaju onda ste fulali temu skroz, jer ja i dalje tražim, a to stoji još uvijek u naslovu teme, kvalitetno izrađen model JŽ 664 koji ću moći naručiti i kupiti. Je li onda ova prezentacija ima poantu "a vidi šta ja imam a ti nemaš :p " ? :D
Ako je tako i tebi taj moj post sa slikama modela smeta, ovda nek moderatori otvore posebnu temu sa istim naslovom ali bez naznake "NATJEČAJ" i to lijepo sa svima postovima koje su nastali u vezi tog predstavljenog modela, prebace tamo, i nikome ništa...
L.P.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
mmatja kaže:
Ako je tako i tebi taj moj post sa slikama modela smeta, ovda nek moderatori otvore posebnu temu sa istim naslovom ali bez naznake "NATJEČAJ" i to lijepo sa svima postovima koje su nastali u vezi tog predstavljenog modela, prebace tamo, i nikome ništa... L.P.
kolega odluči se jesam li "ti" ili "Vi" :D

Ne smeta mi ništa, naprotiv! ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh