JŽ 643 - Prerada ROCO D 10700

chachak

Član foruma
Sticajem okolnosti, malo sam se oprobao i u H0 preradama. Takva je bila narudzbina, a ja nisam
mogao da odolim izazovu. S jedne strane, lakse je raditi, naravno, nego u N-u jer je sve skoro duplo
vece, ali s druge strane, mnogo vise je detalja pa je zahtevnije.
Osnova je bila jedna ROCO-va D10700 koja je izvadjena iz seta i bilo je dosta toga za preraditi, ali
na kraju sam bio zadovoljan.
Evo na kraju kako je to izgledalo.

ROCO set.jpgP1000804-1.JPGP1000810-1.JPGP1000813-1.JPGP1000814-1.JPG
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ukrade mi ideju Chachak ali posto je model odlicno ispao, oprastam ti!

Lepotica je super, bravo majstore! :palac_gore:
 

IVANS

Član foruma
imao sam prilike da je vidim na berzi, i kao sto se na slikama vidi, prerada je izuzetna. Sve pohvale. Trebalo bi mozda naglasiti i da su takve oznake nosili prvi primerci koji su pojavili u nasem voznom parku, i to pre nego sto su poceli da se proizvode kod nas.
 

chachak

Član foruma
Hvala na pohvalama!
Da, zute trake su dekali, ostalo je tampon stampa. Jedino su oznake na kabini kombinacija: tampon štampa
na mat crnoj samolepivoj foliji tako da ima i treću dimenziju i odlično imitira pločice.
 

Davor

Veteran foruma
Chachak, odličan posao. Naročito ti se divim na hrabrosti da se upustiš u preradu jer sam ja zamalo dobio :spank: zbog grešnih misli o mogućnostima prerade Roco Renfe 307 u JŽ Đuru.
 
  • Like
Reactions: Mon

wiggum

Veteran foruma
Chachak, odličan posao. Naročito ti se divim na hrabrosti da se upustiš u preradu jer sam ja zamalo dobio :spank: zbog grešnih misli o mogućnostima prerade Roco Renfe 307 u JŽ Đuru.

Kada smo se već dotakli tog tvojeg slučaja. Kolko je koštala ukupno ova prerada (ne računajući radne sate, već samo radni i potrošni materijal)?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Valjda kantica boje + dekali 22 eura max. ;)

(ispravka: 22 eura, ne 12 kako je bilo pre.)
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pa mislim da smo ovu nedoumicu davno rijesili ???
Tko hoce koliko toliko jeftinije proci ( u ovom slucaju cca 40 do 50 EUR) a imati samo vizualno domaci model => PRERADA

Tko hoce ekzagtan model, tko uz svoju kompoziciju vagona od 50 eur po komadu hoce ono pravo...e taj nece ni pomisljati na preradi jer ima SAVRSENSTVO => MOKO :)

Ja nemam te brige jer hocu HZ varijantu pa nemam izbora ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Savrsenstvo MOKOvog modela je za ljubitelje koji zele slovenski vozni park... ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh