Prerada u Eas-HŽ vagon

NClight

Hybernated
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon



Mdaaaaa... dovoljno slično i puuunoooo bolje od onog na vagonu za preradu... :plaza:
A sada, masakr motornom pilom može početi >:D:
 

Attachments

  • f919_12.JPG
    f919_12.JPG
    21.5 KB · Pregleda: 176

NClight

Hybernated
Re: Mogućnost prerade u HŽ vagon

Je, pitanje je dali ih još uvijek nude...i po kojoj cijeni (istina, paket je sa 4 postolja i u različitim bojama)
 

Attachments

  • Dispo 2.jpg
    Dispo 2.jpg
    144.8 KB · Pregleda: 170

polval

Član foruma
17 eur za 4 postolja zajedno sa strafovima za montazu zvuci solidno, a koja je cena postolja kao rezervni deo? Makar da tu treba dodati i kopce, odbojnike itd. Mozda je ipak jeftinije kupiti neki stari 4 os vagon i pocupati ove delove ili kupiti onaj pikov eas pa ga malkice preraditi.

Pozdrav
Tino
 

wiggum

Veteran foruma
Kaj sve treba imati s postoljem koje se kupi da se more staviti na vagon koji treba? ima još kaj osim šrafa?

Jer našel sam Y-25 postolje od mesinga pa me zanima kaj sve još trebam s njim dobiti da bi ga mogel namontirati.

Bi bilo dobro ako je od mesinga? Vagon bude onda pravi fini teški, ali kaj je s trenjem kod osovina kotača? jer ipak je to metal-metal kontakt. Može se spriječiti podmazivanjem vazelinom npr, a ne uljem?
 
A

Anonymous

Guest
Mislim da je to dobar izbor. Masa postolja će omogućiti dobru kinematiku vagona. Mislim da bi osovine mogle biti čelične, a okvir je od mjedi i to je zadovoljavajuće. Bitno je da se dva materijala istih svojstava ne trljaju! U ovom slučaju mali klizni ležaj mjed/čelik ima svojstva samo podmazivanja bez ikakvog dodatnog lubrikanta.
 

KAPO

Poznati forumaš
Dali mesing provodi struju?
Postolja na Piko vagonu su plastična pa ne provode struju.
Izo. kotači neće ništa pomoć. (valjda)
Molim da me ispravite ako sam krivo šta napisao. :crvenilo:
 
A

Anonymous

Guest
OKS kojemu je osovina izolirana od oba kotača će spriječiti kratki spoj struje. Valjda proizvođač vodi računa o tome

Ovako:
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 31
A

Anonymous

Guest
Zanimljivo, uvijek najvažniji odgovor izostane :D

Mislim da sve imaš. Postolje ima provrt i vjerojatno vijak sa sobom. Na vagonu je vjerojatno navoj. Može i obratno. Mislim da neće biti problema u bilo kojem slučaju...
 
A

Anonymous

Guest
Imam vagon, kasnije ću mu skinuti postolja i poslikati...
 
A

Anonymous

Guest
dsc04321resize.jpg


dsc04322resize.jpg


dsc04323resize.jpg


dsc04324resize.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Hm, ja bih ipak prvo pogledao što Piko nudi od postolja za svoje modele, pa eventualno probao njih nabaviti
(zasebno ili u sklopu nekog škartiranog modela koji ima potrebna postolja),
upravo zbog kompatibilnosti u dosjedu postolja na vagon.
 

wiggum

Veteran foruma
Sky kaže:
Hm, ja bih ipak prvo pogledao što Piko nudi od postolja za svoje modele, pa eventualno probao njih nabaviti
(zasebno ili u sklopu nekog škartiranog modela koji ima potrebna postolja),
upravo zbog kompatibilnosti u dosjedu postolja na vagon.

aha, znači svaki proizvođač tjera svoj film. Nema veze ako je postolje npr. Y25 jer tip montiranja nije standardiziran za svaki tip postolja već je standard vezan uz proizvođača.

:??: :uvrnut

Kao i sa svim ostalim stvarima u životu... dobro da je npr USB standard ili DVD..
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Wiggum na žalost je tako ali to ne znači kaj se ne bi moglo upotrebiti postolja proizvođaća A na vagonu proizvođaća B, pitanje je samo kaj to znači, kakve prerade su potrebne...
 

wiggum

Veteran foruma
Gorchi kaže:
Wiggum na žalost je tako ali to ne znači kaj se ne bi moglo upotrebiti postolja proizvođaća A na vagonu proizvođaća B, pitanje je samo kaj to znači, kakve prerade su potrebne...

Slažem se s tim u potpunosti, ali evo konkretno gore su postolja o kojima je riječ. To je još opcija, ali na vagon bi išla baš ova mesing Y25 postolja. Night train je stavil slike gdi se vide postolja kakva su na vagonu tome. Konkretno kak riješiti taj problem da se nadomjeste ti držači s orginal postolja na mesing postolja?

može se sa šrafom, ali postoji možda bolje rješenje?



Presjek vagona na mjestu utora za postolje (na kojem je i malo udubljenje u koje bi mogla stati glava vijka)
Postolje u presjeku
Vijak - mora imti manji promjer od rupe na vagonu jer nesmije tu biti dodira, ali opet nesmije biti prevelika razlika u promjerima jer bi postolje plesalo previše
Spacer- on bi držal vagon na određenoj visini
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pa gle, to bih mogao rješiti sa vijkom, dvostrukom maticom (jedna bi se mogla odviti!) i sa mesing/alu cijevku. Ako budeš išao katkad kroz Sloveniju odi u BTH, Hala D, u Mladi tehnik gdje možeš nabaviti takve mesing cijevke
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh