Prerada u Eas-HŽ vagon

Thommo

 
Osoblje foruma
Znači alati so u biti od Hornbya ? Zapravo se ne čudim ali me zanima kakav je odnos između Hornbya i Evemodel.
@Gorchi, a da vidiš s njima preko "Pego-a" da li su možda zainteresirani za neku limitiranu seriju HŽ i JŽ modela, možda i SŽ i ostalih domaćih ako imaju takve prototipove?

Staviti okrugle odbojnike i postolja koja su najsličnija našima, i imamo relativno točan model jako raširenog vagona.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
To se može nabaviti u raznim bojama, undecorated, koliko vidim:
5ddb8208b4519f00db6f0b15-large.jpg

106153022_131846798541045_3752377721296737285_o.jpg
(izvor facebook)

To bi trebalo upitati ove u Evemodelu, koliko bi bilo i za koliko minimum komada da odrade tisak (ako rade).....
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pored postolja i detalji Electrotren-a i Evemodel-a su malo drugačiji, tako da po mom mišljenju to nisu iste forme:

Untitled-TrueColor-04.jpg

Bilo kako bilo, HŽ vagoni prikazani na fotografijama su Eas, a RENFE vagoni su Ealos, gdje "l" znači " nije prevrtljiv s boka", "o" znači " nije prevrtljiv s čela" (https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/full/dodatni/416483.pdf), i u praksi to znači da RENFE vagoni imaju fiksne čelne stranice, a HŽ vagoni, prikazani na fotografijama, čelne stranice koje se mogu otvoriti, te imaju šarke za otvaranje čelnih stranica, kojih na RENFE modelu naravno nema, i to, isto kao i ostale detalje mehanizma za otvaranje, na modelu po mom mišljenju nije moguće kvalitetno izraditi u »prosječnoj« samogradnji.

2010-03-12_Eas (1).JPG

A nisam još pogledao ni kako izgleda s kočničkim mehanizmom.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Pored postolja i detalji Electrotren-a i Evemodel-a su malo drugačiji, tako da po mom mišljenju to nisu iste forme:
Nekako sam uvjerenja, rekao bih, da su to forme koje su dobivene na temelju jednog recimo Electroten oglednog primjerka,
kineska posla....
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Tukaj je en screenshot iz telefona, ki sem ga naredil takrat.
Moram še najti link.
Na ovom modelu mi pažnju privlače odbojnici, jer su kod KMB-a baš loše odrađeni, a ovdje ovako preko slike izgledaju vidno bolje...
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da, ali kako je s rebrima? U vezi toga, koliko znam, odgovaraju samo Eas vagoni izrađeni u Bremenu, i mislim da ih je nabavil samo ŽTP Zagreb. Je li i neki od ovih Eas vagona bio preuređen u Eaos?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Imam i Eaos slika kol'ko voliš :vrag2:

Kukuljanovo, 6/2011.
2011-06-20 (1).JPG
2011-06-20 (8).JPG

Rijeka, 10/2013.
2013-10-05 Eaos-z #5300 779-5_p1a.JPG

Rijeka, 12/2016.
2016-12-16 (16).JPG

Škrljevo, 1/2018.
2018-01-20 (125).JPG

Kod HŽ Eaos vagona šarke su ostale na vagonu, iako su zavarili čeonu stranicu.
Kad bi cijena vagona bila OK, osobno bih "preživio" nedostatak tih šarki ako bi se dobio Eaos vagon s točnom bojom, natpisima, točnih dimenzija. Eaos je jako brojan u HŽ Cargo floti, po brojevima ima ih preko 1000 komada.
 

wiggum

Veteran foruma
Maloprije prodan Klein Modellbahn 3428 za 137 EUR. Čestitke prodavatelju.

SLO-SŽ
31 79 5950 618-7
Eas-z


Koliko SŽ ima još aktivnih takvih Eas vagona? Da li možda @TV Slovenija ima podatak?



 

Krtica

Novi član
Ako dobro vidim je netko 31.10. dao ponudu od > 137 €, stvarna cifra je nepoznata. A ovi drugi je u toku 01.11. u više navrata dizao sve do 136 €, šta očito još uvijek nije bilo dosta da ga dobije. Nekako van pameti da je netko spreman za E-as SŽ teretni vagon iz starta nuditi više od 137 €. Uz to se našao taj drugi, koji je postepeno ispitivao do koje cifre je onaj prvi išao, odnosno je i taj spreman izkeširati 136 € za taj vagon.
Recimo da je onaj prvi realan i dao svoju ponudu misleći da neće valjda skočiti tolika cijena a ovako imam mira. Dok god nema nikoga drugoga stoji startna cijena i vidiš da je jedna ponuda.
Sad kao prodavač možeš preko posrednika, drugog imena itd. pomalo dizati u malim koracima. Ukoliko nadmaši tog tipa s prvom ponudom, šansa je velika da će on opet malo podebljati kad vidi da ga je netko prešao. Ukoliko ga ne nadmaši, sve super, digao si cijenu i prodavaču dobro.
Uf, koja teorija, treba se početi baviti Ebayom.
 

wiggum

Veteran foruma
137 eur je sigurno prava ponuda, a ovaj drugi sto je dizao i dizao je mozda neki lazan ebay racun. Ali iz ovoga se moze zakljuciti da postoje ljudi koji su spremni dati i vise od 130 eur za vagon.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
na isti način većinom radimo kolega i ja. ja kažem, spreman sam dati recimo 102 eura i toliko se odmah stavi, nekad prođe nekad ne
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh