Promotivni kamion DPŽ-a "Štacion"! ;-)

Thommo

 
Osoblje foruma
Thommo kaže:
VOW!! :ples2:

Do sada prijeđeno: 10 199 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo (22 km)
13.01.2009. Viškovo - Škrljevo - Viškovo (46km)
26.01.2009. Viškovo - Zagreb (166km)
* * * * *
08.02.2009. Zagreb - Delnice - Bukovac - Fužine - Zlobin - Škrljevo - Rijeka - Soboli - Zagreb (342 km)
01.03.2009. Zagreb - Lučko - Hrvatski Leskovac - Brezovica - Sveta Klara - Zagreb (41 km)
02.03.2009. Zagreb - Maribor - Wildon - Graz - Wildon - Maribor - Zagreb (380 km)
08.03.2009. Zagreb - Glogovac - Čehi - Odra - Zagreb (33 km)
24.03.2009. Zagreb - Gornja Pušća - Novi Dvori - Zagreb (65 km)
* * * * *
28.03.2009. Zagreb - Veliko Trgovišće (44 km)
05.04.2009. Veliko Trgovišće - Zabok - Veliko Trgovišće (24 km)
09.06.2009. Veliko Trgovišće - Zagreb - Dallas, U.S.A. (44 + 8992 km)

:palac_gore:

Prenosim post Wille Coyotea s Štacion Foruma:

Malko sam zadocnio ali evo prvih fortki iz Dallasa. Točnije Garland, kojih 50-ak kilometara od Dallasa i tamošnja klupska maketa:

Skromni Europljanin je stigao u Garland, TX. pridružio se američkoj braći, jedino kaj je došel iz budućnosti :D


Kamion prolazi pored interlocking tower-a i ide prema intermodalnom terminalu:


'On The Road Again' - passing the Swift Company processing plant ...


Zasad toliko...bit će još...

O samoj maketi, par detalja...

Upravljačka ploča "malog" ranžirnog kolodvora:


Digitalni sustav je CVP EasyDCC, a ovo su pojačala i ploča s osiguračima:


Budući je maketa poprilična i odlučili su se za bežične upravljače, treba onda i primopredajnike:


I'm William Shattner. Join me next time on more true stories on "Štacion" the Globetrotter...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Wile E. Coyote kaže:
Pozdrav.

Kamion klati Amerikom sve u 16.


Evo ga opet na intermodalnom terminalu, dosta radi u Americi, nema zabušavanja....
 
Last edited:

Thommo

 
Osoblje foruma
Tekst i foto: Wile E. Coyote, Pepper N. Kay
Evo i jedan vjerniji dokaz da je kamion posjetio Texas.

Bez kamiona u prvom kadru, ovo je ta stanica. Garland, Texas.
u3.jpg

Stara građevina koju je sagradila Santa Fe dok je bila ovdje. Danas je to DGNO railroad - Dallas, Garland and Northeastern ... "The Lone Star Spur" ....
DGNO i od milja zovu DINGO.

Ovo je natpis također iz doba Santa Fe, a uz njega i okomito stoji brojka 751. "Mile marker" označava koliko je ova stanica udaljena od matičnog grada Santa Fe željeznice, Chicaga, daklem 751 milju.

Potom je kamion malo pokušao po štreki..zaključak...hvali štreku, drž se asfalta.

Sad već zamućenog pogleda od vijuganja po tračnicama, primjećuje nešto u daljini....kaj bi to moglo biti....

Aha...sad je slika bistrija...

...a na slici ljepotica i njena frendica. DGNO GP38-2.
Inače to su ex-Santa Fe makine. Broj 3800 ima nadimak "Molly" i sa svojom frendicom po cijele dane trče amo tamo svakog dana.
Sve DGNO lokse su nekadašnje Santa Fe mašine iz njihove radionice u Cleburne-u, TX, nekih 60 milja južno od
Garlanda. Inače u toj je radionici modernizirano je popravljano gotovo 50% svih Santa Fe diesela.
Prekrasna je slika doći dolje i vidjeti sve moguće diesele svih mogućih shema bojanja od jednostavne BN bijelo zelene, preko Santa Fe warbonnet do najnovije BNSF "Swoosh" sheme.

Naravno, i oni imaju Makozlina (ili da velim Litorinu, Gomulku...)

Ovo je ured Kansas City Southern željeznice. Oni kroz grad 4 puta dnevno izguraju teretnjake s više od 120 vagona.

Ova ploča govori kako je naseljavanje u Garlandu počelo 1840.g.

Recimo još ovo: kamion se polako sprema na put u Hrvatsku. Tank je ispražnjen da lakše leti preko bare.

u1.jpg

u4.png

u6.png
Wile E. Coyote: Vozač će pojesti burger i popiti nešto, a valjda i kamion...
Wile E. Coyote: Kamion ulazi u grad s autoceste i ide prema teretnom terminalu. U stopu ga prati oldtimer, dok rulja u nevjerici gleda kakva je to futuristička makina u gradu...
Photos: Pepper N. Kay, Nov. 2009
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Danas je svašta iskakalo u Rijeci i okolici, no naš je Actros sretno stigao u Viškovo. Ali se najprije "provozao" na susretu modelara u Zagrebu!
Foto: Thommo, 21.11.2009. — na lokaciji Zagreb, Croatia

z1.jpg
z3.jpg

:ples2: :palci_gore:

Do sada prijeđeno: 19 419 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo (22 km)
13.01.2009. Viškovo - Škrljevo - Viškovo (46km)
26.01.2009. Viškovo - Zagreb (166km)
* * * * *
08.02.2009. Zagreb - Delnice - Bukovac - Fužine - Zlobin - Škrljevo - Rijeka - Soboli - Zagreb (342 km)
01.03.2009. Zagreb - Lučko - Hrvatski Leskovac - Brezovica - Sveta Klara - Zagreb (41 km)
02.03.2009. Zagreb - Maribor - Wildon - Graz - Wildon - Maribor - Zagreb (380 km)
08.03.2009. Zagreb - Glogovac - Čehi - Odra - Zagreb (33 km)
24.03.2009. Zagreb - Gornja Pušća - Novi Dvori - Zagreb (65 km)
* * * * *
28.03.2009. Zagreb - Veliko Trgovišće (44 km)
05.04.2009. Veliko Trgovišće - Zabok - Veliko Trgovišće (24 km)
09.06.2009. Veliko Trgovišće - Zagreb - Dallas, U.S.A. (44 + 8992 km)
* * * * *
12.11.2009. Garland, USA - Dallas, USA - Zagreb - Veliko Trgovišće (8966 + 44 km)
21.11.2009. Veliko Trgovišće - Zagreb - Rijeka - Viškovo (210 km)

534277.gif


* * * * *

Štacion Actros kao dio postava na 9. godišnjoj izložbi "Informatika, inovacije, tehnika" (ZTK Rijeka), 25.11.2009.
Foto: Pfaff, kico101

st1.jpg
st3.jpg
st4.jpg
 

speed

Član foruma
kad ćeš ga meni poslati? Ako ćemo gledati moj prošli mjesec, ja ti obećajem 8 tisuća kilometara/ mjesečno :D :D ispišem ti prave taho listiće s rutama :D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Speed, nema problema! Sad bi trebao malo do izložbe u Rijeci, pa kod našeg člana u Istru, pa onda može tebi na par kamionskih tura. ;) :palac_gore:

* * * * *
U 12. mjesecu 2009. članovi "Štaciona" Narcis, Kiki273 i Jean 'odvezli' su kamiončić rutom Rijeka - Dubrovnik - Metković - Ploče - Rijeka - Labin. Par fotki s putovanja:
nk1.jpg
nk3.jpg
nk6.jpg
nk8.jpg
nk9.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kamiončić je 30. 01. bio s članovima DPŽ "Štacion" na izletu u Ljubljani, napravio je ovu rutu:
Labin - BP Vrata jadrana - Pivka - Ljubljana - Pivka - Rijeka - Viškovo.

Evo i Excell tablice njegovih putovanja:
7.png

:palac_gore:

A evo i par slika Actrosa sa ljubljanskog izleta.

U železničkom muzeju...
1.jpg

Kapo, LLeon i Actros u pozama raznim! :)
3.jpg
4.jpg

BTC, model-shop "Mladi tehnik":
6.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Neplaniranim, vrlo tužnim povodom, morao sam na put u Donju Dubravu, selo u donjem Međimurju, odakle su moji roditelji. Actros mi je "pravio" društvo, pa evo i nekoliko fotografija mjesnih zanimljivosti.

Ovo je ulaz u selo iz smjera Čakovca:
d01.jpg

Na bakinom gruntu, tu je stari kuružnjak ispleten od šiba. Modernija mu se braća rade od letvica ili čelične mreže.
d03.jpg

U ovom koritu 'plivaju' pajceki prije metamorfoze u šunku/kobasice/itd. - a korpa je za nošenje klipova koruze i sličnih stvari / Na slami. / Kocenje. To je ostatak kukuruznog klipa nakon runjenja, tj. skidanja zrnja. Izvrsno je za potpalu! :p / Naravno, nezaobilazni zahod, neki ga zovu i šekret! Dugo već nije u primarnoj upotrebi, ali ako pritisne... / Dobri, stari beciklin. Ovo je "ženska" izvedba, "muški" ima prečku među cohones.
d06.jpg

Onda sam biciklom otišao do trga "f centru". Zdrastvena ambulanta je smještena u staroj, ali lijepo obnovljenoj zgradi. Okolo je mali park.
d11.jpg

Specifičnost parka je što u njemu već desetljećima raste plemenito dalekoistočno, vrlo rijetko stablo Ginkgo Biloba. Za njega kažu da je živi fosil! :djed
d14.jpg

http://en.wikipedia.org/wiki/Ginkgo_biloba

Stanje na kilometarsatu: 22 265 km
 

KAPO

Poznati forumaš
Danas sam bijo do Thommota pogledat maketu!
Thommo mi je ponudio da malo vozim kamiončić i evo ga kod mene!
Krenuli smo od Viškova do Martinovog sela vidjet mlin

Kamiončić s mlinom
P3140170.gif

Od ove drvene "kade" pšenica pada pod neki kamen koji izmelje pšenicu,...
P3140184.gif

A onda brašno pada ovdje
P3140183.gif

Pronađi me! :)
P3140198.gif

Sa slapom
P3140171.gif
 

KAPO

Poznati forumaš
A sad zanimljivost
Naš Crveni Kangoo koji je danas prešao
100 000km :palci_gore: :palci_gore: :ples2: pozira s prijateljem kamiončićem LOL

P3140212.gif
Danas je odvoženo

Viškovo-Martinovo selo 14.4km
Martinovo selo-Matulji 15.6km
Sutra nastavak!!
 

Mon

 
Osoblje foruma
A jel bi mog'o kamion da protutnji do Stockholma, nabio bi 2 hiljadarke KM ito samo u jednom pravcu!? :D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
U mjesečniku "Transport Magazin" izašla je lijepa reportaža o našem kamiončiću! Na kraju lista, u temi "modelarstvo", na dvije stranice s 10-ak fotografija.

Inače, Actros je u zadnjih par mjeseci već dva puta bio u Makedoniji, u Skopju - jednom avionom, jednom autom! :palac_gore:

DPZ_0001.jpg
DPZ_0002.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
U ovaj post ću postaviti fotografije i info o Actrosovim putovanjima s kolegom prijevoz.hr... Kad i (ako) ih dobijem!

Edit: Evo, dobio!


1. Od 16.06.2010 do 18.06.2010 – Zagreb - Skopje - Zagreb (avionom) – 1.400 km
2. Od 21.06.2010 do 15.06.2010 – Sesvete - Skopje - Sesvete (autom) – 1.680 km
3. Od 27.06.2010 do 30.06.2010 – Sesvete - Sveti Filip i Jakov – Sesvete - 630 km
4. Od 19.07.2010 do 20.07.2010 – Sesvete - Sveti Filip i Jakov – Sesvete - 630 km

Ukupno: 4340 km

* * * * *

23.4.2010., Rijeka

e1.jpg
e2.jpg
e3.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
A sljedeći drajver je bio naš forumaš Speed.
Opis fotki i kratku reportažicu prepustit ću njemu, a ja ću staviti fotografije koje mi je Speed poslao!
s01.jpg
s10.jpg
s03.jpg
s07.jpg

I još dvije slike s novim brojem Last Auto Omnibus magazina!
s05.jpg

Speed, hvala na zanimljivim fotkama!
 

speed2

Član foruma
Da, evo malo opisa slika/ reportaže o Actrosu.
Prva i druga slika su slikane kad je tek došao kod mene. Stoga, prvo sam ga poslikao sa njegovim prethodnicima, koji su u istom mjerilu 1: 87.
Treća slika je kad je Actros prvi put sjeo s menom u Volvo FH 460 E3, te čeka utovar u Sinju. Dvije slike iza također su u/ na Volvu FH 460 EEV E5.
Šesta slika je nastala u Šibeniku, kod kolege koji izrađuje makete od kartona. Dosta zanimljive su, imaju čak i (p)okretne kotače, dok ostale iza opet pokazuju Actrosa s Volvom FH.
Na kraju, slikao sam Actrosa na Lastauto Omnibusu, gdje je prikazan novi Actros, koji izlazi na jesen. Nema više zatezanja bora na kabini, već je ona potpuno nova.
Mislim da Thommo ima kilometražu koju je Actros prošao s menom. Ja sam je zaboravio, trebao bi opet zbrajati.
Kad je napiše, ispišem jedan tahograf listić za Actrosa, koji ide uz njega :)


Kilometraža:
1.Split- Zagreb, po D1 = 360 km
2.Zagreb- Split, po A1 = 410 km
3.Split- Zagreb, po D1 = 360 km
4.Zagreb- Split, po D1 = 360 km
5.Split- Zagreb, po A1 = 410 km
6.Zagreb- Rijeka, po A6 = 160 km
7.Rijeka- Zagreb, po A6 = 160 km
8. Zagreb- Jastrebarsko- Rijeka, po A6= 190 km
9. Rijeka- Ogulin- Zagreb, po A6 = 219 km
10. Zagreb- Split, po A1 = 410 km
11. Split- Zagreb, po A1 = 410 km
12. Zagreb- Split, po D1 = 360 km
13. Split- Zagreb, po D1 = 360 km
14. Zagreb- Split, po A1 = 410 km
15. Split- Šibenik, po D8= 85 km
16. Šibenik- Split, po D8= 85 km
_________________________________

UKUPNO: 4749 km
Početak: 1.3. 2011.
Završetak: 23.4.2011.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Evo, Speed, dodao sam kilometražu koju si mi poslao, ako je Actros prešao još koju turu ćemo nadopuniti! ;)

Mon, ti si bio rekao da bi ga htio ugostiti?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh