Promotivni kamion DPŽ-a "Štacion"! ;-)

Thommo

 
Osoblje foruma
Poštovani prijatelji modela i velikih željeznica,
predstavljam vam "službeno vozilo" Društva prijatelja željeznice "Štacion"! ;)

01.jpg

Naravno, radi se o HO (1:87) modelu kamiona s prikolicom, Mercedes Actros V8, koji je dobio promotivnu ceradu našeg društva.

Našem Mercedesu nije namijenjena sudbina skupljanja prašine na nečijoj polici ili vitrini! A, ne! Naša je ideja poslati kamiončić članovima, simpatizerima ili općenito railfanovima širom Hrvatske i Europe. Neka nabire kilometre!

Već je krenuo na put... :palac_gore:

Polazna točka bila je na mojoj maketi u Donjim Srokima, u Viškovu, u riječkom prigradu...
04.jpg

Nakon toga se kamiončić 'spustio' do glavnog kolodvora u Rijeci.
Evo ga u društvu sa svojim 87 puta većim šinskim parnim srodnikom - friško obnovljenom tendericom 51-032.
06.jpg
08.jpg

LL ga je malo kasnije uslikao naprednom fotografskom metodom zvanom "iz ruke", sa prvog perona riječkog kolodvora. :D;)
12.jpg

Kamion se kasnije provozao po centru Rijeke i vratio u Viškovo. :dada:

Do sada prijeđeno: 68 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo (22 km)
13.01.2009. Viškovo - Škrljevo - Viškovo (46 km)
 

speed

Član foruma
Thommo kaže:
Našem Mercedesu nije namijenjena sudbina skupljanja prašine na nečijoj polici ili vitrini! A, ne! Naša je ideja poslati kamiončić članovima, simpatizerima ili općenito railfanovima širom Hrvatske i Europe. Neka nabire kilometre!

Već je krenuo na put... :palac_gore:

Polazna točka bila je na mojoj maketi u Donjim Srokima, u Viškovu, u riječkom prigradu...

Kamion se kasnije provozao po centru Rijeke i vratio u Viškovo. :D

Do sada prijeđeno: 22 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo

pošalji ga meni pa ćemo skupiti i nekoliko tisuća kilometara kroz mjesec :D možemo ga slikati na trajektu, po skladištima, po cesti, ispred Macole...
btw; Actros je odličan!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Danas je kamiončić posjetio Škrljevo. Našao je dobro društvo - dvije Žutke, 1061 007 i 005, i Jenbach manevru 2132! :)
14.jpg
16.jpg

Rijetko se vide Žutke velikih kabina u tandemu! Zanimljivo je da je 007 zadnja lokomotiva serije 1061 kojoj laktovi pantografa gledaju prema unutra. Na 005 i 016 su promijenjeni, gledaju prema van.
15.jpg

* * * * *

Sad je kamiončić upoznao "rodnu grudu", i spreman je za udaljenije rute! ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
speed kaže:
pošalji ga meni pa ćemo skupiti i nekoliko tisuća kilometara kroz mjesec :D možemo ga slikati na trajektu, po skladištima, po cesti, ispred Macole...
btw; Actros je odličan!
Nema problema, kad se izredaju već "ugovorene" rute dogovorit ćemo se za test vožnju! :palac_gore: >:D:
 

NClight

Hybernated
sdasdasdasdsd.jpg
Potpis pod sliku:
... i vlak krenuo u desno...a od kamiona sa majicama za ZG ekipu ostala flekica... >:)

(Sorry, mnogi neće skužiti - interna zezancija >:p
 

Barney

Član foruma
Ma.. sto... ma... kako... ma nemoj ti tu meni vlak u desno. >:)

Ili majice ili smrt! LOL

Barney
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Prva međugradska dionica je sretno apsolvirana - kamiončić je stigao u Zagreb! :palci_gore:

gaspa kaže:
Na Actrosovom putu svijetom desio se susret prošlosti i sadašnjosti

g1.jpg g2.jpg g3.jpg g4.jpg g5.jpg

a sutra Actros ide dalje, u nove susrete ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Vremenske (ne)prilike ukazivale su na vrlo prosječnost fotozapisa o Actrosovim pustolovinama, pa smo malo promijenili plan.

Actros u ugođaju divljeg zapada. Gle, evo i posade :D
g6.jpg

A onda je, naravno, morao biti nazočan i finalu rukometnog prvenstva. Ne baš na licu mjesta, ali ipak tu negdje.
g7.jpg
g8.jpg

Osim s dizelkom iz Jugoslavije (ili Jugoslovenije?) trebao je biti upriličen i susret s Aseom, ali ona očigledno počiva u nekom dalekom depou, na zaboravljenom kolosjeku, iza sedam zgrada i sedam skretnica, nije se htjela sama javiti, pa treba poduzeti jednu istraživačku akciju kako bi se ev. ipak doprlo do nje. Ali zato sutra - ide Actros na plemenski sastanak.

Do sada prijeđeno: 234 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo (22 km)
13.01.2009. Viškovo - Škrljevo - Viškovo (46km)
26.01.2009. Viškovo - Zagreb (166km)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Uf, kako oni gore nemaju smisla za Actrosove pustolovine. Taman kad je danas došao na stari teretni (Istočni) kolodvor družiti se s vagonima i možda kojim drugim Actrosom - ulila se kiša.

No, zato je održan porodični sastanak. Mladić Actros se sreo s nešto starijim članovima
g10.jpg

Onda su se sve mečke lijepo poredale za porodičnu sliku
g11.jpg

A provedena je i pokazna vježba - što ako? Familija će uvijek priskočit' u pomoć.
g12.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
gaspa kaže:
Pridodajmo novih 14 km!
Vrijeme je obećavalo od ranog jutra, unatoč ne tako obećavajućoj prognozi. A pogodite što se desilo kad je Actros izašao. Naravno, sunce se skrilo za oblake (srećom, beskišne). A što se desilo kad se Actros vratio u garažu? Vratili su se i oblaci u neku svoju garažu. No, ipak je bilo neke vajde...

U nastojanju da prijeđe prugu
g20.jpg
Oba prevoze teret - netko veći, netko manji
g22.jpg

Vozilo koje podiže teret. Pa i onda ako je teret u kamionu.
g27.jpg

A s kim se Actros još sreo? Nadam se da ste pronašli našeg mališana u sveopćem sivilu (ali dojadilo mi je već zaokruživati i umetati strelice)
Recite vi što hoćete - ali liče jedan na drugog :D
g24.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Novih 41 km na relaciji: Zagreb - državna granica* - Hrvatski Leskovac - Goli Breg - Brezovica - Remetinec* - Glogovac* - Sveta Klara* - Zagreb

Ovi * su zapravo dijelovi grada.

Na početku - državna granica (Austrije i Francuske)
g30.jpg

Dalje smo nekako bili samozatajni ali u Glogovcu smo se pokazali
g31.jpg
g32.jpg

A sutra vozimo za EU!
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Tekst i foto by Gaspa
Eto i te skromne sličice. Pitam - jel i za Actrosa trebam platit Maut/Toll/Cestninu ili ga mogu šlepat kao člana familije :D
g40.jpg

Actros i ja smo se dogovorili... on nek pusti meteorologiju Vakuli a ja ću ga odvest u šetnju. Padne li kiša, pretvorit ću ga u rezervne dijelove. Prikolicu smo ostavili doma radi lakše pokretljivosti, a njih dvoje ionako stalno nešto mute...

Dakle - kiša nije pala, naprotiv (dobar je strah kome ga je Bog dao :D )

Prvo smo obišli
g41.jpg

Onda se Actros ponudio kao logistika, krenuvši smjerom strelice
g42.jpg

I na kraju je završio na (kraju? završetku? - gle kako se ponavljaju uvijek jedne te iste riječi) južne pruge.
g43.jpg

Ove brojke su dezinformacija ako mislite na današnji Actrosov put. Provezao se i pronosio 33 km (Zagreb - Trokut* - Glogovac* - Sv. Klara* - Odra - Buzin* - Ranžirni kolodvor* - Zagreb).

Do sada prijeđeno: 1030 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo (22 km)
13.01.2009. Viškovo - Škrljevo - Viškovo (46km)
26.01.2009. Viškovo - Zagreb (166km)
08.02.2009. Zagreb - Delnice - Bukovac - Fužine - Zlobin - Škrljevo - Rijeka - Soboli - Zagreb (342 km)
01.03.2009. Zagreb - Lučko - Hrvatski Leskovac - Brezovica - Sveta Klara - Zagreb (41 km)
02.03.2009. Zagreb - Maribor - Wildon - Graz - Wildon - Maribor - Zagreb (380 km)
08.03.2009. Zagreb - Glogovac - Čehi - Odra - Zagreb (33 km)

Na koliko mu je prvi servis? ;)

Dobro, tko ga slijedeći vozi ???
 

dvlase4

Poznati forumaš
OVO JE ISPALO SUPER.BRAVISIMO. MORAŠ NAČI MAJSTORE DA POPRAVE ONU OGRADU IZNAD TUNELA KROZ KOJI JE NAŠ KAMIONČIČ PROŠAO.MOGLA JE KOJA KRAVICA PASTI DOLE I EVO ŠTETE.
 

speed

Član foruma
e moj Thommo... da si meni poslao Actrosa, kako stvari trenutno stoje, ja i on bi u tjedan dana skupili sveukupnu tu kilometražu, a možda i prije :D
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kamiončić je 28.3. posjetio izložbu u Zagrebu, i nastavio putovanje u smjeru Zagorja! Novi šofer je Danijel, alias Wille Coyote iz Velikog Trgovišća! :palac_gore:

Fotke by Gaspa:

Maketa Štaciona koju je izradio zelko
g44.jpg

Naravno da smo je odmah oplemenili dodatnim voznim parkom
g45.jpg
g46.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Tekst i foto: Wile E. Coyote
Kako mi je ovo prvi post, srdačno pozdravljam sve tipove koji su vudreni na željeznice, velike i male.
Nisam otpočetka s vama, ali podržavam djelovanje "Štaciona" i u prilog tome, ja vozim Actrosa nekoliko slijedećih dana.
Prvo vas moram malo izgrditi, naime svi ga vozite a niko ne tankira. Požalio mi se odmah čim smo došli u Veliko Trgovišće. "A, ništa, rekoh, idemo potražiti kaj ima za tebe." Sjeo sam za volan i otišli smo u Zabok. Srećom, tamo uvijek ima cisterni, tak dok je on lokal diesel, ja sam otišao na kavu.

Budući su primjećen i neka oštećenja na ceradi i to bum dal popraviti, tak da bude opet u formi.

Zagreb-Veliko Trgovišće = 44km
Veliko Trgovišće - Zabok = 12 km

* * * * *

Do sada prijeđeno: 1163 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo (22 km)
13.01.2009. Viškovo - Škrljevo - Viškovo (46km)
26.01.2009. Viškovo - Zagreb (166km)
* * * * *
08.02.2009. Zagreb - Delnice - Bukovac - Fužine - Zlobin - Škrljevo - Rijeka - Soboli - Zagreb (342 km)
01.03.2009. Zagreb - Lučko - Hrvatski Leskovac - Brezovica - Sveta Klara - Zagreb (41 km)
02.03.2009. Zagreb - Maribor - Wildon - Graz - Wildon - Maribor - Zagreb (380 km)
08.03.2009. Zagreb - Glogovac - Čehi - Odra - Zagreb (33 km)
24.03.2009. Zagreb - Gornja Pušća - Novi Dvori - Zagreb (65 km)
* * * * *
28.03.2009. Zagreb - Veliko Trgovišće (44 km)
05.04.2009. Veliko Trgovišće - Zabok - Veliko Trgovišće (24 km)

;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
VOW!! :ples2:

Do sada prijeđeno: 10 199 km

"Odvožene" rute:
12.01.2009. Viškovo - Rijeka - Viškovo (22 km)
13.01.2009. Viškovo - Škrljevo - Viškovo (46km)
26.01.2009. Viškovo - Zagreb (166km)
* * * * *
08.02.2009. Zagreb - Delnice - Bukovac - Fužine - Zlobin - Škrljevo - Rijeka - Soboli - Zagreb (342 km)
01.03.2009. Zagreb - Lučko - Hrvatski Leskovac - Brezovica - Sveta Klara - Zagreb (41 km)
02.03.2009. Zagreb - Maribor - Wildon - Graz - Wildon - Maribor - Zagreb (380 km)
08.03.2009. Zagreb - Glogovac - Čehi - Odra - Zagreb (33 km)
24.03.2009. Zagreb - Gornja Pušća - Novi Dvori - Zagreb (65 km)
* * * * *
28.03.2009. Zagreb - Veliko Trgovišće (44 km)
05.04.2009. Veliko Trgovišće - Zabok - Veliko Trgovišće (24 km)
09.06.2009. Veliko Trgovišće - Zagreb - Dallas, U.S.A. (44 + 8992 km)

:palac_gore:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh