R.I.P. 2063 007

nik

Veteran foruma
Danas smo joj @daco dijagnosticirali cinkovu kugu...
zx_Modeli_D_Stanicic_HZ_2063_007-5_9574.jpg

:(
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
nik kaže:
usporit se može proces raspadanja ako je se stavi, recimo u plexiglas kutiju (da bude i dalje model za gledanje) iz koje bi se mogao isisati zrak! Vidio sam to u Švicarskoj kod nekog. Također treba pazit da se model zaražen cinkovom kugom ne nalazi na direktnoj sunčevoj svijetlosti, u prostoriji s visokim postotkom vlage u zraku ili pak u prostoriji gdje temperatura zna otići ispod 15 celzija. Razlog pojave cinkove kuge je loša nekvalitetna legura. Ukoliko nije kompliciran s puno detalja, stari frem bi se mogao otisnuti u glinu koja se koristi u kiparstvu, te se u taj kalup nalije novi "gus" recimo od čistog olova, slučaj spašen! U protivnom lokomotiva u najboljim uvjetima ostaje samo za gledanje.
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Iz nekog mog iskustva,obzirom da "ratujem" sa KMB modelima koji boluju cesto od Cinkane kuge,ukapirao sam da na progres "bolesti" najvise utice niska temperatura.Posebno treba izbegavati velike temperaturne oscilacije (hladna -topla soba).Ja sam uspevao da neke KMB ramove resim-zastitim bojom za pocinkovane limove.Laicki,imam utisak da boja zatvori sve pukotine u metalu i samim tim ne dozvoljava ulazak vazduha u sam materijal.Opet kazem da je to neko moje licno iskustvo koje mozda nema neko uporiste u naucnom objasnjenju.Naravno,ovo nema nikakvog smisla primenjivati ako je doslo do deformacije frema-rama.I to se da resiti,malo struganja,gitovanja,a tu je i tecni metal za ekstremne sanacije.
 

nik

Veteran foruma
usporit se može proces raspadanja ako je se stavi, recimo u plexiglas kutiju (da bude i dalje model za gledanje) iz koje bi se mogao isisati zrak! Vidio sam to u Švicarskoj kod nekog. Također treba pazit da se model zaražen cinkovom kugom ne nalazi na direktnoj sunčevoj svijetlosti, u prostoriji s visokim postotkom vlage u zraku ili pak u prostoriji gdje temperatura zna otići ispod 15 celzija. Razlog pojave cinkove kuge je loša nekvalitetna legura. Ukoliko nije kompliciran s puno detalja, stari frem bi se mogao otisnuti u glinu koja se koristi u kiparstvu, te se u taj kalup nalije novi "gus" recimo od čistog olova, slučaj spašen! U protivnom lokomotiva u najboljim uvjetima ostaje samo za gledanje.
Frem je već promijenio oblik i dimenzije, ono je prastara slika modela.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jbt..pa to mu dodje kao simulacija propadanja prave lokse! Možda stvarno da se frem otisne u nečemu radi spasa:hmmm:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Ne slazem se sa SBB-CFF-FFS.Na mojim KMB loksama apsolutno nema nikakvih promena u prošlih 6 godina,tj.od završetka sanacije.
Onda si otkrio početak kuge na vrijeme. Zaštitio si oštećena mjesta bojom od dotoka zraka. Provjeri za idućih 6 godina ponovo ;)
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Redovna kontrola se podrazumeva.Ma kakav početak,sve lokse su bile prilično deformisane.Deformacija nije dozvoljavala odvajanje kabotaze od rama.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Redovna kontrola se podrazumeva.Ma kakav početak,sve lokse su bile prilično deformisane.Deformacija nije dozvoljavala odvajanje kabotaze od rama.
Znači li po toj tvojoj tvrdnji da onda Nik paničari bespotrebno? :zvizdi:
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Nisam to rekao.Kazem da mora probati da popravi štetu i nekom od pomenutih metoda svede uzrok na minimum.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh