Razno - modeli

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Vidio sam to i kod neke druge uprave, TWA. Pogledaj AlbertModel 292001 Himrrs CH-TWA.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Koliko je maksimalno slova dozvoljeno u slovnim kraticama operatera uz slovnu oznaku države?

Konkretno mislim na podebljani dio;
HR-HŽCAR
F-ERSA
D-VTG

Mislim da je 6 ili?
5!

Vehicle Keeper Markings (VKMs)
Starting in 2006, the marking of a UIC-numbered vehicle should now include the Vehicle Keeper, or owner. This appears after the alpha country code and is a 2 to 5 letter code, often based on the owner's name or initials (for example DB Schenker Rail (UK) Ltd is DBSUK).

All train operators are assigned a VKM, even though they may not operate UIC numbered vehicles. UK examples include CR (Chiltern Railways), DRS (Direct Rail Services) and HDL (Hastings Diesels Ltd).
( https://www.ltsv.com/w_ref_codes_uic.php )
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Mislim da je za ovaj lom najviše kriva kutija. Imam ja dva ovakva vagona (nisu Grawaco) ali su strpani u kutiju skoro toliko da jedva stanu unutra. Nisam oduševljen ovom "Fleischmann" kutijom, radije bih imao onu pravu stiropor kutiju.
 

nik

Veteran foruma
Mislim da je za ovaj lom najviše kriva kutija. Imam ja dva ovakva vagona (nisu Grawaco) ali su strpani u kutiju skoro toliko da jedva stanu unutra. Nisam oduševljen ovom "Fleischmann" kutijom, radije bih imao onu pravu stiropor kutiju.
Nema kutija veze sa time. Normalna plastika ne puca ovako kao staklo. Ima toga kod Roca jako puno.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
imam dva ista seta i dodatni vagon i nema nikakvih anomalija na njima, kutija ovdje sigurno nije razlog pucanja jer se vidi da je cijela, eh sada možda roco kontrola ili što drugo pa je " kao" vagon pokazan u kutiji. Inače više volim ovu ambalažu nego staru jer se na njoj odmah vidi ako je pritisnuta "napukne" u odnosu na stiropol koji se stisne i vrati, a vagon unutra oštećen.
 

wiggum

Veteran foruma
Da razotkrijem sve misterije - kartonska kutija u kojoj je bio vagon je dosla neostecena, unutra je bilo novina i pucketajuce folije. Ambalaza od vagona je takoder bez crtice, a vagon je ipak stradao.
Vagon je slikan u kutiji jer je to stanje u kojem sam ga zatekao kad sam otvorio kartonsku kutiju. Vagon nije puknuo na jednom mjestu i nema cisti lom. Nego je to, kako je nik rekao, puknulo ko staklo u sto sitnih dijelova. Losa reciklirana plastika.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh