Roco SŽ 363 'Brižitka'

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Na žalost tada nisam dosta fotografirao. Danas to puno žalim, ali nisam ni u snu zamišljao, da bi se nekada mogli proizvoditi i naši modeli.

Vjerojatno ću s vremena na vrijeme još uspjeti nešto pronaći.
 

nik

Veteran foruma
TV Slovenija kaže:
Na žalost tada nisam dosta fotografirao. Danas to puno žalim, ali nisam ni u snu zamišljao, da bi se nekada mogli proizvoditi i naši modeli.

Vjerojatno ću s vremena na vrijeme još uspjeti nešto pronaći.

Nitko od nas tada nije ni sanjao gotove modele Goša vagona a niti ostalih 'naših' vozila...
Ja sam počeo fotografirati željeznicu sa napunjenih 21 godinu ali u principu prekasno; neposredno prije početka rata u Sloveniji (i općeg raspada nakon toga).

Osim slika dragocjeni su nam bilo kakvi podaci o vagonima i sastavima vlakova; pogotovo fali popis svih Goša Y vagona sa brojevima i godinom proizvodnje (kompletan ili bar djelomičan). Kakav-takav pregled postoji za HŽ vagone (pa time i za ŽTP Zg) a za ostale samo poneki podaci u fragmentima.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pronašao sam još ovaj detajl krova:

caw86546wcvimh1lo.jpg
 

nik

Veteran foruma
Odlične fotke! Lijepo se vidi jednobojni JŽ logo na Reganu. A kakav je to vlak iza Brižite?
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da, i meni je stigao:

Sporočamo Vam,
da sprejemamo prednaročila za ROCO električno lokomotivo SŽ 363 popularno imenovano «Brižita« v merilu HO in sicer:
Art. 72623 enosmerna DC izvedba (cena bo znana naknadno )
Art. 72624 enosmerna z DCC digitalnim zvočnim dekoderjem (cena bo znana naknadno )
Izbrano električno lokomotivo, lahko naročite po telefonu 01/7295 -124 od ponedeljka do petka od 9h do 19h
in v soboto od 9h do 12h ali po e - pošti [email protected] 24 ur na dan .

Lep pozdrav
Trgovina Kovač
Moko d.o.o.

Sada treba "navaliti"...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Velika je mogućnost da će Roco u roku mjesec dva obznaniti da nema ništa od tog modela zbog malog broja pred-naručenih komada... :sutim

Što ako najavljena cijena za DC model bude npr. 279 eura? Tko želi i može dati za jedan 1:87 model preko 2000 kuna?
 

Mon

 
Osoblje foruma
Moralna dilema:
.
jel da se upišem kao zainteresovan za model iako ustvari nisam, i s tim dao moj doprinos da slovenske kolege dobiju model ove lokse (znači da slažem),
ili da budem iskren i ne upišem se u listi zainteresovanih? :glup:hmmm:

PS: ako smem da primetim, opet ista greška kao sa parnjačom: umesto prvo JŽ, planira se SŽ...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Pa i ja se plašim da će biti cijena bez dekodera oko 300 EURa. Baš me zanima koliko je minimalan broj prednarudžbi da bi Roco napravio model jer do sad je bilo uobičajeno izdanje SŽ modela oko 500 kom...
 

malimiha

Član foruma
Pa i ja se plašim da će biti cijena bez dekodera oko 300 EURa. Baš me zanima koliko je minimalan broj prednarudžbi da bi Roco napravio model jer do sad je bilo uobičajeno izdanje SŽ modela oko 500 kom...
Zna se na količini modela SŽ 541-008 bilo je samo 250 kom. Također može bit kot tog modela samo 250 komada ali kakva bit će cijena će se vidjet.
Kad je novac u pitanju sve ljubav počinje i prestaje.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Moralna dilema:
.
jel da se upišem kao zainteresovan za model iako ustvari nisam, i s tim dao moj doprinos da slovenske kolege dobiju model ove lokse (znači da slažem), ili da budem iskren i ne upišem se u listi zainteresovanih? :glup:hmmm:
PS: ako smem da primetim, opet ista greška kao sa parnjačom: umesto prvo JŽ, planira se SŽ...


Moje mišljenje – ako ne bude sada SŽ 363, onda kasnije nikako neće biti JŽ 363. A ako bude sada SŽ 363, onda kasnije može (ali ne mora) biti JŽ 363. Dakle koja kombinacija je bolja?
 

damir661

Veteran foruma
Moje mišljenje – ako ne bude sada SŽ 363, onda kasnije nikako neće biti JŽ 363. A ako bude sada SŽ 363, onda kasnije može (ali ne mora) biti JŽ 363. Dakle koja kombinacija je bolja?
Što ne bi bio prvo JŽ, pa onda SŽ, za mene idealna kombinacija:andjel::D
Iako razlika razlika izmedju JŽ i SŽ je gotovo samo u logotipima na čelu i boku (druge ne znam), opet preavljati model od 250e :harakiri

Valjda će Roco da napravi alat za nju, da ne ispadne na bazi SNCF 7200
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh