Roco SŽ/JŽ 03 (SB 109)

nik

Veteran foruma
Sa iste 'hrpe'...

JZ 03-002 Zidani Most 1967
$_57.JPG

http://www.ebay.co.uk/itm/35mm-Slid...990?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item56767a21ce

I dalje su na tenderu JDŽ pločice...
 

nik

Veteran foruma
Mala dorada na SŽ 03-002 @daco ...

Na vrh čela lokomotive je zalijepljena priložena kvadratna crna pločica koja nosi 'krilato kolo', vrhovi čeonih rukohvata su ofarbani zlatnom bojom i prevelike prednje lampe su zamijenjene manjima (i to onima koje su mi bile 'pri ruci').
jb5ljt.jpg


Model (dacin) nakon dorade.
zz 2016-05-03 21-19-29 - 0006_resize.JPG

Model (moj) nakon kupnje.
htz1jt.jpg


Originalna lokomotiva.
03-002-pazin-300489--486556.jpg

Ovo je doduše još JŽ varijanta ali lampe su iste.

Lampe koje sam ugradio i dalje nisu idealne ali su daleko bolje od originalnih koje je odabrao Roco.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Mala dorada na SŽ 03-002 @daco ...

Na vrh čela lokomotive je zalijepljena priložena kvadratna crna pločica koja nosi 'krilato kolo', vrhovi čeonih rukohvata su ofarbani zlatnom bojom i prevelike prednje lampe su zamijenjene manjima (i to onima koje su mi bile 'pri ruci').

Lampe koje sam ugradio i dalje nisu idealne ali su daleko bolje od originalnih koje je odabrao Roco.
Nik odlična prerada. Hoćeš li raditi "uši" oko dimnjaka?
... s čega si "ukrao" lampe?

ima tu još stvari koje možeš obojiti u crveno (kao u onim zadacima "pronađi razliku") :cool_2:
 
Last edited:

nik

Veteran foruma
Nik odlična prerada. Hoćeš li raditi "uši" oko dimnjaka?
... s čega si "ukrao" lampe?

ima tu još stvari koje možeš obojiti u crveno (kao u onim zadacima "pronađi razliku") :cool_2:
Lampe su 'ukradene' sa Rocove Wurtt. 'C' a ništa drugo neću više raditi jer lokomotiva nije moja pa su radovi zamišljeni kao minimalni.
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Moze li neko da mi kaze, cemu sluzi ovaj deo ( crveno zaokruzen)...???View attachment 76536
To je sablona za mjerenje :) odnosno pozicioniranje rupa za montazu....mislim da ce ti to strucno odgovoriti kolege @milošjocif @Gorchi :) ili @Borut69slo
Ima nekoliko postova kako se to koristi :)

Ovo je kolega Milos napisao:
"Na pločicama 0,3mm debljine je lim oko dimnjaka,kosi lim,šablona za bušenje i pozicioniranje i dva grba krilato kolo (levi i desni).Na pločici 0,2mm su table JŽ i 03-002 za kabinu i tender,dodatne za dimnico JŽ,03-002,jedan veči grb i dva manja."
 
Last edited:

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Nemam kaj za dodati Kameni ;) Sve kaj si napisao je tačno.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
dsc04773.jpg

dsc04774.jpg

dsc04776.jpg

dsc04775.jpg

Sada sam okrenuo poredak. Prvo slike onda tekst. Obečavam što sam napisao u postu o 28. Naime nikako se nisam mogao pomiriti da je napravljena muzejska 03. Zašto? Zato što sam je u realnosti najmanje puta vidio u živo. I obojena kao neko božično drvce je- Ja sam uvje volio RADNE parnjače. Crne, Za-to sam muzejsku prodao i uzeo austrijsku seriju 38 koja kako je Nik tada rekao nema ništa sa našom- Ali prebojati muzejsku je možda grijeh ili ludost ali prebojati austrijanku sasvim prihvatljivo. I šta smjeram radna; 03 003 koja je vozila po Istarski pruzi. I zato dilema Bohinj ili Istra. Nije gotova ali i takva me zadovoljava kao prava RADNA parnjača. Kao napisao nije gotovo i još ima rada ali meni se svidja. A vama? Nemojte o detajlima znam ja šta još Radna ili muzejska to je pitanje za vas. Slike sam stavio veče ali ispale takve kakve jesu manje.
pozz
 

1borna

Veteran foruma
Muzejska lokomotiva stoji kao primjerak u nekom muzeju te ako je još vozna provoza se nekoliko puta godišnje.
Kao takova ima donekle smisla na maketama novih epoha (V i VI) dok na maketama sa starijim voznim parkom
(i drugim brojnim parnim loikomotivama) nema baš smisla.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Znam za dimnjak. Trebam dimnjak od Roco FS 653 ali nemaju ga vise kod Roca. Stavio sam samo donji dio od austrijske pa mi izgleda preuzak. U svakom slucaju radim na potragi za pravom dimenzijo.
pozz
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh