RoLa vagoni

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zdravo svima,
znam da HŽ Saadkms-z vagoni nisu za prijevoz automobila ali nisam htio otvarati nove teme pa budem iskoristio ovu. Jučer sam dobio ponudu od AlbertModell-a za 2 vagona u H0 sa brojevima 007 i 015:

HZ Saadkms-z 007-8_498013_01_resize.JPG
HZ Saadkms-z 007-8_498013_02_resize.JPG

HZ Saadkms-z 015-1_498014_01_resize.JPG

HZ Saadkms-z 015-1_498014_02_resize.JPG

I da se izvinim još jedan put, mogao bi dati ovo izmedju male oglase ali ipak, vagoni nisu u prosti prodaji. Ja svoje vagone još nisam dobio ali mogu dobiti još nekoliko tih vagona po cijeni 57 EUR. Ako koga zanima molim šaljite mi upit na goran(točka)brumen (at) gmail(točka)net (budemo se najbrže dogovorili). Kako je došlo do realizacije tih vagona pojma nemam, znam da im je baza Fleischmann i koliko se vidi iz fotografija, još jedna kvalitetna prerada od AlbertModella.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Za ove Saadkms vagone sam dobio već i previše narudžbi tako da svi nećete moći dobiti vagone ukratko i kod AlbertModella budu morali napraviti još jednu seriju. Ovo će potrajati koji mjesec da dobiju dodatne modele za preradnju.
Ja se ispričavam da je došlo do toga ali nisu računali na takvu gomilu narudžbi :)
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Za ove Saadkms vagone sam dobio već i previše narudžbi tako da svi nećete moći dobiti vagone ukratko i kod AlbertModella budu morali napraviti još jednu seriju. Ovo će potrajati koji mjesec da dobiju dodatne modele za preradnju.
Ja se ispričavam da je došlo do toga ali nisu računali na takvu gomilu narudžbi :)
Gorchi ima li kakvih vijesti oko ovih vagona i da li će povećavati seriju? Ako može preko veze bih rezervirao bih oba vagona :) hehe
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Gorchi ima li kakvih vijesti oko ovih vagona i da li će povećavati seriju? Ako može preko veze bih rezervirao bih oba vagona :) hehe
Na žalost nema novih vijesti. I ne mogu garantirati vagone, na žalost.
 

Silvije

Član foruma
There are 3 models in production (2 the same as before and a 3rd number) in a total of 35 pcs. They will be ready around February and will be shipped to Slovenia to PEGO Model. After that we will only produce more if there is a bigger order of at least 20-30 pcs.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Iz druge serije je moguće dobiti još samo 4 vagona. Ako još ko ima interes, sada je vrijeme...
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ostao je samo još jedan vagon sa novim brojem i serija je završena.
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Serija zaključena. Hvala svima, javim kad vagoni dodju da se dogovorimo za preostale "sitnice" :)
 

Silvije

Član foruma
Pozdrav,

upravo je došla obavijest od gospodina Gorana da vagoni stižu uskoro pa bih volio priključiti se onima koji bi vagone preuzeli u pošti u Brežicama. Možete mi detalje dogovora poslati privatnom porukom. Hvala! Silvije
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Dečki, dobio sam 2 vagona viška od trečeg broja, t.j. HŽ Saadkms-z 014. Ako je ko zainteresovan, neka mi šalje mejl ili privatnu poruku. Inaće vagoni nisu bili nabavljeni kao novi pa su kutije u stanju dobro-vrlo dobro a vagoni u odličnom stanju.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Dugo već nisam vidjeo neki ROLA vlak na relaciji Maribor - Wels, pa sam bio jako iznenađen onim što sam vidio u petak, 22. 3. 2019, u vlaku broj 41402 Maribor - Wels:

Untitled-TrueColor-07.jpg
https://adriakombi.si/products/rolling-motorway/timetable

Naime, glavni dio vagona umjesto standardnih A-RCW sastojao se od vagona HR-HŽ, na fotografiji HŽ Saadkms-z 81 78 4982 030-0:

VID_20190322_082318_Moment.jpg

Prema evidenciji HŽ-a ovaj vagon je izvan Hrvatske od 28. 11. 2018, u Sloveniju je došao iz Čakoveca preko Ormoža?

Untitled-TrueColor-06.jpg
 

wiggum

Veteran foruma
Jedna fotka RoLa dok su još vozile u HRV. Ne vide se vagoni, ali se zato kamioni lijepo vide.
Foto Dragutin Staničić, 2011.g ili ranije
daco tema rola.jpg



Evo i fotke u prolasku kroz Zagreb.
Foto STIB (zeljeznice.net), 2011. g ili ranije
stib tema rola.jpg
 
Last edited:

Silvije

Član foruma
Pozdrav,

Da li netko ima informacije koji natpisi su se nalazili na HŽ RoLA vagonima. Ja sam nabavio broj 014 od PEGO modela, ali nisu imali ovaj rubni dio koji sam zasebno kupio sa DB oznakama. DB oznaku sam skinuo pa bih stavio natpis "HŽ, BR 014", no ostalo nije čitko na jedinoj odgovarajućoj slici koju sam uspio naći na stranicama OV-Održavanja vagona pogon Čakovec. Hvala unaprijed!IMG_20210509_193846.jpgsaadkms04.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh