RPVSB robel - digitalizacija BRAWA 0500-Klv53 i 0501-Kla03

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Bas steta..toliko truda je ulozeno ali,eto naucio si lekciju!;)
Dok ne unistis par stvari nema majstorije Kameni..to je jednostavno tako:dada:

Stalno pricam..strpljenje je osnova ovog hobija! Naravno potrebno je da imas odredjene vestine da bi se uopste bavio sa ovime..

Nista ne brini..sad znas gde gresisi pa polako sve iz pocetka:papa:
Brojcile slazem se.... Mora biti i pokoja havarija :) kako si i rekao najvaznije je strpljenje :) :) !!!!!!
Zato sam umjesto da vagon spremim ili bacim sve skinuo i ocistio sve tragove.
Srecom vagon je metalan inace bi zavrsio u smecu :)
Cim stignu dijelovi (ako stignu) Nastavljam s preradom.
 

1borna

Veteran foruma
Malo je OT ali i mene je Murphy oznojio neki dan....nakon što sam testirao novo dodanu prugu (uspješno) stavio sam i KM i našao se u čudu
jer mi je sve bilo u kratkom spoju! Išao sam onda odspajati dio po dio da otkrijem na kojem dijelu se krije Murphy, kad sam pronašao taj dio pruge
gledam i ne vidim razlog?
Tada sam išao odvajati jednu po jednu tračnicu dok nisam otkrio da mi se na jednoj uglavila mala kuglica tinola koja je upala točno u rupu kod
izlaza srednjeg voda (onih čavala kako netko reče). Dok sam lemio KM uvijek sam stavio nešto na prugu ispod do kuglica se otkotrljala dalje...:vrag:
i zadala mi barem jedan sat dodatnog posla!
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Malo je OT ali i mene je Murphy oznojio neki dan....nakon što sam testirao novo dodanu prugu (uspješno) stavio sam i KM i našao se u čudu
jer mi je sve bilo u kratkom spoju! Išao sam onda odspajati dio po dio da otkrijem na kojem dijelu se krije Murphy, kad sam pronašao taj dio pruge
gledam i ne vidim razlog?
Tada sam išao odvajati jednu po jednu tračnicu dok nisam otkrio da mi se na jednoj uglavila mala kuglica tinola koja je upala točno u rupu kod
izlaza srednjeg voda (onih čavala kako netko reče). Dok sam lemio KM uvijek sam stavio nešto na prugu ispod do kuglica se otkotrljala dalje...:vrag:
i zadala mi barem jedan sat dodatnog posla!
Hehe mogu samo zamisliti taj osjecaj kad nesto ne radi :)
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
ha, jedno ljeto sastavim na tavanu tepih maketu na nju cca 80 vagona i ona ima kuršlus, skidam vagon po vagon i tamo negdje oko 77 vagona nađen na E od klainmodel bana jednu osovinu AC!!???
 

1borna

Veteran foruma
Znao sam u mladosti raditi takove psine, dođem npr do poznatog koji ima DC i ponesem neki Maerklinov vagon pa mu kažem: kladim se da tvoja
lokomotiva ne može povući ovaj vagon! On ga uzme u ruke i kaže- pa nije tako težak, izgubit ćeš opkladu pa mu ja kažem probaj.....on proba a lokomotiva
niti da mrdne! Nije znao zašto pa se sav zajapurio, stavi drugu lok pa treću....nisam mu ja kriv što nezna da Maerklin radi kratki spoj. :p
U nekoliko navrata sam boraveći u Njemačkoj našao razne dućane sa rabljenim igračkama pa bi za DC lok tražio probu dali su ispravne
i tom prilikom bi na njih prikopčao par vagona među kojima i poneki Maerklinov......tako sam za par DM kupio inače dobre DC lokomotive! :troll:
 

nik

Veteran foruma
Malo je OT ali i mene je Murphy oznojio neki dan....nakon što sam testirao novo dodanu prugu (uspješno) stavio sam i KM i našao se u čudu
jer mi je sve bilo u kratkom spoju! Išao sam onda odspajati dio po dio da otkrijem na kojem dijelu se krije Murphy, kad sam pronašao taj dio pruge
gledam i ne vidim razlog?
Tada sam išao odvajati jednu po jednu tračnicu dok nisam otkrio da mi se na jednoj uglavila mala kuglica tinola koja je upala točno u rupu kod
izlaza srednjeg voda (onih čavala kako netko reče). Dok sam lemio KM uvijek sam stavio nešto na prugu ispod do kuglica se otkotrljala dalje...:vrag:
i zadala mi barem jedan sat dodatnog posla!
Da ne koristiš srednju šinu u kombinaciji sa metalnim tucanikom problema ne bi bilo. Tako je kod preostalih 99% proizvođača H0 modela:andjel:.
 

1borna

Veteran foruma
Točno, ali taj jedan je jači od svih ostalih!
/što da radim sa tolikom prugom i skretnicama, prodati budzašto ne želim jer sam to desetljećima skupljao a već sam i napisao- kad se čovjek navikne
na tu prugu više i ne primjećuje to "nešto" u sredini/
 

nik

Veteran foruma
Točno, ali taj jedan je jači od svih ostalih!
/što da radim sa tolikom prugom i skretnicama, prodati budzašto ne želim jer sam to desetljećima skupljao a već sam i napisao- kad se čovjek navikne
na tu prugu više i ne primjećuje to "nešto" u sredini/
S godinama se mijenja i dioptrija...:o
 

1borna

Veteran foruma
I to je točno, no ima još jedna stvar- prvi vlakići koje sam vidio je bio stari Trix-Express sa 3 šine na bakelitnim pragovima. Nakon njega mi je
Maerklinova pruga izgledala kao ljepotica i s njome sam odrastao pa mi se i danas sviđa (prva ljubav :ljubav)
/no ovo sve bi spadalo pod temu o Maerklinu, odosmo previše u off/
 

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
NAPOKON :) :)
Stigle lampe!!!!! i ostale sitnice.
Ove lampe su super rijetkost. BRAWA ih vise nema a tako je i s internetom.
Stiglo ih je 8 kom. A kao zanimljivost rekao bih da su u pakiranje ubacili 3 lijeve i 5 desnih umjesto da su sve desne lampe i jedna je ostecena haha :) kao da su kod nas pakirane. Srecom meni trebaju 4 :)
Stigli su i ostali dijelovi :)
image.jpeg

image.jpeg
 

1borna

Veteran foruma
Vozilo klv može imati i više lakih vagončića
uHq9nmCbPKo4Qq6_nZllkbIm0cs4iwuqSryl11a1D_UUXorSICWgNFO6WS-cPLXbGW2TdRqqN5o6lOL-zyk34oAM3J4GVtVi-G-R4MdstCPyUIVqEIvaZnGP5t4WT2K0dlcdLLbEXMYeR8Lu_OxOnd6K-1Zs1HDtEGojXRkLMXBpPjYOyUSBVFUFTnh62MJSbpoKUMBcI6hwz_omSA_XUws7FmdpS82qVXJKpnPLkHHs2du9glQ3OUJ5e3XZcEWB0856I0FWDWzTDWmRH_k6W8yWnk4VhVvMKCuUp9SOh3Se0ovkCHv6ajWvSw66Ya7xM9pOUnD4UboGC-RsPHGZLAi3-DCC31c_0HRfegB8CYyRqRRKKqA-j-_4N4SiwNnv4rXwzuorj_th7Jdfalczf5rwoRfMBFUO5z1nb4WIorFNK9nMJxwrRp0eWqFWiVdD6dHItywYnmXCHBe6_QCu7IkLqL0Q70xyIiboN-ZnPeWMXUF40HnRGF_6XGoVBusGysfgnBCs350jXK5Kv09qdPUPTzUrQNh6KTwQa31CDgUY63zFYv06GvdrPHfatmKQ2x4kasIRtVxHaQu3XaL-I1Xs8DzR7GE=w858-h643-no
lQGC0IgOxKJnRD6a39gfRFs8eZhQh_EoJk2qaR61C49n0_fweUcWsgg7AEnDcolltxLF-4R0kNLVv2YxB3wZLwIxhIo5bcHJ4t3LhfxmGIm4eQDiG2K7gU1zvSPNqb4BElSCHwX1xT2xMm73jeGC9f1aRz2JnlPY0L573XEonjmfiYo32eKTcSzr4vKP-mCrMGhhtGrjQq_kzerjrceYsZkdV8tZ5jAE2nMLwjoHHEileNQD4qsuxC6VHPpjL_QLMesGX27dyicF3hmd0CMw_VAxErDdcSCv_jy3fCDYPB6cLA2Vkc_wo-2SMmjZnjUqWIHIR3C3AGY_OcIPBCNiax1QAUCpIHiYd7JOHeGV_cs__ziu7pk5J_gZTRJ4uxGruxwhHkuyrdTMuLfgxo866ZJkr6evEwuBt_6k1CZzNh4aRJxDs64aA44dOU0wJGpxPaCS7iWPipM80anFUiySQSGdf_rNkv7CMhGqjLTRnq7xbbDnqthddaMkAK5btGjswDRaVJ7BYNPwYTV3k2qQHAVrdwYyXt9Oln4rCOCOanyajK22bFRC4wjZDOTkjbhgJysTTA9FeYYoDacBWOmVPzEKHw_4C7c=w858-h643-no
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh